Servis - AR 156 CrossWagon, 2.0 TS Selespeed

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

=D>

En prelep pozdrav vsem v novem letu :D .
Nujno potrebujem dober servis za mojo lepotico, 156 selespeed 2.0, caravan

Prosim svetujte. Se najde kak servis kjer imajo srce za Alfe in jih znajo doterat ali je to le v Italiji?

Hvala vsakega odgovora in nasveta bom vesela.

Pozdravcek in obilo nasmejanih lic zelim.
Wind of Love
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Sicer ne vem od kod si, vendar pa če ti ni predaleč, definitivno Zega.

Pa dobrodošla med alfisti. 8)
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

Hvuala:) :)
Wind of Love
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa je narobe?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

dancekbanancek napisal/-a:Sicer ne vem od kod si, vendar pa če ti ni predaleč, definitivno Zega.

Pa dobrodošla med alfisti. 8)
X2, jaz imam svojega serviserja že več let za redne servise. Drugače za kaj več pa samo in edino Zega. In če tudi bo potrebno iz LJ na Goriško. V SLO najboljši serviser za vozila Alfa Romeo.

Lp
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

Kaj pa Podborsek v Kr? Al pa eden v Sezani? Meni ni panika SLO je tak majhna .. samo da dobro naredijo in s srcem...
Enkrat mi je namrec eden na servisu .. tak s silo vrtel prestavno rocico... pa sem mu govorila.. avtomatik je ... cccc.... Kaj hocmo :-P
Wind of Love
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Kot je bilo že rečeno samo Zega. Če iščeš NAJBOLJŠEGA. Če iščeš najbližjega pa ne morm pomagat. Drugega primerljivega z Zego ga NI. :wink:

Lp
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

Ok torej Zega :)

Potrebujem dober servis.. za redno vzdrzevanje... Pa vecni moj problem moram spet zamenjat, k je zima tukaj - roke !

Drugace gre... Je pa ze malce v leta prisla.. Pa bi bilo skoda, da bi se kvarila... I love this car!
Wind of Love
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

roke zamenjat ter mali servis naredit pa res ni tak problem, da nebi znal vsak od pooblaščencev.
Sam bi k Zegi vozil za kakšne posege v motor oz. kaj bolj kompliciranega (glede na to da sem iz okolice LJ)...

Ko sem peljal avtomobil k Zegi mi ga niso dobro podložili (tako kot tudi pri Veitu) ko so avtomobil dvigovali in mi je odstopil eden izmed pragov...
Pa se dobro ve (oz. vsaj ljudje ki stalno šraufajo Alfe bi lahko vedeli) da so ti pragovi pri 156kah za en Ku... pritrjeni in je treba pazit oz. dobro podložiti pri dvigovanju.
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

Juhu.. Ko sem prebrala tole... Mi je na misel prislo, da bi me lahko opozorili na kaj moram biti pozorna...

he he he.. zacetniske tezave pac. Hvala na pomoci :) :wink:
Wind of Love
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Glede na to, da je 2.0 TS bi resno razmislil o posegu v ojnične za vsak slučaj.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Ves čas samo te ojnični.......nehaj strašit @alfa_samec ljudi, ki so uporabniki alf z 2.0 motorji.

Tako bom rekel. Pelj k Zegi, če misliš imeti avto še za nekaj časa in z original deli in plus tega, da ti zares zamenjajo vse, kar piše na računu. Odloči pa se sama.

Naj samo še napišem, da so roke pri moji 156ki, stare že 5 let in so bile menjane pri Zegi. Res je, da avto ni bil veliko vožen, je pa res, da nikjer ni lufta, nič ne škripa in je res menjava bila narejena tako kot mora biti.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če punca pravi, da bi rada imela avto še nekaj časa, je strošek pri naslednjem velikem servisu v vrednsoti 30€ za ojnične najmanjši strošek celotnega servisa :doubt:
Wind of Love
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Jan 02, 2013 8:11 am

Pozdravcek obema... Vec glav vec ve, ane :)... S vaso pomocjo mi bo uspelo najti kar zelim.. :)
Wind of Love
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

alfa_samec napisal/-a:Če punca pravi, da bi rada imela avto še nekaj časa, je strošek pri naslednjem velikem servisu v vrednsoti 30€ za ojnične najmanjši strošek celotnega servisa :doubt:
Strošek je vseeno večji od 30 EUR, ker je potrebno prišteti delo in tesnila, kar pa ni povsem zanemarljiv strošek.
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija