ABS: Lučka

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

martinjansek napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Z rdečo obkroženo in s puščico označeno:

Slika

Isti so zadaj, le da so skriti nekje v kabini.

Drugače pa je sam senzor pri kolesu, je pa verjetno vijak prijel in ne bo šel zlahka ali sploh odvit, zato ga bo potrebno vzet ven na alternativen način.
Najlepša hvala :wink: Mogoče bo zadaj malce zajebancije prej da poiščem :D
hmmmm danes pregledal ampak teh ki si označil ni nikjher oz nevem kje naj iščem niso kod si jih označil ti zj pa nevem več :( Evo še moja slika ki je drugačna jih kje vidiš jaz sem našel samo varovalke ki je tudi za ABS 60A Slika
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

No vidiš, tukaj tiči problem :D . En je porezal vse skupaj in vrgel proč. Konektorja morata biti točno tam kjer je označil alfa_samec. Zadaj sta pa v prtljažniku pod bočnima tapetama.

Razen če je to kakšna verzija brez ABSa. Vem, da so bili modeli brez klime, ampak brez ABSa pa še nisem videl/slišal.

Recimo slika moje alfice z rumenima konektorjema...

Desna stran;
Slika

in pa leva stran;
Slika
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

abs centrala je tam na slik :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dvomim, da je bila 156 brez ABS-a. Saj ni tolk težko sledit kablu od kolesa do konektorja ... Mogoče so kje drugje pod kakšno plastiko ... Če bi bili kabli prerezani, bi ABS lučka svetila cel čas, ne samo občasno pri vrtenju v prazno.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

pa abs bi se vklučil vsakič, ko bi pedal za žlajf prtisnu
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Dvomim, da je bila 156 brez ABS-a. Saj ni tolk težko sledit kablu od kolesa do konektorja ... Mogoče so kje drugje pod kakšno plastiko ... Če bi bili kabli prerezani, bi ABS lučka svetila cel čas, ne samo občasno pri vrtenju v prazno.
Ok nisem jih našel , ne takšnih kod so tuki ne na isti poziciji.
Mogoče so pod plastiko pri brisalcih nevem pa zakaj jih ni na tem mestu :S sem pa malce pomrdal neke druge kable pa je lučka ugasnila :) in ABS tudi deluje normalno testirano :wink:
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pod brisalci sigurno niso, ker bi jih stalno zalivala voda. Če že, potem so nekje okoli koloteka pod kakšno plastiko.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Pod brisalci sigurno niso, ker bi jih stalno zalivala voda. Če že, potem so nekje okoli koloteka pod kakšno plastiko.
Aha nevem ampak sedaj ne gori več to je najpomembnejše :wink:
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Povsem možno je, da so kabli direktno štukani in zato ni videt več teh konektorjev. Drugače si pač ne znam tega razložit.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi sam sem imel 156 letnik 1998 in je imela konektorje na istem mestu, kot prikazuje slika nekaj objav pred mojo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Scremer napisal/-a:Povsem možno je, da so kabli direktno štukani in zato ni videt več teh konektorjev. Drugače si pač ne znam tega razložit.
Ampak to bi ob menjavi senzorja pomenilo, da je potrebno razdret celotno pot do ABS centrale do kabine in še znotraj, kar je noro. Nekje se sigurno priklopijo.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Tudi moji 156 2.0 JTS FL ter 147 1.6 t.spark FL imata obe konektorja točno tam kot na slikah le, da sta črne barve.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:
Scremer napisal/-a:Povsem možno je, da so kabli direktno štukani in zato ni videt več teh konektorjev. Drugače si pač ne znam tega razložit.
Ampak to bi ob menjavi senzorja pomenilo, da je potrebno razdret celotno pot do ABS centrale do kabine in še znotraj, kar je noro. Nekje se sigurno priklopijo.
Nevem več , zgleda bo treba to naredit saj se mi je danes s5 prižgala ampak ABS dela brez napake jaoooo zanima me če je kak problem za tehnični pregled če gori lučka ABS
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Načeloma je to padec, ampak ...
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Načeloma je to padec, ampak ...
Hmmmmmm zanimiv komplicirajo tudi za to , sicer je prav da deluje ampak meni deluje lučka pa gori , pomojem je nekakšen stik sam sedaj ni gorela cela 2 dni =D> jaooooo Alfa Alfa :D
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Odgovori
  • Informacija