Veliki / Glavni servis - AR 156, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

50 evrov za delo? Pa dober (beri povprečen) popoldanec to naredi v 1 uri.

Da nekdo na črno zasluži 50 eur za toliko dela, svaka čast, da ima stranke ki toliko plačujejo.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Bi te rad videl da zamenjaš olja in filtre + narediš komplet velik servis z menjavo antifriza v 1 uri. Sem bil skos zraven ko je šraufal pa ni blo nobenega zabušavanja brez skrbi :) Meni se drugače zdi to zelo ugodna cena (z menjavo olja v menjalniku vred) Dal sem za ves material in delo (pač z rabatom..) 330€ (velik servis komplet materjal, mali servis komplet materjal (tudi naftni filter ki ga vedno menjam), olje za menjalnik in delo.

Če kdo naredi še ceneje.. vsa čast, kar priporoči ga :D

Sicer pa sem v fazi nakupa Alfe, ta italjanska jajca bom pa k Stepančiču peljal na velik servis ko bo čas :D
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Delo sploh ni tako drago. Recimo za velik servis V6 ti pooblascenec lahko racuna 10 ur, ce se ne motim. Seveda tega ne naredi v 10-ih urah + kaki utrgani srauf... Potem je bil tu se popust zaradi starosti vozila. Delo je glede na vlozeni trud "poceni", materijal pa definitivno ne. Ce pa potem se pristejemo garancijo na velik servis, ker pac ni sala, ce ti utrga jermen al pa ce zacne jermen opletat...
Jaz pri strosku velikega servisa za dizla (ki ze tako ni velik) ne bi iskal kozolca, ampak bi peljal dobremu pooblascencu.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ok, menjava olja v menjalniku in antifriza pobere kar nekaj časa, se strinjam, nisem prej podrobno prebral.

Je pa meni šraufal dve uri pa pol, sam jaz imam vedno še par pizdarij zraven. Nazadnje vem da je airbage lotal, pa menjava gum, pa čištil palčko za nivo olja, pa tisto palčko stabilizator al kako se reč. Sem imel svoje olje, pa mislim da sem za vse skupaj dal 360 eur. Zdej pa eni deli so original eni ne, tako da koliko na delo znese ne vem.
Vem pa, da če mu svoje dele prinesem in računa samo delo, da še nikoli ni bilo več kot 15 eur na uro. Ima pa moj mehanik itak tako politiko, da mi za dele računa normalno ceno in je delo praktično zastonj, on pa potem razliko pobere, ki jo ima zaradi rabata. Pa ne govorimo tukaj o delu na črno, je lepo na d.o.o. in s.p..

Jaz sem samo hotel povedat, da če popoldanc za dve uri popoldne zasluži še za plačo pa pol zraven, da je nekaj narobe.

Na pooblaščenca pa jaz ne peljem več v življenju. Znova in znova iz različnih koncev poslušam kako se servisira pa kaj se menja in kolk pogosto se ne. Delavec za minimalca je super motiviran in se mu res gre, da bo vse v nulo naredil ja. Itak pa vsi dobri popoldanci delajo na pooblaščenih. :mrgreen:
Imam npr. super izkušnjo na zegi, nič jih ni motilo da sem zraven skakal pa gledal pa težil, sam to je meni čist drugi konec slovenije in sem bil samo enkrat tam, tako da ne bi glih rad vse servise metal v isti koš.

Ps. Pri veitu so jim (baje) dvakrat spustili plače, kao ni denarja, ampak avtov je pa vedno več na servisih, pa cene rezervnih delov gredo v nebo. In vem za kar nekaj folka, ki so šli stran in zdej jaz k njim avte vozim (klepar, ličar in mehanik :D). Jebeš tak kapitalizem.

Se opravičujem, malo offtopic je zašlo tole...
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

NejcZ napisal/-a:...
Če kdo naredi še ceneje.. vsa čast, kar priporoči ga :D
...
O cenah se nima smisla pogovarjat, pa tudi nočem se. Bolj gre za celo izkušnjo pri servisu.
Če so deli original ali ne jaz prepuščam svojemu mehaniku. Jermen vem, da je original, pumpa npr. ne, za ostalo pa sploh ne vem in pol tukaj lahko hitro odstopa cena gor dol, ampak v to se spupščat je brezveze, ker bolj kot čekiraš net pa to, bolj si potem v dilemi. ;)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Točno to. Pri materialu za velik servis popolnoma zaupam izbiri mojega mehankarja. Človek je bil vedno korekten do mene, dela ugodno in predvsem naredil je že ogromno velikih servisov in zagotov bolj ve katere garniture so okej in katere ne, kot pa jaz in polovico forumašov.
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

Gregson007 napisal/-a:Od zgoraj naštetih treh, vsekakor na Avtotrade. Korekten odnos do strank. In pa seveda popust za člane Alfa Kluba.
na avtotrade ne vozm več, ker me moti njihov odnos do strank,
pa najprej ti skritizera, kok maš zanič avto,
poj pa naprimer, k mi je bremza štekala, je reku, to so zajle zanič,
pa sploh ni so ble zanič, ....-
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

jap, verjamem, da kdaj tudi kej skrititizirajo, morda celo opravičeno.
,,100 ljudi - 100 čudi,,
Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

No na Avto Triglavu je rekel 1.150 evrov velik servis! A je to normalno????
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

dobr jim gre :wink:
Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ja, jutri dobim predračun in me zanima kaj je všteto v to ceno in kaj oni razumejo pod glani servis...
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

to je pa res drago.. :|
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Jst lahko samo rečem pazite kom date delat vlki servis... jst sm verjel sosedu da ima on enga dobrga mehanika, sm si mislu ja supr preverjen človek... #-o od pozablenga kluča za filtre do zjebanga oringa na izmenjevalcu toplote do polomljenih pragov ker jih je z dvigalko stisnu do napol odšraufanga ščita od motorja aja pa napol odtegnjen oln filter po 5000km... :doubt: tko da predvsem pazite kom date to delat :wink:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Mah tej preverjeni mehaniki, ki ti jih sosed pove so bolj tako...njemu če se poznasta se bo potrudil, tebi bo pa po šalabajzersko naredil. Tudi sam poznam enega "preverjenega" mehanika ampak ne vem kako se lahko mehaniku zgodi, da kompleten menjalnik visi na enem zatisnjenem vijaku. Enostavno moraš karkoli delaš vedno 2x preverit, če si zatisnil, to je pravilo št. 1.
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

mihecmiha napisal/-a:No na Avto Triglavu je rekel 1.150 evrov velik servis! A je to normalno????
par strani nazaj maš napisam kok je materjal, drugače moja alfa je 1,9 jtd 16V, 103 kw/140 ps

komplet materjal je zneslo: 323 €, cene servisov storitev pa bi mogle bit cene podobne, in men se zdi da se gible okoli 200 eurov, drugače, pa na servisu menjava jermenov napenjalcov pa tega, pride materjal+ delo, če se ne motm 500€, pa na to storitev dobiš garancijo, potem pa še menjava olja in filtrov okol 200 €
Odgovori
  • Informacija