Veliki / Glavni servis - AR 156, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

na stepančiču mi je rekel da je cena za velik servis za mojo 156 1.9 110KM cca 300 eur brez olja.. plus eno leto garancije, če pa je z original deli je pa mnda 50eur več pa 3 leta garancije.. to je blo septembra lani..
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

uporabljam tole: http://www.olja.si/castrol/edge-td-5w-40

morem rečt d sm zlo zadovoln :wink:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Ker tudi mene spomladi čaka glavni servis, sem danes malo klical okrog.
Material za gl. servis pride cca. 370€ + cca. 230€ za delo. To so cene brez popustov in brez olja ter filtrov, pri AVTO TRIGLAV.

Pri ADRIA NM so cene za material zelo podobne, za delo pa vzamejo cca 150€

Gre za 2,4 JTD 20V 129kW motor.

Jutri se bom pozanimal še za cene preverjenih aftermarket delov in me prav zanima kakšen bo končni izračun.
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

Bojanxe napisal/-a:Ker tudi mene spomladi čaka glavni servis, sem danes malo klical okrog.
Material za gl. servis pride cca. 370€ + cca. 230€ za delo. To so cene brez popustov in brez olja ter filtrov, pri AVTO TRIGLAV.

Pri ADRIA NM so cene za material zelo podobne, za delo pa vzamejo cca 150€

Gre za 2,4 JTD 20V 129kW motor.

Jutri se bom pozanimal še za cene preverjenih aftermarket delov in me prav zanima kakšen bo končni izračun.
u NM je tud avto gril, baje je bolši serviser
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

http://www.avtomarkovic.si/izdelek/FAIT ... e-fiatalfa
no glede pa na tole ponudbo, res, da je dobra cena, samo tega jest u svojo alfa ne dam, tud če je zaston, ker take china fejke,
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Tudi mene čaka veliki servis, je že 85.000 od zadnjega. Sem pa gledal mrežo pooblaščenih serviserjev in so v Ljubljani sami Veit, Triglav in Avtotrade na Vrhniki. Kako pa to da ni Norda itd??
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nord ni pooblaščen že nekaj časa.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Od zgoraj naštetih treh, vsekakor na Avtotrade. Korekten odnos do strank. In pa seveda popust za člane Alfa Kluba.
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ubistvu je vseeno, kam pelješ avtomobil na velik servis, ker to ni nek izreden poseg in ga zna kvalitetno opraviti vsak mehanik v pooblaščeni mreži. Boš pa lahko pri vsakem našel kako pomankljivost, oziroma bo imel kdo kakšno slabo izkušnjo.

Tako, da je povsem vseeno ali pelješ avtomobil na servis k Avtotrade, Veitu ali na Avto Triglav. Verjetno boš pri slednjem naletel še na najbolj tehnično podkovane mehanike, je pa res da ne boš deležen "družinskega" odnosa :wink:
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Ali mogoče kdo ve, če je na AT še tista akcija pri kateri ti dajo 5% popusta za vsako leto starosti avtomobila ?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Tiste akcije v pooblašeni servisni mreži ni več. Predvsem gleda ,družinskega odnosa, se splača izognit A.T. na daleč. Veit zadnjih 13 let - pocar, važno da mu prodaja novih Fiatov laufa, predvsem kobijev za okoliške ,porivatnike, katerim se z veseljem posveti. O Zegi je pa preveč deljenih mnenj in različnih izkušenj. Meni še vse špila in tudi odpadlo ni še nič, tako da . . . Navsezadnje pa: vsak naj svoje ojre nosi svojemu izbrancu.
Zadnjič spremenil Gregson007, dne Sr Feb 20, 2013 10:20 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Če nerabite pooblaščenca, se najdejo tudi popoldanci ki to 2 urno delo naredijo za manj kot 60e. Jaz sem dal za menjavo vseh jermenov, rolc, šponerjev itd kar paše zraven+olja v menjalniku, 50€.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Je tako, oz. je lahko strošek samo material v kolikor imaš kolega ki ti to nardi, oz. si kar sam poservisiraš. Tudi jaz bi si marsikaj sam, če bi imel kje. Kot rečeno vsak si sam najde način za vzdrževanje vozila. Tisti ki pa sploh ne poservisirajo vozila in dokler ne zaropota vozijo, takih pa itak ne štejemo zravn.
Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ja res je, popoldanec pobere 50 evrov. Je pa druga stvar, da imaš na original servisu 3 leta garancije. Problem je ker imam slabe izkušnje z njimi, niso menjali tisto kar so rekli da so... Verjetno je mehanik pisal v nalog da je menjal, dal nov del v prtlažnik in ga popoldne prodal oz vgradil na kakšen avto... Sicer se to na takem servisu kot je AT verjetno ne dogaja.... Ali pač...
Odgovori
  • Informacija