Avto ima 0,6A porabe, ko je ugasnjen; AR147 1.6 120KM l.2001

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Pa ne bi bilo bolje, da ti nek ok električar zveže radio na kontakt, meni je potegnil neko žico in potem se radio ugasne ko dam ključ ven...ne vem pa točno od kje je vlekel ta kabl...
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Kje bi našu električno shemo avtomobila?
Oz. kje najdem električno shemo za daljinsko centralno zaklepanje?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Crazy Alfista napisal/-a:komot radio tolk zre elektrike

poglej ce imas na konektorju sepravi instalacija od avtomobila, na rdecem 12 voltov in na rumenem 12 voltov

na enem more biti stalnih 12v, na drugem pa sele ko das kontakt

ce to ni, preglej varovalke, lahkod a sta 2 za avtoradio

ps imas na radiu zadaj moznost postavitve varovalke na 2 poziciji?ima eadio varovalko?

dvomim, da original instalacija ne bi imela plus 12 v pod kontakt

je pa tko , avto recimo minuto ima porabo(vsa elektronka rabi da gre v stanje mirovanja), potem pa pade na tistih 30 mili
kor že rečeno v moji 146-ki ni blo sploh možnosti priklopa preko kontakta,razen če bi si sam potegnil kabel od kontakta.
Pa inštalacije ni nihče šaril,ker sem mel pol armature razmetane.Sploh ni bilo v inštalaciji zice da bi bila od kontakta =D>
Pol sem mel vezano kak je pač blo,kaj čem.Je pa bla fora ko si šu iz avta pa si radio ugasnu in jaz sem ponavadi imel denarnico dano v predalupod radijem pa se mi je enkrat zgodilo,da ko sem vzel denanrnico sem pomotoma dregnil neki gumb na radiu in se je le ta prižgal,jaz pa seveda nisem videl.Tist čas ko je zalaufala sem jaz bil že par metrov stran od avta,ampak dobro da je glasnost ostala na 3/4,da sem slišal da za mano neki ropota :lol: :lol: bi kr v dobrem šusu 5-10 min spraznilo aku,če nebi slišal da neki za mano ropota.

l.pp.
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Ima kdo (link) shemo za centralno zaklepanje / električno shemo AR147?
Hvala.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Preglej temo Manuali za različne alfe in poišči eLearn za 147, če ga ne najdeš tam pa vprašaj google.

V programu eLearn so vse električne sheme.
Emperor of The Dark Realm
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Sem pogledal in našel. Hvala!
Vendar pa ne najdem sheme za daljinsko centralno zaklepanje... (ali pa ne znam prav poiskati). Kako se reče centralnemu zaklepanju? Remote locking? Ali je kakšna kratica?
Uporabniški avatar
marbu
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jan 30, 2016 12:23 am
Vozilo: Alfa 147 1.6TS
Kraj: GO

Na moji AR 147 1.6 120KM l.2001 sem ob ugasnjenem motorju in izklopljenih porabnikih elektrike prav tako imel 0,6 A porabe. Kriv je bil body comuter, ki se ga nikakor ni dalo popraviti, na servisu pa so za novega zahtevali 900 EUR.
Problem pri iskanju rabljenega body computerja pa so številne različice le tega, ki so odvisne tudi od dodatne opreme vozila (sončna streha, alarm ...).
Klub temu, da sem na ebay-u na nekem odpadu v Angliji našel ustrezen BC, me je popravilo stalo preko 300 EUR (iskanje napake, rabljen BC, programiranje).
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

To bi ti jest resu za 50e
Odgovori
  • Informacija