Tresenje - GT, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Danes naredil približno 60 km, normalne vožnje in nič AC. Nobenega sledu o tresenju. :-k
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ma treslo je samo na eni strani vozila?
Meni je isto treslo, včasih ja, včasih ne. Predusem mi je treslo, ko so bili močni nalivi zunaj. Pa vmes par mesecev ni treslo. Sem mislil, da je kaj z elektroniko in dežjem povezano.
No, na koncu se je pokazal problem na polosovini
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Tako se je začelo pri meni, tresenje na AC pri 130, 140 km/h, ki je izginilo če sem plin stisnil do konca ali dal nogo iz pedala. Kriva je bila polosovina. Na pooblaščenem servisu so mi rekli menjava z delom vred cca 600€. Ubral sem drugačno strategijo, kupil rabljen "lonec" (20€), križ (60€) in manšete (15€) + delo pri mehaniku 50€. Do danes zadeva deluje brez problemov. Imam pa enak avto, GT 1.9 JTD.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je vse ok, problem je samo dobit rabljen "lonec" ki ni še stolčen... :D
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Nekaj novega. Na servis mi še ni uspelo priti. Se je pa danes ponovilo in je treslo tudi na mestu, kot da bi laufal po treh cilindrih in iz auspuha je smrdelo kot po zažgani gumi. Sem imel poln k... vsega in sem samo po gasu. Čez minutko je bilo že vse spet vredu. Lučka pa ni nobena posvetila. Še kakšna ideja?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ti tudi pod pokrovom smrdi po nafti?
Možno, da ti kakšna cevka za nafto nagaja, da ti ne dovaja nafte v injektorje. 2,4jtd ima te probleme na 3-jem cilindru, kako je pri 1,9 pa ne vem
Uporabniški avatar
pete®kec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Jan 31, 2011 6:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v

Banny napisal/-a:Ti tudi pod pokrovom smrdi po nafti?
Možno, da ti kakšna cevka za nafto nagaja, da ti ne dovaja nafte v injektorje. 2,4jtd ima te probleme na 3-jem cilindru, kako je pri 1,9 pa ne vem

Kak se pa to pozna na motorju? Samo med vožnjo? Mam namreč problem, da mi na mestu v prostem teku avto trese, ko pa čist malo pipnem na gas pa že neha trest. Med vožnjo po menjavi dotrajane polosovine pa nič. Mehanik rekel, da bi naj bila jermenica na gredi vzrok vibracij, ampak ne vem..nebi rad dajal 200eu za brezveze, pol bo pa isto..
AR 156 1.8 ts
AR 156 1.8 ts
AR 156 2.4 jtd 20v
AR 156 2.4 jtd 20v
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

pero napisal/-a:Nekaj novega. Na servis mi še ni uspelo priti. Se je pa danes ponovilo in je treslo tudi na mestu, kot da bi laufal po treh cilindrih in iz auspuha je smrdelo kot po zažgani gumi. Sem imel poln k... vsega in sem samo po gasu. Čez minutko je bilo že vse spet vredu. Lučka pa ni nobena posvetila. Še kakšna ideja?
Jaz bi za začetek naredil malo diagnostike... pogledal kake so korekcije injektorjev in kako je stanje swirl ventilov na sesalnem kolektorju.
Odgovori
  • Informacija