ABS: Senzor

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

xalfist napisal/-a:Problem se je začel ko sem spomladi menjal polosovino takrat mi je vrglo abs in asr faulire. Pa sem menjal senzor ker sem mislil da sem ga poškodoval, zaj pa sem še ležaj ker je tulil pa še kr ne dela. Zaj edino če ni senzor ok druga nevem, ker druga nisem mradl. Kot sem rekel problem na nastal takoj po menjavi polosovine.
Ja pa si zihr da je na polosovini pravo stevilo zob za abs? Oz da je sploh prava polosovina in pravi zobnik?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@didi uletu z leve... :mrgreen:

Ja, preštej število zob! Mogoče bi moral že zobnik z originalne pogonske gredi prestavit. Samo ima kočija verjetno že magnetni obroč v ležaju.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Hmmm kolk vem nima polosovina kaksnih zob ali pac. Na prejsnem avtu ki sem ga imel so bili zobi na alfi jih nisem opazo. A ni abs obroček v ležaju bere pa ga abs senzor? Ali še mora biti tu kaj vmes? Ima kdo kako fotko kak mora izgledat oz skico?

Aja senzorjev ne morem primerjat ker je ze kake pol leta od kar sem ga menjal pa starega nimam vec. Nisem takrat razmišljal da je več različic senzorjev pa da si niso kompatibilni.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:@didi uletu z leve... :mrgreen:

Ja, preštej število zob! Mogoče bi moral že zobnik z originalne pogonske gredi prestavit. Samo ima kočija verjetno že magnetni obroč v ležaju.
Haha tko nekak :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Nova čudn zadeva ki se je začela na vikend počitnicah. Avto je po zagonu cez kako minuto dve sam začel drzat in počasi višat obrate in ob enem je postala stopalka zavore trda oz kot bi sla na rodo stisnit. Takrat se še nisem zavzel kaj se dogaja. Danes pa sem opazil kaj se zgodi. Zgodi se to da avto dela normalno ni opozorilnih luck za abs in asr faulire in dejansko tut abs in asr dela(sprobal na mokrem) no čez minuto dve se pa zgodi zgoraj opisano avto sam dviguje obrate stopalka zavore postane trda. Ko stopalko stisnem do konca spusti gas in se vklopijo abs in asr lucke. Kak predlog?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

xalfist napisal/-a:Nova čudn zadeva ki se je začela na vikend počitnicah. Avto je po zagonu cez kako minuto dve sam začel drzat in počasi višat obrate in ob enem je postala stopalka zavore trda oz kot bi sla na rodo stisnit. Takrat se še nisem zavzel kaj se dogaja. Danes pa sem opazil kaj se zgodi. Zgodi se to da avto dela normalno ni opozorilnih luck za abs in asr faulire in dejansko tut abs in asr dela(sprobal na mokrem) no čez minuto dve se pa zgodi zgoraj opisano avto sam dviguje obrate stopalka zavore postane trda. Ko stopalko stisnem do konca spusti gas in se vklopijo abs in asr lucke. Kak predlog?
pelji duhca Kasperja na izlet in ga pozabi nekje neznano :D šalo na stran :D kaj ti pa računalnik pokaže v tem primeru? očitno ti nekaj okoli tega abs-a nagaja še vedno glede na to da se ti obrati dvigujejo. zavorne tekočine maš dosti? je bila že kdaj menjana?

lp,

d
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Zavorne je dost, kdaj bila menjana hmm, v mojih 2 letih lastnistva ne. Ampak to mislim da nebi smelo vplivat na do da avto sam dviguje obrate. Mislim da ne preostane druga kot da se ga priklopi na rač med vožnjo in da se vidi kaj se zgodi. Moram it danes na šoder sprobat če tistih par sekund ko kao dela abs dela na obeh kolesih ali samo na desni strani, tam kjer je se vse original.
Fora z dvigovanjem obratov pa je da med vožnjo dam drži gas oz pošasi dviguje. Nato če malo stisnem pedalko za gas se ustavi dvigovanje, ko pa jo stisnem skoraj do konca pa padejo in se umirijo. No za tem pa se vklopijo opozorila abs ars faulire in avto dela normalno.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

xalfist napisal/-a:Zavorne je dost, kdaj bila menjana hmm, v mojih 2 letih lastnistva ne. Ampak to mislim da nebi smelo vplivat na do da avto sam dviguje obrate. Mislim da ne preostane druga kot da se ga priklopi na rač med vožnjo in da se vidi kaj se zgodi. Moram it danes na šoder sprobat če tistih par sekund ko kao dela abs dela na obeh kolesih ali samo na desni strani, tam kjer je se vse original.
Fora z dvigovanjem obratov pa je da med vožnjo dam drži gas oz pošasi dviguje. Nato če malo stisnem pedalko za gas se ustavi dvigovanje, ko pa jo stisnem skoraj do konca pa padejo in se umirijo. No za tem pa se vklopijo opozorila abs ars faulire in avto dela normalno.
Si mogoce preveril tudi kontakte na abs centrali,ceprou tonres redkogdaj crkne ampak se ji pa zna tud mal strgat ;)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Avto mora na rač ker mislim da druge ni hehe. Ze mam zmenjano. Ja bo treba še kaj druga pogledat. Do sedaj druga nisem sumil ker kot sem ze povedal se je napaka pojavila po menjavi polosovine in sem razmislal samo v smeri abs senzor ali pa lezaj-magnetni obroc. No saj ziher se nisem lahko da pa samo abs senzor ni ok. Bom se prevero varovalke in abs centralo.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Mislim da bo krivac za zadnje tezave z delanjem/nedelanjam abs in samo dvigovanje obratov akumulator. Zadnje čase sem opažal da tezko obrača no danes pa je dokončno omagal. Jutri grem po novega pa se eleclerk ma ravno od jutri akcijo in ga bom dobil zlo ugodno. Sedaj imam not 60ah zaj bom dal 66. Zagonaska moč 640 sedaj je 560.Ker kolk berem date vsi močnejse not. In pomone je to za 1.9 jtd 16v čist dost.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Zakaj ko sem odstranil varovalko abs-sa pa sel na probno voznjo gre avto bolj oz turbina bolj butne?
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

To je zaradi tega ker imaš močnejši akumulator...
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Alfa33 napisal/-a:To je zaradi tega ker imaš močnejši akumulator...
....ne . Ampak zaradi tega ker kot sem že nekje zasledil in se potem spomno, če odstraniš varovalko potem motor ne regulira obratov in takoj kako stisnes sklopko padejo posledično je vožnja bolj nemirna, avto bolj cukne in občutek sploh v 1 in drugi je da avto bolj potegne. Z delujocim abs je to bolj tekoče in ne opazis tolk tega pospeška.
Sem pa danes odklopil ta levi senzor in avto ne dviguje sam obratov kot sem ze opisoval zgoraj. Tak da sem danes naročil na avtotriglav novega 63e, bo vsaj pravi, naj bi bile 4 različiče teh senzorjev. Sicer me čudi da na ebayu maš ogromno bosch za nekje 35e in pise original. Na at pa mi je rekel da niso original od boscha ampak nekaj druga si nisem zapomnil. Oz da sedaj ni več bosch orignal ampak neki drugi.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Pozdrav,

zamenjal sem zadnje zavorne obloge, vse super, ampak sedaj se mi je prižgala luka za ABS in VDC čemu.

Odklopil sem akumulator vendar brez uspeha.

Kakšna ideja ??

hvala
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

si poškodoval senzor za ABS? katera alfa?
Odgovori
  • Informacija