Potresavanje Alfe 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

http://www.metelli.com/en/index.php

Tukaj imaš katalog pa poišči za svoj avto.

Original pa v Eper-u kaže ceno 370€, koliko pa dejansko stane na servisu, boš pa moral poklicati.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

koliko pa ima prevoženih kilometrov ta Alfica :?:

priporočam, da kar pošlješ povpraševanje po email-u ene parim pooblaščencem in v njem navedeš št. šasije, da bo najbolj sigurno, da bodo iskali pravo stvar.

so pa 14 dni nazaj; šle cene originalle delov 20% gor

kakšen popust bi pri takih zneskih tudi prav prišel :wink:
Slika
Uporabniški avatar
moreno147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Jun 03, 2013 2:54 pm

Počasi se dopolnjuje 180.000km. In pa Ja, bom potelefoniral malo naokoli pa vam poročam kakšna je situacija ;-)
Uporabniški avatar
moreno147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Jun 03, 2013 2:54 pm

Tako.. Ko sem izčrpal vse veze in vsa poznanstva sem dobil nove polosovine za 170€ (kos) in pesto z zadnjim desnim ležajem (naknadna ugotovitev, da je tudi to potrebno menjave) za 115€. Demontaža in montaža vseh kosov pa me bo prišla 60€-100€. Odvisno od tega kako "lepo" se bo vse snelo iz avtomobila.

Končna cena med 500-550€.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Bom kar tole temo izkoristil... Imam en izziv v diagnosticiranju problema, ki mu nisem kos...

Ali je možno da polosovina ropota na podoben način kot bi bili lufti v končnikih? Stvar je taka, da mi je začel nekaj pokat. Slišat je zelo podobno kot je prej pokal stabilizator z eno glavno razliko, da sedaj poka tudi ko spelješ in zaviraš. Najbolj se sliši ko recimo štartaš izpred semaforja. Sliši se neko pokanje "3-4krat škljoc" :D . V določenih momentih se zasliši tudi ko zabremzaš. Ponavadi samo enkrat pokne. Poka pa tudi med vožnjo, še najbolj opazim ko se peljem zares počasi (20-30km/h), potem na neravninah na cesti slišim neko potrkavanje, nekako tako kot je prej ropotal stabilizator. V primerjavi s pokanjem končnikov od prej, se tokrat sliši pokanje, ko recimo zaviješ močno levo in počasi spelješ. To se pri zjahanih rokah ni nikoli slišal. Če volan vrtim na mestu pokanja ne slišim.
Pa še en hec je, da se pokanje ne pojavi takoj ko se odpelješ. Prvi kilometer ali dva ne poka nič, potem pa se z vsakim kilometrom bolj sliši. Te dni ko je postalo bolj toplo, se mi zdi, da zadeva ropota praktično že po nekaj metrih. Po daljši vožnji je to potrkavanje že kar precej glasno. Se pa problem z dneva v dan stopnjuje. Dva meseca nazaj sem prvič zaznal pokanje, vendar je bilo potem kar nekaj časa mir.

Roke mislim, da še niso eno leto gor, definitivno pa še nimajo 10k kilometrov za seboj. So original, menjano je pa vse. Zgornje, spodnje, palčke stabilizatorja, gumice stabilizatorja. Med vožnjo se sliši, da so še povsem okej, saj ni nobenega pokanja na luknjah. Samo tam kjer je cesta "vegasta" se sliši neko potrkavanje. Sem preventivno pregledal vse zglobe in so okej. Stabilizatorja z roko ne moreš porivat levo desno, ga drži kot mora. končniki volanske letve so brez luftov. Tako, da to praktično ne more biti. Pregledal sem tudi vse vijake od mostu, rok in volanske letve. Vse drži kot pribito. Pregledal obe vzmeti in sta videt okej. Če ornk rukaš lahko levo nekoliko premikaš (ima očitno nekaj lufta), ampak pokanje prihaja iz desne strani. Če desno polosovino z roko rukam ni zaznati lufta. Če levo polos rukam od levega kolesa proti desnemu je pa zanati zračnost. Je to okej? Pa spet je leva stran, dočim pokanje prihaja z desne.

Če se je kdo prebil do sem, kakšna ideja? :D :roll:
Zadnjič spremenil Scremer, dne Sr Jun 12, 2013 12:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Jaz bi rekel da je nekaj na amortizerju...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ma na momente je res slišat kot kakšno pokanje vzmeti, ko po tistem, ko poči še sekundo dve mal "odzvanja", ampak hudiča zakaj ne poka ko vrtim volan na mestu. Pri renojih, vwji, ko imajo uležajene vzmeti poka tudi na mestu.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

čudna reč... pri polosovinah sem tud jaz porajtu da velikrat se ropot pojavi po par km vožnje...

Sam je pa nekako konstantno ropotanje čez ovinke, ni lih pokanje...

Lufta ma malo vsako polosovina... problem je če ga ma gor/dol...

To maš polosovine z dvema zgloboma?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Eh... Ne vem ali naj bom vesel ali jezen, ampak po ene pol ure predrkavanja vseh puš na prednjih kolesih, smo nekako postavili diagnozo, da je šel končnik/palčka stabilizatorja. Končnik je šel dol, potem pa testna vožnja in res sama tišina. Še isti dan nabavil novega in naslednji dan zmontiral. Še ena testna vožnja in no ja... problem rešen za 24€. Verjetno moram bit vesel, me pa vseeno jezi, da je šel po pol leta in nekaj malega več kot 5000km. Vseeno če bi na ebayju vzel kak poceni izdelek.
Odgovori
  • Informacija