Škripanje in ropotanje - AR GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A se je kdo že ukvarjal s tem postopkom za odpravo nadležnega ropotanja in škripanja iz prtljažnika (slika)?

http://www.alfa-gt.org/problems.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Naj bi bile prizadete GTjke pred letom 2006, kar moja je, in tudi res kar nadležno škripa... Bi rad dal komu to za poštimat, pa ne bi rad, da mi kdo samo zaračuna pa nič ne naredi. Ni pa ravno DIY procedura, ker vključuje ponovno lepljenje podloge stropa, zraven nekje so airbagi,...
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Mogoče ti samo polica škripa, vsaj tako je bilo pri meni. Škripa pa tam, kjer so spodaj tiste gumice pod polico in ker se posedejo, drgne polica ob plastiko.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ja, sem jo že podlagal, samo ostaja. Sem sicer pogruntal potem, da je levji delež zvokov odpadel na auspuh in palčko stabilizatorja, tako da zdaj ni tako hudo. Bom šel kam povprašat za foro, vsaj da vidim odziv :)
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Pozdravljeni

V moji gt-jki pa cez neravnine ali cez kuclje nekaj skriplje v zadnjem desnem stebricuku oz. V boku in je skrajno nadlezno. Se komu kaj sanja kaj bi bilo in kako odpravit ta nadlezen zvok?
Hvala ze vnaprej
Lp :?:
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Ja,lahko da je potrebna menjava gumic stabilizatorja na podvozju,unega ki poteka precno in se stika leve in desne strani. Imel enak problem in reseno :)

Lp
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Samo zvok se zdi kot da prihaja od zgoraj v stebricku in je tak kot bi plastike kje srgnile ena od drugo..
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

ja tko k je didi napisu. Jaz sem imel tocno identicn problem. Ob kaksnji luknji, lezec policaj itd mi je skripal desno zadaj, v stebricku. Pol sm zamenjov gumice stabilizatorja in komplet sprednje roke, zgornje, spondje. Po tem je škripanje čudežno izginilo.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

capocapo napisal/-a:ja tko k je didi napisu. Jaz sem imel tocno identicn problem. Ob kaksnji luknji, lezec policaj itd mi je skripal desno zadaj, v stebricku. Pol sm zamenjov gumice stabilizatorja in komplet sprednje roke, zgornje, spondje. Po tem je škripanje čudežno izginilo.
točno tako =) enaka težava hvala bogu že odpravljeno ker tole škripanje je pa res moteče :P
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

didi napisal/-a:
capocapo napisal/-a:ja tko k je didi napisu. Jaz sem imel tocno identicn problem. Ob kaksnji luknji, lezec policaj itd mi je skripal desno zadaj, v stebricku. Pol sm zamenjov gumice stabilizatorja in komplet sprednje roke, zgornje, spondje. Po tem je škripanje čudežno izginilo.
točno tako =) enaka težava hvala bogu že odpravljeno ker tole škripanje je pa res moteče :P
p.s. gumica te košta 2,75€/kom sepravi dobrih 5€ obe, dela je za cca 1 urco mogoče malo manj, odvisno kok lepo se šraufa čeprou sem jaz dal nove vijake notr ker stari so bli uničeni čist.
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Full hvala fantje..grwm jutri v akcijo..
Lp
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Ali je slucajno to tale zadeva?

http://www.alfa-parts.net/pusa-stabiliz ... /50784.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

tvrdko napisal/-a:Ali je slucajno to tale zadeva?

http://www.alfa-parts.net/pusa-stabiliz ... /50784.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ja točno tale zadeva je ja ;) ampak jst sm dau za oba 5,00€ ;)

lp,

d
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Kaj menite je tale set za kupit..pise da je original??

http://m.ebay.it/itm/KIT-BRACCI-SOSPENS ... 0408.m2460" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

tvrdko napisal/-a:Kaj menite je tale set za kupit..pise da je original??

http://m.ebay.it/itm/KIT-BRACCI-SOSPENS ... 0408.m2460" onclick="window.open(this.href);return false;
jst sm kupu podobnga sicer iz Nemčije ampak je res blo original za tisto ceno..cca 140€ s poštnino.

lp,

d
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Da ne odpiram nove teme... A je kateri lastnik GTjke imel probleme z ropotanjem prtljažnika (morda plastika pritrjena na prtljažna vrata?). Naj bi bila serijska napaka...
Odgovori
  • Informacija