Trese v mirovanju - AR 156 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Zadeva zgleda nekako takole:
http://www.youtube.com/watch?v=Ctkckh5d" onclick="window.open(this.href);return false; ... e=youtu.be

Pojavilo se mi je po malo hitrejši vožnji, prej ni bili nikoli problemov. Poleg tresenja volana in celega avta nasploh (posebaj opazno pri speljevanju naprej ali nazaj), je opazno neko rožljanje kar se vidi tudi na posnetku, nevem pa ali je to povezano. Ideje?

Hvala!
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Precej tak "dizlski" zvok ima... je kak injektor?

Sposodi si lončke, in poglej če kateri od injektorjev vrača več nafte na povratni vod kot ostali...
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Si probal test nosilcev v prvi brzini gas/bremza in koliko se motor premika?
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Tudi jaz slišim samo injektorje, en je malo glasnejši. Zaradi tega tudi lahko trese...
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Aha injektorji.. pa poleg tega še kaka rolca, al je o vse lahko zarad injektorja? To mislim predvsem tisto ropotanje na koncu posnetka...
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Težko tako s posnetka slišat... ampak je tud tisto na koncu možno sam injektor ja.
Se tudi med vožnjo sliši kot da je na enem cilindru manj moči? Podobno kot da bi delalo sam na 3 ampak komaj opazno?
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Ej za vsak slučaj sem pustil avto v garaži ko sem opazil to in se nisem vozil več.. Ker nevem kakšne lončke ma Tribes v mislih je verjetno najboljše da grem do Vinderja (dizel servis), pa da on priklopi na Bosch mašino in pogleda korekcije (v Multiecuscan žal negre za EDC15..)

Vozim pa lahko brez skrbi? Seveda čim manj ker mam itak interes zrihtat takoj ko bo šlo.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Lončke, ki jih nastaviš na povrate injektorjev... potrebuješ tudi cevke...
Natakneš cevke na vrhu injektorjev in vsako v svoj lonček... vžgeš in gledaš če je pri vseh enaka količina nafte na povratu kar je normalno.

Drugač pa nemorem 100% trdit, da je to to in bolje čimprej uštimat.
Če je slučajno kaka rolca kriva, je pa res bolje da ne voziš.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Ja ampak zdej ko sta omenila injektorje (prej tut pomislu nisem nanje) bi blo kr logično, ker se je in ropot in tresenje pojavlo naenkrat, tako da težko da bi bla kaka rola, verjetno zaradi nje tut nebi treslo. Sicer ma vs ta material cirka 60k km in je bil original montiran.

Mogoče lahko priporočiš koga v 03 regiji za pregled/popravilo injektorja? Vinder dela to, njega poznam, google pelje do Jelena... še kaj pametnega, oz mogoče celo kak popoldanc? Cene kolkr gledam niso neki grozne, tk da če je to me ne skrbi, samo da se naredi kot je treba.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Po mojem kar Vinder... nisem pa s tistega konca in ne poznam ostalih...
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Kr do Vidnera idi je cenovno dost bol ugodn od Jelena.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Šobe so diagnosticirane kot "nove", tako da to nemore bit problem. Zdaj prva runda bo vse okol mikrojermena, dobim drug teden mikrojermen, šponer, rolco, kuplungo alternatorja, pa jermenico, potem po plači pa še garnituro zobatega jermena. Potem pa nevem, vztrajnik zgleda ok, kuplunga je pa že skos slabša, samo da bi kuplunga tresla?
Moje Alfe nezna noben popravit!
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

NejcZ napisal/-a:Šobe so diagnosticirane kot "nove", tako da to nemore bit problem. Zdaj prva runda bo vse okol mikrojermena, dobim drug teden mikrojermen, šponer, rolco, kuplungo alternatorja, pa jermenico, potem po plači pa še garnituro zobatega jermena. Potem pa nevem, vztrajnik zgleda ok, kuplunga je pa že skos slabša, samo da bi kuplunga tresla?
Kaj pa ce bi najprej snel mikrojermen pa preveril ce so tresljaji se vedno prisotni in sele na to zacel menjat tono stvari okrog mikrojermena? Cist mozno je tudi dotrajan kaksen nosilec motorja, najveckrat zadnji.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Po odstranitvi mikrojermena so tresljaji še vedno prisotni, sicer malo manj pa vseeno. Vse bom menjal ker se jermenu že vidi da je precej slab, čeprav je 4 leta star. Vse ostalo pa zato da bo potem mir, saj sem si premislil in bo avto osla vsaj še kako leto, tako da bo narjen komplet velik servis+menjano kar se suče po mašini, kuplunga, vztrajnik če bo treba..

Kateri nosilec točno misliš? Jaz vse kar sem jih našel kolkr sem prišel pod avto na dveh dvigalkah, so zgledali vredu.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Kaj je to za neki mali motorcek not :)
Odgovori
  • Informacija