Engine control system failure !?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Tole napiše vsakič ko prižgem avto in lučka za motor ne ugasne. Kaj bi lahko bilo narobe ? Avto se obnaša normalno. Moč je po občutku enaka...tretja prestava še vedno vrti v prazno.

V bistvu me bolj zanima če je avto varno voziti do ponedeljka ko peljem na servis. Any ideas ?

P.S : to mi je sicer zadnje 4 mesece že ene 4x napisal ampak samo za par sekund. Mislil sem si ; kratek stik, pač boscheva elektronika :D

LP, in hvala za odgovore :wink:
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Če ti vse normalno dela in tud poraba je normalna pol mislim da ni panike še naprej vozit, vrjetno je res samo kakšnen kos elektronike zanič, mraz pa je slab stik, Boscheva elektronika je itak v pi*****. Tole mislim da en senzor ne dobi tapravih podatkov kakšen pretok zraka ali pa položaji loput med delovanjem :twisted: :mrgreen:
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

OK...če kej crkne do pon. je Merlin kriv :mrgreen: Hehe...

P.S : sej kolkr se spomnem je mel tud ene par na forumu enake težave. Sam niso pol napisal kaj je bilo narobe...

LP :wink:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

zrak pod ničlo, pa boshove zadeve malo štrajkajo. :wink:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
akhaab
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 216
Pridružen: Ne Mar 28, 2004 9:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj-center

pomojem tud ni krize, mojmu ar controlu tud dogaja kadar je mraz. pa fotru na 166ki tud, pa je avto 3 leta star.

sam kera fora, edine stvari v alfah ki jim kr neki dogaja so nemske (bosch) al pa svedske (ZF servo) :wink: :wink: :wink:
sapere aude
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sam fora je da se je lučka prižgala in že od včeraj ne ugasne niti za sekundo :oops: Tudi če prižgem in ugasnem...enako.

LP
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

k je sranje k nimaš opcije diganostike gor prklopt bi prec vidu kaj je verjetno en kurčev senzor spet štrajka zdele sm bil pr stricu in majo deera pa ni hotu vžgat smo ga porinl za pol ure v sušičnico za seno pržgal grelce pa je delu kondez je največkrat problem pr hitrih spremembah zunanje temperature


tko da pomoje sploh ni nč nrobe
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Alfa_4_eva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 29, 2005 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolca Lj.->Preserje

pr fotrovi themi je blo isto lučka za ie. pol sm pa jst enkrat tm pr motorju une kable k grejo ke gor na une loputice(kao frgazr)raztaknu pa mal z wd-jem pošpricu pa skp dal pa je blo dobr pol,pa rač. sm sklopu...sam trkt ni nč pomagal,probi
sam da bi bla alfa
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sam zadne 3 dni je temperatura krepko nad 0....čez dan okoli 10....???
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

am včer je bla nad nulo pr nas sam

pa dones u hribih je pa skoz okol nule že kake tri dni inverzija pa ta pizdarija
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

GTA a si kej avto pral?Al pa se kje po mokrem vozu?Pr men če je res orenk naliv, se včasih da ni dougčas pržge lučka injektorjv-senzorjem je dolgčas, pol pa vgasne....Zdj če si kako zadevo "zalil" al pa fajn namoču, mogoče mal traja da se posuši-tko k cune na podstreh - skor en tedn sveže gate čakam :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

to se je tud meni naredilo ko sem dal čip v avto je to napisalo in ni ugasnilo tudi po tem ne ko sem dal čip ven sem šel na servis in ni bilo nič narobe samo resetiral je računalnik in zdej je ok :D .

A si se mogoče kaj z elektroniko igral?
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Nope [-X Mam dodatno vgrajeno elektroniko od Noviteca samo to ni bil problem. Sm pelu do Norda je resetiru računalnik in zdej je kul. Bla je samo softwareska napaka. Še sreča :roll:

LP :wink:
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

no evo isto je bilo pri meni ko mi je resetiral računalnk je bilo spet vse ok. 8)



lp
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Evo nisem nič kriv ha ha :lol: :lol:

Važno da dela zdej 8)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Odgovori
  • Informacija