Volanska letev za AR156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Oj,

mogoče kdo ve če so volanske letve med različnimi motornimi različicami med seboj kompatibilne? Konkretno, ščem za 156ko 2.4 JTD (150KM) volansko letev, pa me zanima ali se lahko zmontira gor recimo takšno od 1.9 (novejši -starejši model), ali pa od bencinarja 1.6, 1.8, 2.0 na 2.4? Cifre vem da so različne, vizualno so videt pa vse enake. Pred samo sem imel recimo od 1.6 in od 1.9 in sta videt isti, čeprav cifre pa niso iste. Tudi priklopi so isti, cevi so isto speljane, pumpe so videt povsod enake...
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Scremer napisal/-a:Oj,

mogoče kdo ve če so volanske letve med različnimi motornimi različicami med seboj kompatibilne? Konkretno, ščem za 156ko 2.4 JTD (150KM) volansko letev, pa me zanima ali se lahko zmontira gor recimo takšno od 1.9 (novejši -starejši model), ali pa od bencinarja 1.6, 1.8, 2.0 na 2.4? Cifre vem da so različne, vizualno so videt pa vse enake. Pred samo sem imel recimo od 1.6 in od 1.9 in sta videt isti, čeprav cifre pa niso iste. Tudi priklopi so isti, cevi so isto speljane, pumpe so videt povsod enake...
za pomoč

Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Če pravilno tolmačim seznam naj bi bili spodnji modeli/letniki kompatibilni z volansko letvijo z oznako JRP106?
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Scremer napisal/-a:Če pravilno tolmačim seznam naj bi bili spodnji modeli/letniki kompatibilni z volansko letvijo z oznako JRP106?
Je tako.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

kvasko hvala. Tole mi bo zelo v pomoč...

lp
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Mislim da pašejo kar vse od 147, 156, gt, razen GTA izvedb. Pa tudi ta fizično paše samo manj zavrtljajev bo potem :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

No saj pravim, na pultu sem imel tako od 1.6 2000l in 1.9 2002+ in je videti vse enako. Priklopi, dimenzije, sama oblika ohišja,... Edina sprememba je bila pri notranjem končniku, kjer sta imela nekoliko drugačne izvedbe tistih čepov za skrajno lego...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Rabim mnenje glede te volanske letve
http://www.silux.si/izdelki/podvozje-in ... ?car=10701" onclick="window.open(this.href);return false;

Oz predlog za katero drugu.
Hvala
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jaz jo imam na avto namontirano. Pač dela :D vse manšete so nove gor pa ohišje je speskan in pobarvan. Ostalga pa nisem preverjal pred montažo. Imam pa montirano šele od septembra tako da glede kvalitete ne morem še nič rečt.
Slika
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

A da pa daš svojo staro obnovit se pa nesplača?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kolko je pa cena obnove?
Problem je, ker bi biu potem en cas brez avta....
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Odvisno kaj je z njo narobe...mislim pa da je zgornja cena tam okrog 220 evrov. Kaj pa je narobe s tvojo,poka,ima luft,pušča olje?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Malo ima luft, ter zjutro, ko je mrzu avto, se v desno stran komaj obrne volan. Ce pa ga najprej v levo in pol v desno obrnem, gre pa brez problema.
Ampak, ker bom ze stabilizatorje menjav, bom zamenjav se letev, ker bo ze vse podrto.
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Jst bi rekel da nekje prihaja voda not,verjetno čez manšete in zato zmrzne zdej k je mrz. Luft pa te letve dobijo v "povžu" ki se jih tut da samo zategnit če ni preveč lufta,sam nesme se preveč ker je potem volan pretrd. To je bilo pri moji pa sem mal treniru s zategovanjem in nastavljal pa imam zdej že 1 leto mir. Mogoče veš ali se že da dobit original gumice stabilizatorja?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Mansete so use cele, tud ko ni zmrzavalo, ampak je blo bolj hladno je biu trd volan.

Gumice stabilizatorja? Nimam pojma. Mam powerflex gumice narocene, gredo GTA stabilizatorji gor. Mam pa sedaj tudi powerflex na stabilizatorjih, ce bos potrebovau, ti jih dam ko bom zamenju
Odgovori
  • Informacija