Tresenje nad 100 km/h - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Torej zadeva je sledeca. Med voznjo po avtocesti nad 100kmh po parih kilometrih mi zacne tresti spredni del avta. Če gas spustim čist preheha, ča ga dodam na polno preneha ampak se vseeno cuti vibracije. Najbolj se tut čuti ko spustim gas in ga dodam minimalno takrat na polno vibrira. Zadeva najbolj trese ce se peljem konstnatno npr tempomat in 130kmh. Pri manjsih hitrosti npr po mestu tega ni prisotnega. Razen enkrat na dolgi voznji 350km v eno smer mi je treslo tut ko sem zapeljal z avto ceste, pri manjsih hitrostih. Še par opažanj, ko ceste zaniha in avto zaplava gor dol v trenutko ko zavto zabije dol in gres vmes preheha ko se umiri zacne spet. Če gre ceste v dolg desni ovinek vibrira , če gre v levi preheha.
Pregledal sem že nosilce motorja, gumice so vse cele edin so dokaj mehki. Ali pa sumim polosovino . Poka v ovinkih nic, edino na nostranji strani ko je križ ima malo lufta in sumim na križ. Torej je lahko križ posledica teh vibracij? Na tem križu je bila tut pocena manseta, in ga je morda takrat uniclo?
Ob speljevanju ne trese nic, avto ima novo sklopko menjano mesec nazan, vztrajnik je ok. Edino kar me moti je to da ko avto vgasnem zatrese motor, ampak nic ne rožlja. Torej mogoce vseneno že nosilci zreli za menjavo?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Jst bi najprej pregledal polosovine.
Če je ravno, ni zabavno.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aja pozabo sem še napisati da trese neglede na obrate in prestevo lahko šaltam dol pa isto. Ampak vmes preneha. Trese res samo ko avto vlece, najbolj ko vlece minimalno, dosti manj ko pohodim gas do konca. Polosovine sem sprobal ko sem pregledoval nosilce. In ima luft če migam v smeri kolo - menjalnim se premimajo kak mm ven not. In pa če jo primem in hocem zavrtet naprej nazaj se na notranji strani pri krizu čuti da ma malo lufta kak mm. Zaj nevem ali lahko ima ko kaj lufta ali mora biti v nulo fiksna brez premikanja.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je polosovina 100%, notranji zglob, verjetno leva...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aha, hvala za hiter odgovor. Zanima me se ali je potrebno menjat celo ali se menja sam ta notranji zglob oz križ če se ne motim. Vrjetno je bila zanj usodno pocena mašetna, vprašanje kak dolgo sem vozil tak preden sem opazil.

Še eno vprašanje iz firbca. Če pa ti poka v ovinku pa je pol hin zglob pri kolesu?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Malo gledam polosovine in sem naletel ma to
http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-14 ... 27e818da7d" onclick="window.open(this.href);return false;
Kako to da jih prodajajo za 63e , če so pri mas cene od 150 naprej. Pozna kdo zadevo. Pise 2 leti garancije.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Rabim eno info nujno ali paše polosoina od 1.9 116 na 1.9 140. Na netu kolk sem gledal naj bi ble iste. Sam moti me to da ma 116 5 stopenjski 140 pa 6 stopenjski menjalnik, pa nevem če sta eneka od zunai oz če pašejo polosovine.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ja mislim da pašejo, samo morajo bit od 147, 156 ma mal drugače narejene neke detajle če se prav spomnim...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aha , hmmm mam nagledamo eno polosovino od 156, sem pa najdo se eno od 147, pol boljse da vzamem od 147. Moram pogledat medosno razdaljo ce ima 156 vecjo pol ma vrjetno daljse polosovine.
Ali rajse menjam sam križ, ker pokajo mi ne.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja vrjeno ne pašejo ke ima 147 medosno razdaljo 2546mm, 156 pa 2595mm torej mora bitibod 156 daljsa.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Kaj ima medosna razdalja opraviti z dolžinami polosovin?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aja jaz sem zaj razmisljal razdaljo med levim in desnim kolesom. Medosna pa je misljena spredaj zadaj. My bed.
Sem že čist zmesan, kak pa kaj nevem al novo al rabljeno gor, al naj menjam sam križ. Preveč razmišlanja za en dan pa sem zamešal vse skup.
Zadnjič spremenil xalfist, dne Ne Dec 14, 2014 5:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Menjat samo križ je problem, ker je problem ponavadi v sami šalci, ne v križu...

V šalci se naredijo utori, in potem križ ne paše več lepo notri...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aha ok torej nabavim rabljeno pa kam poči poči, ma en uporabnik foruma eno na lagerju pa zmontiram pa da vidimo kako se bo odneslo. Pa če je to krivec problema. Ker najbolj noro je to da dokler se ne peljes po avto cesti sploh ne opaziš tega. Po mestu in relacije vibriranja ni.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Tak polosovina nabavljena jutri pa sravfat. Edin 36 gedoro si morem nabavit, ni take v unior kompletu.
Moram na kaj pazit pri menjavi. Kak nasvet?
Odgovori
  • Informacija