Glasnost / Ropot motorja v kabini - AR 147 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Je kdo opazil razliko, da so nekatere izmed enakih (konkretno 1.9jtd 16v 110kW) 147 različno glasne kar se glasnosti motorja v kabini tiče?
Navzven, tudi pri odprti haubi ni razlike, med vožnjo pa je v kabini občutna razlika.
Do 2000rpm je še nekako enako, nad 2500 pa nekatere postanejo prav nemarno glasne, medtem ko se najde primerek ki je tih skoraj kot bencinar...
Glasne "izvedenke" nimajo opaznih hib (izpuh, gibljiva cev in podobno), celo 2 praktično identični (isti mesec/leto izdelave, identična oprema) se občutno razlikujeta v tem. Ne gre za ropot podvozja/gum/..., zadeva je dejansko vezana zgolj na vrtljaje motorja.
Se je kdo ukvarjal s tem, pa kako bi se zadevo dodelalo (brez odstranjevanja armature...)?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz sem to opazil pri 156ki, moja je tudi precej glasna ko pohodim, sem vozil pa eno drugo pa je bla dosti tišja. Jaz sem si to nekako razlagal da moja je čipana in pa ima blindiran EGR in na ta račun naj bi bla tud mal glasnejša. Lahko da je tud kak nosilec slabši in se prenaša zvok na karoserijo. Je bla pa tud odzivnost čitsto druga od moje al pa une.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Kupil sem še "originalno", blokada EGR in čipiranje nista spremenila zadeve da bi bilo vredno omembe. No, ko je bolj mrzla, zaradi blokade egr morda malce bolj kovinsko "kleplje" prvih nekaj minut v prostem teku, s tem da je na 85kW 8-ventilcu to malce bolj izrazito (najbrž zato, ker 8v prenočuje zunaj, 16v pa v garaži).
Tisto kar me žuli pa se z blokado in čipiranjem ni spremenilo.
Razlika torej tiči nekje drugje...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Potem pa je problem lahko v kakem nosilcu za motor, pri meni vem da so že slabi, drugega mi ne pride na pa,et, mogoče bo še kdo drug kaj predlagal. Načeloma me pa malo bolj glasen motor ne moti, se vsaj sliši konjenica ko ga pohodim :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem ampak možnosti je ogromno... nosilci motorja? Injektorji? Ojnični ležaji (ja tud pri JTD jih rado zbrusi)? Mogoče Fabrizio pozabil zmontirat zvočno zaščito pod armaturko? :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Saj ne moja odstopa nad povprečjem, ampak ko slišim/vozim kakšno ki je pol tišja od moje mi učke rečejo "meeeu, meeeu" :mrgreen:
TribesMan, saj si malce poslušal (sicer neko drugo rožljanje, ki ga pa ravno takrat ni bilo in se zdaj niti ne ponavlja več) lani konec junija, to je tista "fenomen"alna, kateri vztrajnik manj trese na večjem navoru 8)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SonoR
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Jan 03, 2016 12:35 pm

SilverMan si rešil zadevo okoli ropota? :D Ker moja je tudi grozno glasna in brneča. Opazil sem sicer luknjo pred izpušno gibljivo cevjo, ampak ne vem če to povzroča tak hrup??
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ne, se tudi nisem ukvarjal potem več s tem...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija