Počena cev hladilnega sistema

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Sdklavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Feb 27, 2013 10:30 am

Pozdravljeni.

Imam sledečo težavo in sicer kot napisano v zadevi sporočila mi je par dni nazaj počila cev hladilnega sistema. Prilagam sliki na katerih se pribljižno vidi katera cev je počila (gre za cev, ki gre iz termostata nekam za motor). Zanima me zakaj bi prišlo do tega, je kriva dotrajanost cevi ali tudi kaj drugega.
Avto (AR 147 1.6TS 105 2001letnik) je pred tem stal cca 3 tedne v garaži, cev pa je počila ko sem avto par dni nazaj preventivno vžgal zaradi akumolatorja,... Sicer je šel foter na krajšio furo (imam gips pa ne morem vozit), da se avto ogreje, ko se je pripeljal nazaj je bilo še vredu, nato je ogret motor dvakrat zaturiral in nenadoma se je vlila tekočina izpod avta.
Prosil bi še če kdo ve koliko pride ta cev in koliko je dela z zamenjavo? Hvala


Slika

Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

To je cev, ki vodi od termostata do pečke v kabini.
Koda te cevi za tvoj avto je 46558092, cena naj bi bila pa okoli 37 eur.

Z zamenjavo pa ne bi smel met večjih težav, glede na to da je okoli motorja kar nekaj prostora.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Sdklavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Feb 27, 2013 10:30 am

Pozdravljeni.

Imam še vedno isti problem :D oz. imam problem s slovenskimi dobavitelji. Še sedaj nisem uspel do zgoraj omenjene cevi. Naročena je že slaba 2 meseca preko Avto Triglava in tudi Avtohiše Adria NM (ti so sploh živa groza) in vse povsod dobim odgovor, da rok dobave ni znan! Mi lahko kdo pomaga, ker sedaj pa kar nujno potrebujem Alfo.
Živa groza da se ti taka stvar zgodi leta 2015. Bi kontaktiral kam v It. vendar ne govorim Italjansko, tako da če mi kdo pomaga do cevi, mu obljubim provizijo (six pack, ali pa tudi €)pri delu, ki stane cca. 40€ pa ga slovenski dobavitelji niso sposobni dobaviti.

Že vnaprej hvala.

Lep pozdrav, Slavc.
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

Tule http://www.kfzteile-profis.de/page_1_3.php#oeformo če vpišeš številko, ki ti jo je dal opankar naj bi imeli, cena 32€

LP, Gorazd
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
Sdklavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Feb 27, 2013 10:30 am

Pozdravljeni soborci.

Spet imam eno vprašanje in sicer po zamenjavi počene cevi, nato še crkjenemu altenatorju in akumolatorju, mi sedaj v kratkem času spet Alfa daje delo in stroške.
Po normalni vožnji in normalnem delovanju par tednov, mi sedaj kar naenkrat ne vžge. In sicer se lučka za Okvaro sistema za nadzor motorja eobd ne ugasne in avto vergla v prazno. Menda je največkrat razlog senzor ročične gredi, zanima me kako lahko sam diagnosticiram razlog. Mi bo Fiat Multiscan pokazal napako, čeprav avto ne vžge?

P.S. tisto j... cev so mi uspeli v 4 mesecih celo dobit na servisu, še dobro, da jih nisem čakal-za popizdit.

Vnaprej hvala za odgovor.

Lp, Slavc
Sdklavc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Feb 27, 2013 10:30 am

Zrihtano, res je bil senzor gredi, vendar ne crkjen, temveč je bila žica do senzorja precvikana. Čudno.
Odgovori
  • Informacija