Gretje ne dela / Težave z gretjem - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
parecag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Sep 25, 2009 7:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: parecag

zakaj mi gretje v alfi 147 noče delati?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ker je začarana?

Kaj če bi recimo povedal kakšen podatek o avtu? Motor, oprema, klima ročna/avtomatik?

Ampk v splošnem... lahko je pečka, lahko se je pa zmešalo tvoji avtomatski klimi... Ali kaj podobnega...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

se avto ogreje normalno na delovno temp?
parecag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Sep 25, 2009 7:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: parecag

a mogoče kdo ve zakaj mi gretje v alfi 147, 1.6. noče delat?
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

a se avto segreje ?
Trentatre 1.3S
parecag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Sep 25, 2009 7:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: parecag

ko dam da piha toplo mi noče, piha samo mrzlo!
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

nisem to mislil, mislil sem če se avto ogreje na normalno delovno temp. (75-85°c)

če se ne je zanič termostat

če se, potem najdi obe cevi na grelcu kabine, ko imaš gretje vklopljeno morata biti oba topla

-če je topla samo ena je zabasan grelec kabine

-če ni nobena topla, poglej kaj je z ventilom za gretje

-če sta obe, ti nagaja loputa hladen/mrzel zrak
Trentatre 1.3S
parecag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Sep 25, 2009 7:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: parecag

obe so tople! avto sem peljal na avto plus in rekli so da ne dela neka plošča(eletrična), niso mi vedli poovedat kataloško številko. no in uglavnem da bi mi ta komad v kompletu prišu stat 530€,..
parecag
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Sep 25, 2009 7:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: parecag

ta plošča pa se nahaja po unih gumbig ko štimaš mrzlo toplo, kam naj piha__ v notranjosti. upam da razumeste o čem mislim.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

tut js mam na 146 isti problem. Armaturo sm že vn vzel je pa sigurn loputa. Imam na grelcu obe cevi tople tak da ju3 morm komplet plastiko okol pečke dol uzet da pridm do lopute. Ma kir kak mnenje kak njlazje do nje pridt k zajla in vzvod za loputo lepo laufata tak da more bit neki od znotraj. S kokimi vijaki j ohišje privijačen da nebi kaj zlomil?
P.S. Odstranil sem samo spodnjo armaturo komplet s plastiko na kateri je ura in tipke za ventilacijo.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

No tudi meni se je zacel pojavljati podoben problem ampak s to razliko, da pri meni piha toplo ampak ne tako kot bi moralo. V bistvu moram dati do konca toplo pa se potem piha bolj mlacno kot ne....Bi kdo vedel kako najlazje odpraviti napako? lp
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

ja lahk je kaj z grelcom lahk pa da se ti loputa do konca ne odpre in ti meša mrzel in topel zrak da je mlačno ker ko je loputa v zgornjem položaju piha vroče, ko je v spodnjem pa mrzlo(mimo grelca) men se je vzvod isto odlomil in je loputa padlana najnižjo točko tako da je zrak šel mimo grelca. lahko da imaš kaj zlomljeno in ti lopute ne odpre do konca.
lp
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Je imel ze kdo tak problem?
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Se eno vprasanje; nekje sem bral da je vsake toliko dobro prezracit sistem pa me zanima kako se to naredi? lp
darc89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Dec 05, 2010 9:04 pm

Pozdravljeni! Prebrskal sem celi forum in nisem našel nobene primerne rešitve. Imam namreč problem, ki se je začel pojavljati zdaj ob malo večjih minusih zunaj! Gretje v moji alfici 147 1.6 TS ne dela tako kot bi moglo. Je bolj mlačen zrak, ki prihaja ven iz zračnikov. Prvo sem posumil, da je morda kaj narobe z filtrom kabine, pa sem le tega tudi zamenjal, saj nisem nikjer zasledil, kdaj je prejšnji lastnik menjal le tega. Temperatura zraka je sicer zdaj malo višja, vendar še vedno ni to to.... Bral sem nekaj o prezračevanju sistema? O loputi hladno/toplo? O grelni pečki. Kaj mi lahko kdo pove, kako vse to preveriti oz. Kje se te stvari nahajajo? Grelna pečka je nekje spodaj pod armaturko, vendar nimam ne časa in ne prostora za metanje celotne armaturke ven. Kje je loputa in kako se prezrači sistem. Nimi všeč zmrzovanje v avtomobilu ;). Prosim za kak odg. Lp
Odgovori
  • Informacija