Gretje ne dela / Težave z gretjem - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Klima dela. :-({|=
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

okrog teh klim pa res lahko doktoriraš ko crknejo, ne moreš verjet na kaj vse je zadeva vezana da dela ](*,)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Da mal obudimo tole temo iz pamtiveka. Klima enota mi je nekaj zafrkavala, samovoljno spreminjanje temperature, prižiganje/ugašanje klime... Z zamenjavo klima enote sem ta problem rešil, zdaj pa v kabino piha samo hladen zrak, tud če je avto ogret in nastavljena višja temperatura.
Je možno da je tud nadomestna klima enota fuč, ali sem js kej zaj** pri montaži? Kje se nahaja ta loputa:
ZORE89 napisal/-a:ja lahk je kaj z grelcom lahk pa da se ti loputa do konca ne odpre in ti meša mrzel in topel zrak da je mlačno ker ko je loputa v zgornjem položaju piha vroče, ko je v spodnjem pa mrzlo(mimo grelca) men se je vzvod isto odlomil in je loputa padlana najnižjo točko tako da je zrak šel mimo grelca. lahko da imaš kaj zlomljeno in ti lopute ne odpre do konca.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Meni se zdi, da se sliši loputa nekje za predalom predala in airbaga pri sovozniku. Saj ko avto ugasneš, se mora čez nekaj trenutkov slišati premikanje nekje v tistem predelu.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Si pustil, da se je kalibracija izvedla, ko si priklopil nadomestno ploščo? Če ne, odklopi baterijo in ko priklopiš nazaj pusti vse pri miru, dokler ne nehajo lopute migat.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

In točno to je bilo, hvala Bine.

Sem vse še enkrat narazen vzel in napake nism najdu, ko sm dal nazaj skupaj pa funkcionira. :)
SonoR
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Jan 03, 2016 12:35 pm

Kaj pa če nobena od teh treh lučk ne sveti in tudi ventilacija ne dela + ne gre odpirati šip + prtljažnika ne morem odpreti niti z ključem daljinsko??? :?: :?: :?:
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

zaradi tega obstaja ePER, kjer imaš tudi funkcionalen opis delovanja posameznih sklopov.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

SonoR napisal/-a:Kaj pa če nobena od teh treh lučk ne sveti in tudi ventilacija ne dela + ne gre odpirati šip + prtljažnika ne morem odpreti niti z ključem daljinsko??? :?: :?: :?:
Glede na to da ti pusca sprednja sipa. Ti voda tece na BC in se ti v njem nabira voda. Pocas bo vse crknil.
jr.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Dec 07, 2016 10:50 pm

Meni je na 147 spustila pečka.. vso tekočino sem dobil v kabino.
Popravilo ni glih poceni. Pri mehaniku (privat doma) me je popravilo prislo 220€ za delo ter 50€ za pečko iz nemčije.
sedaj se segreje resnicno hitro... na Alfinem uradnem servisu so mi rekli da samo delo stane od 300 do 400€.


Edit: premaknjeno v obstoječo temo
Odgovori
  • Informacija