EGR

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
chipper
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 2:41 pm
Vozilo: AR 159, FIAT STILO
Kraj: Grosuplje

Včeraj je moja alfica nekam čudno začela vlečt, bila je brez moči, doma sem spucal EGR ventil, ampak ni bilo nič bolje, potem sem blokiral in zadeva je sedaj tako kot prej če ne še boljš! moti me pa samo ker računalnik javlja napako, mislim da se to da s malo boljšim testerjem resertirat, sedej me pa zanima kdo bi mi to naredil! Sem pa iz okolice Ljubljane!


Leo pozdrav!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Z nobenim testerjem se tega ne da resetirat...

Da se edino preprogramirat (čipat) motorni računalnik, tako da se izklopi delovanje EGRja in potem računalnik ne javlja več napak.
Uporabniški avatar
chipper
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 27, 2013 2:41 pm
Vozilo: AR 159, FIAT STILO
Kraj: Grosuplje

TribesMan napisal/-a:Z nobenim testerjem se tega ne da resetirat...

Da se edino preprogramirat (čipat) motorni računalnik, tako da se izklopi delovanje EGRja in potem računalnik ne javlja več napak.



Aha! In kdo bi mi preprogramiral, poznaš ali kdo pozna koga?

Hvala za info?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

chipper napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Z nobenim testerjem se tega ne da resetirat...

Da se edino preprogramirat (čipat) motorni računalnik, tako da se izklopi delovanje EGRja in potem računalnik ne javlja več napak.



Aha! In kdo bi mi preprogramiral, poznaš ali kdo pozna koga?

Hvala za info?
Oseba iz zgornjega posta bo kar pravi naslov :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
budek06
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 26, 2016 11:49 am

Zdravo, jaz mam eno vprašanje. Pri visokih obratih se mi prižge rdeča lučka za napako motorja. Šel sem do serviserja ki je preko računalnika pregledal vse napake, in nato ugotovil da naj bi bil EGR ventil zabit ali pokvarjen.
Nasednji dan sem EGR ventil snel iz motorja in sem ga sčistil, nakar sem opazil da je zablendiran na eni strani, na drugi pa ne. Po sem šel na probefuro se napaka še kr ponavlja.
Zdaj nevem kaj naj naredim. zamenjam lahka celotni egr ventil ampak me bi prišlo okrog 140€.

A obstaja še kakšna druga(cenejša rešitev)?

Imam alfo 156 2002 1.9 jtd 115ps

V naprej se zahvaljujem za vaše odgovore :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če je v redu zablindiran, potem nimaš kaj menjavat. Lahko preveriš še VNT ventil za regulacijo turbine in preveriš, če so vse vakuumske cevke cele (ali pa jih kar preventivno zamenjaš - kupiš cev na meter in menjaš).
budek06
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 26, 2016 11:49 am

Hvala za odgovor, ampak nekje na teh forumih sem zasledil da naj bi na obeh straneh moral bit zableniran, pri meni je pa sam na eni, zdej nevem če je to vredu, ali samo malomarna napaka(možni krivec)?

Poleg tega sem pozabu umenit da ko se prižge lučka zgubim skoraj celotno moč gasa, podobno kod da bi se pelu v leru, čeprav mam gas dokonca.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri 115 HP motorju lahko EGR blindiraš kjerkoli, in ne bo zaradi tega prižgalo lučke na motorju.

Blenda je lahko samo ena, ne rabita bit dve, ker že ena opravlja funkcijo.

Napaka ki se ti je pojavila med vožnjo 100% ni povezana z EGR ventilom, mora biti še nekaj drugega.
99% je to napaka za previsok pritisk turbine. Za kar je lahko kriv vakumski ventil, ki regulira turbino, senzor pritiska, ali pa tudi sama turbina.

Seveda pa se da zadevo tudi diagnosticirati z računalnikom, samo ne tako da pobrišeš napake, ampak se je treba it peljati z avtom in spremljati parametre delovanja motorja.
budek06
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 26, 2016 11:49 am

Najlepše hvala, zdej saj približno vem ka naj bi bilo krivo. :D
Bom stestiral v najkrajšem času, in javim rezutate.
Odgovori
  • Informacija