Nakup Alfe Romeo 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Pozdravljeni! V kratkem imam namen kupiti Alfo Romeo 156 1.9 JTD Progression 85 kw 116 KM. Zanima me kakšne imate izkušnje s tem avtom. Že kar nekaj časa spremljam oglase na avto.net in opažam da jih vsi prodajajo pri okoli 250 000 km ( Gre za moj prvi avto zato nimam pogojev kupiti kaj z manj kilometri ker je vse dražje) začnejo pri teh kilometrih totalno crkovati ali kako je z tem? Kako je kaj z rezervnimi deli. Se dajo dobit ali bolj težko? Je to dokaj zanesljiv motor ker imam namen delati z njim okorg 100 km na dan tako da rebim nekaj bol zanesljivega in z čim manjšo porabo. Hvala za odgovore :D
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Zdravo. Tudi sam sem dobro leto lastnik svoje prve Alfe. Tudi sam sem kupil 1.9 jtd 16v SW. Kupil sem jo s priblično 210k km. Z avtom sem izredno zadovoljen in moram reči, da deluje kot prvi dan, ko sem jo kupil. Tudi 1.9 htd 8v se mi zdi v redu, ker si jo lastita dva prijatelja. Z motorjem nisem imel še nobenega problema, olje menjam na 15k km in sicer kar Selenio. Prejšnji lastnik pa je točil v motor Motul olje. Sam sem sicer zamenjal sklopko, prednje zavore, eno spodnjo roko, drugače pa ni bilo nobenih problemov razen lučke za motor, ki se mi je do sedaj parkrat prižgala, a mislim, da gre zgolj za fuč senzor tlaka turbine.
Moram pa reči, da sem najbrž imel srečo saj sem kupil Alfo od lastnika, ki je avto vzorno vzdrževal in imel shranjen sleherni račun pa naj gre samo za žarnico.

Sedaj imam 260k km in avto še naprej deluje kot mora. Bom pa preventivno v naslednjem servisnem intervalu naredil še komplet veliki servis saj ni točnega podatka o zadnjem.

Dober nakup ti želim
Odgovori
  • Informacija