alfa 156 hladen motor ugasa

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

rado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 25, 2016 7:34 am

prosil bi za pomoc namrec imam alfo 156 1.9 jtd zadnje case mi prav fino nagaja ko vzgem hladen motor v prostem teku dela kot mora vendar ko dam gas ni po kaksnjih parih sekundah ugasne vendar samo ce je v obratih nad 2000 v prostem teku se to ne zgodi ugasa pa tako dolgo da motor ni segret na 50 stopinj potem dela normalno aja ko ugasne vcasih rabim kontakt vec desetkrat vzet in in ponovno obrnit kljuc vcasih je pa dovolj samo 1 krat pred kratkim sem menjal senzor obratov motorja vendar sem montirav rabljenega hvala vsem za bilo kak koristen nasvet
rado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 25, 2016 7:34 am

ocitno pa le niste taksni mehaniki kot sem misliv ali pa ni imel nobeden taksnih tezav z alfo saj konc koncu gre jutri na odpat in nikoli vec alfe saj v enem letu sem v njo vloziv 2000 tisoc evrov zakaj da bo slo vse skupaj na odpat pac italjansko sranje zav tako je
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ne vem kaj je narobe s tvojim avtom. 1.9 jtd motor ni ravno problematičen in zaradi težave kot jo opisuješ je res ni treba voziti na odpad. Najbrž je res kakšen senzor, si ga kaj priklopil na tester? Kot razumem, si v zadnjem letu v avto vložil 2000€. Kam točno si jih vložil? Po takšnem vložku bi človek prčakoval, da bo vsaj motor v solodnem stanju, če si vlagal kaj v motor seveda. Če si se človek malo vpraša o strokovnosti tvojega mehanika. Priporočam, da zadevo malo prespiš, avto odpelješ nekomu, ki ve kaj dela na temeljito diagnostiko (če kaj prebiraš forum boš hitro ugotovil k komu), zadevo popraviš kot se spodobi in voziš dalje. Alfa 156 z motorjem kot ga imaš ti je dober avto, če dobro skrbiš za njo.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Odvisno kako je z njo kaj delal
Pa na računalniku si imel ?
super
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ma naj gre na odpad, bo vsaj kdo kak nov del dobil po socialni ceni.
(razen če ni šlo 2 jurja za 2 registraciji, stare dele in zanič mehanika)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

kolega r.; si pričakoval, da bo kdo kar prek foruma v enem dnevu poštimal Alfo [-o< #-o tako, da smiri malo.....

kot avtorju teme ti tudi slovnica ni ravno vrlina.

ignor in temo v odtpat
Slika
rado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 25, 2016 7:34 am

stanje je taksno tester ne pokaze nic kot da je vse o.k avto trenutno prizemljen vzge s prva kmalu za tem pa ugasne tudi ko po dolgem vziganjem da se motor segreje do 85 stopinj je simptom prisoten samo da se lahko peljes kaksnih 100 metrov zadnje sase je bilo menjano komplet podvozje vkljucno tudi most sprednji in zadnji vsi zavorni diski in ploscice vzmeti pravtako pred 14 dnevi je bila menjana sklopka ter vztrajnik zamenjani vsi jermeni in olje selenia 5-30 termostat za vodo komplet novi z ohisjem vred tudi filtri so novi razen za grivo aja vceraj sem se zamenjal crpalk goriva preden sem dal zamenjat sklopko je avto imel isti simptom vendar se je dogajalo samo pri hladnem motorju po menjavi sklopke je bilo vse o.k priblizno 3000 tisooc km sedaj pa katastrofa da ne pozabim omenit mehanik ki mi je menjav jermene in sklopko je povblascen servis za alfo romeo v avstriji ker tudi zivimo po novem v tujini l.p
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Res je, porabil si veliko denarja ampak nič od tega kar si vložil ti ne more popraviti težave z motorjem. Saj nisi v motor nič vložil. Porihtaj še to, mogoče je samo malenkost. Kot sem že napisal, najdi dobrega diagnostika, očitno ta, ki ti tole rihta ni, čeprav je pooblaščenc. Pa še nekaj, vsakega od nas je najbrž že kdaj prijelo, da bi vse skupaj odpeljal na odpad. Treba je malo premisliti, počakati dan, dva in se trezno odločiti kako naprej. Če si jo že mislil peljati na odpad bi jo bil vsaj preden si vložil v avto več denarja kot je vreden.
159 2.0 jtdm
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Rabiš mehnika, ki priključi avto na računalnik pa zna pogledati, kaj je dejansko narobe.

Najbrž je kakšen senzor obratov na odmični.
fanikarado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 25, 2015 11:39 am

fantje stvar je taksnje da smo poskusali z 4 racunalniki tudi z originalnem ni pokazalo nobene tezave kot da je vse o.k vendar motor ko sem ga vzgav ugasnil po 30 sekundah menjav sem senzor ki je skrit pod jermenico zobatega jermena pa nobenga uspeha potem sem prejsnji ponedeljek narosil pri silux firmi senzor obratov motorja ki se nahaja pod startarjem vzgem avto mi spet ugasne po tretjem poskusu je avto normalno lavfal samo da ni bilo pravega zvoka vendar ni ugasnil dokler se nisem peljav proto bencinski crpalki v 5 km mi je ugasnila 12x pa 7x nazaj domov potem sem doma odprl havbo pripravil orodje in se spustil v motor in odkril napako bil je en vijak odtegjen na senzoruj pritiska goriva ki se nahaja na visoko tlacni crpalki senzor sem vzev vn in ga temelito scistil namazav tanko plast selikona za olnja korita in vse skup nazaj prisravfav in koncno uspeh motor gre normalno bres zaganjanja in ugasanja hvala vam za vse inromacije ja pa se res je bila samo malenkost aja se to senzor obratov motorja stana pri spetni silux trgovini 16.48 e z postnino samo da sem razocaran z njihovo postno dostavo gre pa za dpd cakav sem teden dni na senzor l.p
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

No super da si poštimal ampak ne vem nekako fajk senzorji niso glih majbolj kompatibilni,usaj pri meni in tudi marsikomu se je že izkazalo tako. Si mogoče probal z original senzorjem tudi?

Lp
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

In tega ni opazil super mehanik z pooblascenega servisa iz tujine? Se pravi imas naposobnega mehanika ne slabe alfe.
Je pa res da mehaniki ne znajo vec najti napake drugace kot pa da priklopijo avto na rač, in če rač nič ne pokaže pol " z avtom ni nič narobe", sramota.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Saj na koncu bo ugotovil, da ima bistveno večji problem v avstrijskem "povblaščenem servisu" (ki je kao 100x boljši od naših) kot pa v avtu, ki sploh ni slab, glede na nesposobnost mehanikov ki ga šraufajo... Kaj je torej tisto, kar je zrelo za odpad? Italijansko sranje, ali jodlarski "mojstri" ? :-k
(če bi tale Alfa znala govorit bi bilo najbrž zanimivo poslušat prigode iz A servisa :mrgreen: )
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
fanikarado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 25, 2015 11:39 am

se strinjam z povblascenimi servisi js sicer nikoli nebi dal na povblasceni servis popravljat karkoli ce bi imel prostor da bi ahko sam popravljav avte do sedaj sem si vedno vse sam postimav tudi tokrat sem na koncu sam poiskav napako in jo sam odpravil ja glede kopij senzorjev sem tudi sam skepticen pac bomo vidli kako se bo obnesel ker glih ni bilo dovolj financ za originalnega ce bo pa odpovedal imam se ta starega ki je sicer bosch in vem da je se ispraven ker napaka ni bila v senzorju pac pa v odtegnjenem vijaku se pa res tudi sam sprasujem kako da danes bres priklopa na racunalnik ne znajo vec avtomobila popravit se razume da glede elektronike res potrebuje priklop vendar ce se gre za mehansko napako ti to nic ne koristi pa kriza je da sem imev doma na domu 4 mehanike iz kao priznanih avto delavnic pa nobeden ni vedel kaj bi lahko bilo eden mi je res rekev da je pokvarjen senzor pritiska goriva vendar po logiki ce je pokvarjen ta senzor avto sploh ne bi vzgav in ces par sekund ugasniv tako avto sedaj gre kot mora hvaa bogu l.p
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Saj niso naši nič boljši, pred leti ko imel foter kangooja mu je tezko vzigal, ga peljal na uradni servis tam prikloplali na rač menjavali neke senzorje odmične gredi pa nevem kaj še, na koncu je sam odprl havbo pregledo motor in v 5min ugotovil da pušča cevka goriva. Se pravi da motorja sploh niso resno pogledali.
Odgovori
  • Informacija