Crosswagon močno kadi.

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Sandito123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Okt 02, 2015 7:04 am

Zdravo vsem sem bolj novi na forumu in me nekaj zanima. Moja alfa crosswagon ko speljem močno pokadi nato ni videti da bi kadila potem ko dam pa v nižjo prestavo ko spustim sklopko in dodam gas pa spet pokadi. Ps ko sem odklopil luftmeser oziroma maf senzor tisti pri filtru za zrak pa ni videti da bi kadila. Pa zanima me kakšne morajo biti vrednosti za luftmeser da dela ok ker mislim da moj ne dela pravilno. Hvala sandito123.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto pusti da laufa v prostem teku par minut, brez dotikanja gasa, potem pa poglej z diagnostiko pretok zraka.

Če je vse OK mora biti okoli 480mg/inj. Pa seveda prov moraš počakat par minut, da se EGR zapre.
Kadar je EGR odprt, je pretok zraka v prostem teku okoli 250-300.

Ko pa ga pohodiš na polno, pa mora biti med 2000-2500rpm pretok zraka okoli 1100mg/inj.
Sandito123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Okt 02, 2015 7:04 am

Zdravo men kaže v prostem teku med 7.6 in 8.2 g/s oziroma 16 g/s ko je zaprt egr pri 2000 obratih 25 g/s pri 3000 obratih 50 g/s pri 4000 obratih 90 g/s in pri 5000 obratih 120 g/ s. Pa sedaj ko probiram ne kadi tako močno ko se pa odpeljem pa spet isto.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

16g/s se preračuna v 57kg/h oziroma okoli 600mg/inj... to je cca 15-20% preveč.

Tvoja meritev pri višjih obratih pa predvidevam je bila opravljena ko je bil avto na mestu. Tako da ni relevantna.
Če hočeš zmerit pretok zraka pod polnim gasom se moraš peljat in pospeševat na polno... Drugače je meritev brezvezna.

Poglej kateri merilec pretoka zraka imaš vgrajen. Mogoče ga je kdo že menjal in je dal namesto original vložka notri Pierburg. Pierburgi so znani po tem da kažejo preveč.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tudi intercooler lahko pušča. Preveri, če je čist in suh. Tudi vse ostalo na poti od turbine do sesalnega kolektorja, edino spodnja cev (turbina-IC) ima ponavadi par kapljic olja.

Pa mimogrede, kaj ima tole kajenje z drag dirkami? Tekmuješ, pa tiste za tabo moti dim? :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Prestavljeno...
Odgovori
  • Informacija