madezi na zadku avta

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pozdav. Zanima me če je imel že kdo poodben primer namreč zadne čase opazam da se na zadnem delu alfe pojavlajo madezi. Predvidevam da od nafte oz saj. Je imel že kdo podoben primer? Gre za 147 1.9 jtd 16v
Slika
Avto drgače gre normalno, niti ne kadi pretirano oz v mejah normale se pravi pokadi mogoce ko je hladn in se to v nizkih obratih komaj zaznavno v ogledalu.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Enkrat sem videl nekaj takega.

Vzrok je bil puščanje nafte na common railu. In je bil cel motor polit z nafto, ki je potem tekla iz motorja na tla.

Med vožnjo pa jo je nalimalo tudi na zadnjo stran avta, zaradi vrtinčenja vetra pod avtom...

Poglej če ti kje pušča nafta. Vse cevi okoli dovoda nafte je treba pregledat, pa tud visokotlačno črpalko in common rail.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja to sem mi je zgodilo ko je puscala viskotlacna pumpa. Ampak je zatesnjena na novo. Moram preverit ce je kje kaj mokro. Tut ko je pocla cevka povratnega voda z šob je bla podobna slika sam takrat se je tako stanje naredilo v parih km. To pa se je nabiralo kakih 500km. Tak da sumim al nekje pusca minimalno al kaj drugega.

Pa še ena opcija mi je šinla v glavo. Dva dni nazaj sem opral avto. In do sedaj ni niti pikice. Prej sem bil dost na avto cesti in sem jo parkat pognal do konca, mogoce zacne kje puscat ko je pod polno obremenitvijo?
Odgovori
  • Informacija