Elektronika - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Zdravo,

no nekaj dni po nakupu AR so se zacele prizigati vse mozne lucke na avtu. Problem je, da vse te stvari delujejo normalno..problem je se, ce recimo prizgem grejanje zadnjih stekl se mi cudezno prizgejo vse 4 smerniki avto se zaklene..dejansko gumbi ne naredijo kar bi morali..

Res pa je, da nam je prodajalec "pozabil" omeniti da siberdah spusca..zadnje 2 dneva smo pa imeli velike nalive in je tudi voda prodrla v notranjost avta na sovoznikovi strani. Sled vode se vidijo kako je potovala po stebru proti armaturki. Ko se dotaknes etisona na strehi se voda kar cedi toliko je namoceno..

Sedaj me zanima kako je s tem, mogoce elektronika zeza zaradi kondenza oz. vdora vode..je to mozni posusit ali je potreben vecji vlozek v snacijo? Ker se je tako peljem avto nazaj..

Hvala za nasvete
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zelo verjetno je voda vdrla v body ECU in naredila štalo. Pa zna biti, da še kam... Osebno ne vem, če bi se mi dalo zezati s sanacijo, ker če se je to dogajalo že dolgo časa, potem vprašanje, kaj je vse korodirano.
FreshCawo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Okt 18, 2016 5:02 pm

Lastnik je reku, da nej bi on meu avto v garazi in zato ni opazil zamakanje strehe..sicer prvi dan smo opazili, da je malo mokro ampak smo mislsi da nismo zaprli siberdaha. Tisti dan je delalo vse ok problemi so ratali naslednji dan ko je bilo se bolj mokro kot prvi dan. No takrat so se tudi lucke zacele goreti, gumbi niso opravljali svoje funkcije..bi bila potrebna ECU-ja?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če rabiš BC ali ecu več zs
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Na znankini 147 1.6TS se pojavljajo težave. Jaz pravim, da je nekje na napeljavi slab stik.
Med vožnjo se ugasne "elektrika" (števci, armaturka), avto normalno dela, ko se zbudi pa je enako kot če bi ga vžgal (kontrolne lučke se prižgejo...).

Je imel kdo podobne probleme? Je kakšen specifičen del napeljave, kjer bi nastajal ta problem?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Preglejte glavne mase
Odgovori
  • Informacija