Čuden zvok in težko speljevanje - AR 156 1.9 JTD 103kW

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Pozdravljeni
Zadnje čase (nekaj tednov) se mi predvsem zjutraj ko je hladno, dogaja to da mi alfa ne laufa tako kot bi morala, motor zalafa takoj tako kot more ampak takoj slišiš da zvok ni tak kot bi moral biti- je neenakomeren in bolj glasen, ko hočem krenit iz mesta, moram kar nekaj plina dodat da naberem moči za premik, sproti je pa še oblak dima za mano, kar se ni še nikoli prej zgodilo. No, ko speljem so problemi tam do nekje do 1700 obratov, nad to mejo se avto pelje popolnoma normalno in lepo.
Bil sem pri mehaniku, napake tester ni zaznal nobene, dali smo delno blendo na egr ampak brez spremembe, danes sem sprobal začasno odklopit lmm in avto sploh ni vžgal dokler ga nisem priklopil nazaj...
Iztaknil sem egr in ga sčistil da je kot nov- ni bil niti pretirano zamaščen, sem pa opazil da je na sesalnem kolektorju kamor je privijačen egr, kar na debelo "maščobe".
Mi svetujete kompletno iztikanje in čiščenje kolektorja? Je potrebno biti na kaj posebno pozoren in katea tesnila naj si v tem primeru naročim že za vnaprej??
Mogoče še kak nasvet kaj bi lahko bilo narobe??
čare
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Okt 08, 2016 1:02 pm

Krmiljenje turbine je OK? A loputa za ugasnit lepo lavfa?
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

nevem po čemu bi to vedel- tester ni pokazal nič, loputa pa ročno lepo zapira, moram jo pa snet dol z ohišjem in jo ščistit, to pride na vrsto jutri..
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

No, problem je rešen če slučajno koga zanima. Napaka je bila v eni šobi katera pod malimi obrati ni pravilno delovala...
To smo obnovili, ostale 3 spucali in avto laufa kot urca :)
Lp
Odgovori
  • Informacija