Vonj po nafti - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Vrucarakija
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jul 26, 2016 7:19 pm

Ma mi je zacela smrdet nafta v kabino od vceraj...pa me zanima ce je mozno,da je spodnja cev od turbine ki mi je cela...kako bi opisau...recmo natopljena od nafte ( http://prntscr.com/de7pch" onclick="window.open(this.href);return false; ta cev ) vse cevi sm zamenjau razen te...pa bol me zanima ce je kej drugega in ce je kaksna nevarnost da se kej zazge...je pac mraz ma ce je treba bom sou z motorjem....rajse kod riskirat...hvala vnaprej :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne... če pušča cev od turbine ne more smrdet po nafti, ker nafta pride v stik z zrakom šele v motorju...

Preveri napeljavo za gorivo, visokotlačni del, lahko ti je flavta počila, lahko pušča kje na kakem spoju. Lahko pušča kje na povratku nafte iz injektorjev...

Pa preveri da ne vohaš slučajno izpušnih plinov. Če ti je počil vijak na izpušnem kolektorju smrdi v avto, ali pa če je šla kaka pregibna cev lahko tudi smrdi...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kaj je flavta? :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Skupni vod...
jr.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Dec 07, 2016 10:50 pm

meni je smrdelo po nafti, ker gumica pri naftnem filtru ni bila dobro ''nataknjena'' (oz. je na spodnji strani bila stara gumica) ter se ni dobro vse tesnilo. zamenjava oz. dodal novo gumico in zadeva tesni...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sam toliko v opozorilo... Takih zadev ne ignorirat. Res da ima nafta visoko plemenišče, ampak vseeno lahko zagori. Od kolega mati je lep čas ignorirala močan vonj po nafti v kabini. En dan pa je sledila bolj konkretna vožnja v hrib in je šla alfica v pepel.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Odgovori
  • Informacija