Dvignjeno podvozje

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Vprašanje..a je možno, da se meni avto ni posedel, ampak dvignil, s tem da na eni strani za 1 cm več?

Resno sprašujem..zadnje pol leta se mi zdi, da se je alfa nekaj dvignila, danes sem pa šel merit in je na sovoznikovi strani celo višja za dober centimeter..nad kolesi imam več lufta kot pri straneh, včasih je bilo pa približno isto..stari avti glisirajo, meni se pa očitno na nos postavlja..

Je pa na eibach vzmeteh pa na bilstein amortizerjih (oznake ne vem več)..amortizerji so iztrošeni, zadaj desno mi tudi nekaj butne na najmanjši luknji..je pa približno 300k km na tem podvozju že, s tem da amortizerji so bili 170k km nazaj obnovljeni, ampak so sedaj spet za stran...

A je to možno?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

podvozje se ti ni dvignilo, ampak se ti je posedlo na eni strani. obnovljeni amortizerju so bol žalost.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Itak, sem istega mnenja, ampak alfa je na vzmeteh -55 mm...nimam nobene stare slike, ker vse kar je bilo v moji temi ni več na shrani.si...to je slika od danes..ti izgleda alfa spuščena toliko?

Slika
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Ne, ne zgleda tolk spuščena. Boš mogu kar nove amortizerje nabavt. Najboljš, da bi tud fedre zamenal, ker se fedri tud s starostjo posedejo.
Kolk pa maš prevoženga?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

507k km..tako, da ne bom nič nabavljal... 8)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Hm, če ti voz dobro služi ne vidim ovire, da privoščiš nove amortizerje.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ne vem, koliko so to aktualne informacije, ampak ko sem nazadnje gledal, je bil bilstein b12 samo v kompletu s "slabšimi" vzmetmi, ampak znižan manj kot obstoječe in cena nekje 700-1000 eur (nivomat, brez nivomata, sploh več ne vem kaj imam jaz in kaj moram gledat). Če bi vzel pa iste vzmeti (eibach sportline), bi bile ene 250 eur, pa potem posebej "slabši" amortizerji b8 ene 700 eur, ker b12 se očitno ne dobi več samostojno. No pa sej nima veze, ker na 14 let star avto s pol milijona prevoženimi, povsod rjav...nima smisla vlagat, razen če je to potrebno, da te avto še pripelje od točke A do točke B... :cry:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

hm, za dobrih 200 eur dobis vse amortizerje ter fedre. Ne bo top znamka, ampak se bos se kaksno leto vozil varno...
https://www.autodoc.si/rezervni-deli/bl ... 23-2-4-jtd" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Če boš avto še vozil kakšno leto potem upoštevaj od perota666 predlog.
Obnova ne bo veliko cenejša.
Če samo še čakaš, da avto skup zgrmi, se ga znebi. Najbolj varno ni, da imaš tako zjahano podvozje.
manhad
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 10:24 am

https://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=& ... 6&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Kaj pa kaj takšnega?

https://www.mstyling.net/Sportno-vzmete ... 40mm-al031" onclick="window.open(this.href);return false;

Za ta denar verjetno res ne smeš veliko pričakovat, ampak ali so res tako zanič?
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

OK, zašli smo..pri avtu s 507k km, ki ima 330k km nazaj menjano turbino, 200k km nazaj menjano pumpo, original šobe, je ves gnil, šipa speskana, pušča servo, olje povsod curi kjer se da, turbina pri 2300 obratih neha za sekundo delat (verjetno je un ventil kriv), jaz naj zdej vlagam v podvozje..imam ga za vozit na šiht in domov..ko ne bo več vžgal ne bo več vžgal..je pa res, da že zadnje 3 leta tako razmišljam..

Mene je samo zanimalo, če je možno, da se podvozje samo dvigne, ker jaz sem zihr, da se je.. :mrgreen:
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Je samo ena stran visoka ali vse?
Če je samo ena stran, išči napako tudi spredaj na kontra strani. Lahko imaš tudi spredaj počeno vzmet, in ti je cel avto potegnilo.
Oz imaš zadaj nivomat? Kaj če ne dela, in ti avto drži na najvišji poziciji.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

če so tudi zadaj menjani amortizerji z drugim modelom (kar se razbere iz njegovega zapisa) potem nima več nivomata saj 156ka nima ločenega sistema za višino (tako kot npr. BMWji ali MB) ampak višino uravnavajo sami zadnji amortizerji. Firma, ki dela nivomat zadnje amortizerje oz. je prvovgradnja pa je Boge (druge znamke mislim, da niti nimajo novomat amortizerja za 156ko)

Kakor se spomnim je višina SWjke z navadnim original podozjem 38,5-39cm (merjeno od osi feltne do začetka blatnika). Je pa avtomobil res videti visok oz. previsok.

Slika moje 156ke na praktično istih vzmeteh ter amortizerjih (Eibach -55mm kit) in razlika je očitna. Višina moje je cca. 33.5/34cm. Ni mi pa jasno kaj bi bil lahko vzrok, da je avtomobil višji saj je ponavadi ravno nasprotno.

Slika
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

E, na pogled sem imel točno tako višino tudi jaz.

V ponedeljek bom pomeril, ko parkiram na šihtu v ravni garaži, ker doma na dvorišču je vse malo gor dol.

Pa še nekaj je. Če avto samo malo porukam, poka zadaj desno nekaj pri amortizerju. Čez 2k km imam reden servis in bom na dvigalu malo pogledal.
Odgovori
  • Informacija