Dvignjeno podvozje

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

kaj pa če maš kje počen amortizer ali feder?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Sem šel pomerit..
Voznik spredaj - 33,5 cm
Voznik zadaj - 35,2 cm
Sovoznik spredaj 35,2 cm
Sovoznik zadaj 37,3 cm

Jaz ne štekam, ampak avto se je na desni strani dvignil. Nič pa ne zgleda, da bi se mi na levi povesil, pa zato dvignil desno stran. :mrgreen:

Ne vidim, da bilo kaj počeno, ampak res poka zadaj desno, samo da malo avto zazibaš. Ampak nekaj je očitno na temu. Bom poročal, ko odkrijem vzrok.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ni druge, na dvigalo pa s pajserjem preveriti vse puše. Po teh kilometrih se bo marsikaj opazilo
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Iz mer se lepo vidi, da se ti je avto na voznikovi strani spredaj posedel. Ker je nos težji od riti se je pa rit zadaj dvignila na sovoznikovi strani. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Jah ne vem. Poglej od ARfana sliko - pri njemu je tudi spredaj za kakšen centimeter avto nižji. OK, obstaja možnost, ampak da bi se avto spredaj levo posedel za 1,5 cm in bi se še spredaj desno dvignil za 1,5 cm? :)

Sej vem, da je brezveze, ampak sem šel z lučko gledat amortizerje pa vzmeti pa meni na uč vse deluje normalno, razen da so na desni večji razmaki med spiralami vzmeti. :D
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

res je, zadnja os je slab centimeter višja od sprednje vendar so višine levo/desno enakomerne. Za pokanje zadaj pa je lahko krivih več stvari. Preglej selen bloke/gumice, lahko dejansko poka v amortizerju (npr. da je spustil) ali pa imaš zanič nosilec/ležaj amortizerja ( http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :5396.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) .
Odgovori
  • Informacija