Napaka/Error P0220: Potenciometer - AR 156, 2.5 V6

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
DMTuning
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: To Dec 13, 2011 2:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Zdravo., imam težavo na alfi 156 2.5V6,. tester mi pokaže napako P0220 ( potenciometer gasa),... potenciometer sem zamenjal, dal dol z delujočega avta vendar še kar ne deluje,.. razkonektal sm kable ki gredo na ECU in našpircal z kontaktsprejem in še kar nič nepomaga,. je imel gdo podoben problem,? :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

en potenciometer je se na loputi gasa, pa konektorje mas se pod nogami pri sovozniku nekje ce se prov spomnem.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
mitek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Apr 12, 2009 9:52 pm
Vozilo: Alfa 156 3.0 V6
Kraj: maribor

Jaz sem imel probleme z tistim konektorjem pri nogah sovoznika, ko gre iz gas pedala kabel. Avto je bil zelo neodziven na dodajanje gasa kadar je nagajal.
Uporabniški avatar
DMTuning
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: To Dec 13, 2011 2:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

zamenjao potenciometr, dau druk potenciometer tut na ta konektor,.. use konektorje na sliki odklopo našprico nazaj sestavo,. zamenjo loputo gasa ( loputa gasa in potenciometer je od istiga avta.,.. delujoče stvari),.. gasa pa šekr ni #-o
Slika Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kaj pa kaka slaba/prekinjena masa?
Mislim, da ima tale cel sistem potenciometer na pedalu/loputa enotno maso. Če imaš možnost p oshemi pogledati, kje se ta masa na avtu nahaja.

Ali pa za test, če imaš locirano maso na konektorju zraven pripelji še žico direkt iz akuja za test.
Odgovori
  • Informacija