Spustila olje - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Sofercina
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Dec 21, 2017 8:43 pm

zivjo.
A se komu sanja zakaj bi auto naenkrat spustu olje med rikvercanjem in se avtomatsko ugasnu na armaturi pa izpusal oil pressure low.to se mi je namrec lihkar zgodil doma pred bajto
( usaj tle sm meu sreco ) gre se pa za AR 147 1.9 jtd 2001...

Help anyone.. hvala vnaprej =)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Prepihalo semering na motorni gredi?
Si nasedu in prebil karter?
Lahko je kaj s hladilnikom olja, če ga ima.

Najlažje, da sploh pogledaš, od kje je priteklo olje.
Sofercina
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Dec 21, 2017 8:43 pm

Ne nism nikamor nasedu sam v rikverc sm dau kokr sm hotu spelat je ugasnila spisal oil pressure low in tle se vse zakljuci sm pa vidu kapljice olja mislm da takoj pod starterjem
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če ti je v trenutku spraznili motor, mora biti kaj več, kot pa par kaplic. 4l olja se nekje pozna
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Low oil pressure napiše če crkne kot npr. med speljevanjem. Torej je najprej crknil, nato izpisal.
Zakaj je pa crknil je pa druga stvar... Ali ti je samo crknil, ali pa zobati jermen šel na pol, ali karkoli vmes. A ker se "tle zaključi" torej nisi niti pogledal nivoja na palčki in ako ga je dovolj probal zalaufat....
Kot pravi Banny, pa tudi če je le en liter, to je poplava ki jo še na travi vidiš, ne pa par kapljic ki so na skoraj vseh starejših avtih po motorju.

pa dj se usaj mal bl potrud citlivo pist kr tole tvoje zlobudranje je tezaun za brt
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Sofercina
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Dec 21, 2017 8:43 pm

Ja najprej je ugasnila nato je izpisalo low oil pressure probal sem 2x jo vzgat ampak brez efekta.. in ko sem jo porinil malo nazaj sem videl luzo na tleh.. pod havbo pa ni nikjer nc videt razen pod starterjem je malo kapljalo.. in kakor sem napisal vec bom vedel jutri tekom dneva.. silverman dost citljivo zate? ...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Zame?
Ti si tisti ki išče pomoč...
Srečno.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Sofercina
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Dec 21, 2017 8:43 pm

Pravkar sem sel probat jo vzgat in mi na armaturi mece ven opozorilo glow plug error..
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Je dejansko tako težko vzet šipko ven in pogledat ali je olje pod minimalno oznako?

PS: umirajoč akumulator lahko vrže ven marsikatero napako na armaturki.
Odgovori
  • Informacija