Počen sprednji most - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Včeraj sem povozil petelina (pihnil čez njega kakih 90-100), nakar mi je čez nekaj kilometrov začelo vleči avto v desno stran, sploh pri bremzanju je bilo kritično, skoraj sem zapeljal iz ceste.
Skratka, mislim da gre z petelinom zgolj za naključje, ker dvomim da bi mi petelin tako poškodoval most...

Kot je razvidno iz slike, ni enega vijaka (ali ga je odlomilo ali pa se je odvil, ne vem) kar je verjetno povzročilo da je teža pritisnila na most in ga nalomila...
Počen most, desna stran
Počen most, desna stran

Prosil bi za mnenje ali se lahko to popravi (pošvasa in spodaj ojača z kako ploščico), ali je bolj varno zamenjati most (baje je veliko šraufanja z tem mostom...)

Še slikana leva stran, kjer je vse privijačeno kot mora biti (za primerjavo...)
leva stran
leva stran
Hvala vsem.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To nimaš kaj švasat in flikat... zamenjaj.
Ni tolk dela.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

To lahko zašvasaš samo bo spet počilo 1mm stran. Material je utrujen, nimaš to kej pacat. Menjaj.
Pa da ne bo kakšna vaška rešitev s navarjenim profilom za omare za ojačanje ali pa dvojni ali trojni var. .. pojdi na odpad po drugo in zamenjaj. Lahko kupiš tudi novo ker so cene iz teh avtoodpadov ponekod čisto zlatarske
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Hvala za odgovore, kako sem rešil zadevo.
No v bistvu jo je mehanik preden sem sploh imel priložnost mu povedat da bi zamenjal most.
Skratka, mehanik je zašvasal zadevo.
Moje prvo vprašanje ali je vožnja z zašvasanim mostom varna, njegov odgovor je bil, da nebi tega delal če zadeva nebi bila varna, torej most imam zašvasan, cena 40€.
Naredil je to na svojo roko brez da bi govorila (zvečer je avtovleka pripeljala avto, zjutraj je bil popravlje-zašvasan).
Nisem moril z menjavo mosta...

lp
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

A zgornja dva odgovora nista dovolj?
Oba sta ti predlagala, da mosta ne švasaj, ampak zamenjaj ... Tudi jaz sem istega mnenja :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Glede na to da notranji daljsi vijak najvec nosi sploh ni problem. Saj je navadno zelezo, moj je cel presvasan ker imam vpetja spremenjena za dirkat pa na slick gumahh nic ni odtrgalo po kar nekaj letih.
Ce je zavarjeno ok bo normalno drzalo.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ma ne se je* česa vse ne vidiš in doživiš ](*,)
Švasa avto ko da je to korola za kukuruz ...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Posvasano je v par minutah za par evrov. Most rabljen je med 50 in 150 evrov potem je menjava 2 urce prec pa potem na novo nastavitev optike itd...
Ne bos verjel sej tud sam most je svasan na vec mesth, ni ulit iz enega kosa.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če rabis most ugodno več na zs
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Je precej razlike ali var dela firma ki je proizvedla avto ali pa nek mehanik, ki ni niti poklicni varilec, najraje pa z jadranko, ker prime na vse.

Material pa utrujen, potem pregret, pa se pejdi zanesljivost. Kje je firma varila je že vedela kaj dela ...

Če je 100€ most je pa 100€. Tak problem vložit par evrov za lastno varnost ?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

no na tako posplosevanje pa res tezko odgovorim, cudno da moj dirkalnik ni razpadel pa sem sam roke zvaril pa se marsikaj... aja sej res, serijsko roko mi je pa pred leti odtrgalo, tovarnisko!
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Bolj gre za to, da je že v startu sploh počil. Koliko so tile mostovi nagnjeni k pokanju? Search po forumu ne najde primera... Pa je marsikdo že kaj hujšega naredil kot povozil kokoš..
Utrujenost materiala, rja, tovarniška napaka... To popravljat z jadranko je milo rečeno hazard. (namesto jadranke vstavi poljubno elektrodo ali katerikoli drug način varjenja)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

sej se vidi zakaj je pocil, daljsi vijak se je izgleda odvil zaradi vibracij, potem je vse slonelo na manjsem vijaku ki je na tanjsem delu mosta...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Sicer se nočem vmešavat v tole debato kako in kaj, je pa zadeva vsaj po moje počila, ker je manjkal zgornji šrauf, ki pravzaprav nosi vse skupaj, posledično je začel spodnji del dihat in sčasom odletel. Na to tudi kaže sama knstrukcija, kjer je zgornji del konkretno ojačan, spodnji pa samo raven pleh.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija