Odmična gred (sesalni del) - 2.0 JTS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Pozdravljeni.

Pregledam sem forum po dolgem in počez in nisem našel nobene podobne teme, niti na drugih forumih. ](*,)

Problem je v tem.. pri 155 000 smo opravili veliki servis in je zgledalo vredu. Po približno 1000 km so se začeli slišati čudni zvoki zelo kovinski. že pred servisom je v intervalih začelo pisati napako za katalizator. Sem si mislil klasičen problem za JTS motor, kot tudi pri drugih alfinih bencinarih (imel 1.6 T.S. katalizator padel skupaj in je pisalo napako, zamenjal katalizator bilo tip top). Nakar se spravim bolje poslušat motora in je zvok prihajal izpod pokrova glave. Najprej sem pomislil na zamaknjen jermen za zob, ker po občutki avto tudi ni imel moči. Odprem pokrov in jok :cry: :cry: :cry: ... Na odmični gredi je pobralo en hribček na sesalni odmični gredi.. #-o (pripeta slika v priponki)


Poklical 20 odpadov po Sloveniji verjetno vse trgovine. Edina sled za novo odmično gredjo se je ustavila pri originalni za katero so mi povedali da pride 500€.. :| :|

Ali pozna kdo kakšno razbito, rabljeno, ponaredek da bi lahko avto sestavil za manjši denar skupaj. Res vas naprošam za kakršno koli informacijo, ker sem dolgo iskal 156 Selespeeda pa še faceliftan je in mi veliko pomeni.

Hvala v naprej
Priponke
Lokacija izrabe
Lokacija izrabe
Slika izrabljenega hribčka
Slika izrabljenega hribčka
156, 1.6 T.S, 2002 - ex
156, 2.4 JTD, 2004 - ex
156, 2.0 JTS, 2004 Selespeed - ex
159, 2.2 JTS, 2006
Giulietta, 1.4 TB MultiAir 16V
Odgovori
  • Informacija