Sprednje roke (zgornje in spodnje) - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ker bom tudi sam počasi menjal roke sem se malo pozanimal v tej smeri.
en frend dela na pooblaščenem servisu fiat/alfa in mi je rekel da tudi sami vgrajujejo kopije in ne originale, na katere pa dobiš če menjaš pri njih garancijo. tako je verjetno tudi še na kakšnem servisu, čeprav ti lahko rečejo da je original.

sem pa gledal na tej strani:

http://www.avtodeli.com/

kjer je zgornja roka 40€, spodnja pa 85€.

z samo vzdržljivostjo pa po mojem mneju lahko ravno tako original gre po nekaj mesecih kot kopija, ali oboje zdrži leto in več.

tako da sam bom poskušal z kopijo, potem bom pa razmišljal naprej.

gledal sem tudi to zadevo:

http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1414.html

ki pa zaenkrat nisem našel kaj veliko napisanega o vzdržljivosti .....

lahko pa pogledaš na ebay, kjer lahko vse roke dobiš ceneje, primer:

http://global.ebay.com/ALFA_147_156_BIE ... 77241/item

lp
alanjwy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Nov 02, 2009 6:57 pm

dejan031 uno ki si dal kot 2 link od alfisti.net mislim da so silent blocki-powerflex
http://www.powerflex.co.uk/products/147 ... 801/1.html
ce ves italijansko imas tlele nekaj napisanega:
http://forum.clubalfa.it/sospensioni-as ... rflex.html
ni dosti ma nekaj je
samo ni tako poceni ta špas :D
Uporabniški avatar
bokyboy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Feb 10, 2009 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Lahko da so oboje roke kopija in original enako zdržljive, vendar sklepam da garancija krije vse stroške v primeru predčasne obrabljenosti. S tem mislim tudi delo. Vsaj tako sem reklamiral cviljenje zavorne ploščice in delo so krili oni na pooblaščenem.
Bolje vprašat in biti neumen 5 minut, kot pa biti tiho in ostati neumen celo življenje
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Če hočeš trajno rešitev je, kakor se govori, powerflex najboljša rešitev.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Nevem jaz sem obnovil komplet podvozje pa se mi zdi da je spet nekaj zračnosti prisotne. Zgornje sem dal obnoviti, spodnje sem kupil kopije, tako da nevem kira jebe po 10 tisoč prevoženih..... Bom pregledal ko ga dobi mehanik v roke. Zadnje sem pa dal od Vargalanta tako da nevem no, originalne so verjetno boljše, samo komplet menjat z originalnimi mi je bil pretiran strošek. Bom videl, če je ena hin bom mogče dal original gor, drugače pa vargalant....
Slika
Uporabniški avatar
bokyboy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Feb 10, 2009 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Dejan hvala za link, imam zdaj malo realnejšo predstavo. Vendar ne vem za kaj bi se odločil razlika je 130€ za vse roke med kopijo in originalom. Je pa na originalu 2 leti garancije tako rekoč 50000 km kolikor jih jaz naredim. do januarja bom še premislil. Hvala vsem za pomoč. =D>
Bolje vprašat in biti neumen 5 minut, kot pa biti tiho in ostati neumen celo življenje
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Ce mislis avto imeti, vzemi original, ker uporabniki, ki so se posluzili ostalih resitev zelo hitro jamrajo.

Informativno, koliko km pa ima avto?
Uporabniški avatar
bokyboy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Feb 10, 2009 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Avto ima 203000. =D> Mislim ga imet pa vsaj še 2 leti. Tako da se bolj nagibam originalnim.
Bolje vprašat in biti neumen 5 minut, kot pa biti tiho in ostati neumen celo življenje
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Moje spodnje na 147-ki so kopije (Vargalant) in so zdržale cca. 1,5 leta (50-60kkm), zdej se pa čuti da majo luft in jih bo treba počasi zamenjat.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
dani156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Apr 03, 2009 12:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Podobna zadeva, vzel od Vargalanda, pa se celo leto niso zdrzale. Ko so spet dobile luft, nisem pricakoval da so iste proke kaput, tko da sem rekel da pocakam do servisa-verjeno je kaj druzga. Np, so ble iste. Ta cas je pa ze za en teden potekel rok od letne garancije. Mi je je pa frajer spet ponudil nove za 30% of :doubt:
Uporabniški avatar
bokyboy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Feb 10, 2009 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Sem se odločil za original. Dve leti garancije je le dve leti in 130€ ni neka razlika. :steering:
Bolje vprašat in biti neumen 5 minut, kot pa biti tiho in ostati neumen celo življenje
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

kar imam informacije je 2 leti garancije ob menjavi in nakupu na pooblaščenem servisu.
v mojem primeru bom prišparal še par 100€ ki bi jih dal za delo, ker jih bom sam zamenjal.
drugače si se pa prav odločil še zmeraj je cena rok nižja kot za kakšen bmw :)

lp
AR156SW
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 24, 2008 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radomlje

Pozdravljeni!

Je imel že kdo kdaj težave s temi t.i. vzdolžnimi rokami...Zadaj mi avto namreč "odnaša", prečne 4 roke sem že menjal, sedaj pa mehanik pravi, da so za zamenjat še vzdolžne...rabil bi kakšen nasvet, kje se da to ugodno kupit, cca. koliko stanejo in pa, če obstajajo kakšni ponaredki...gre pa za AR 156 2.4 JTD 2003 letnik...

Hvala, LP
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Jas sem imel enkrat težave z t.i. "odnašanjem", sicer ne na afli, ampak pri meni je bil zadaj en blažilnik amortizerja zanič (olje je spustil). Pozabil sem kako se temu reče "strokovno" :).

Tako da mi je vsakič ko je bila kakšna luknja ali pa neravnina, ali pa ovinek, avto lažno dal misliti da mi odnaša zadnji konec. Saj blažilec na desni strani ni opravlal svojega dela, in se je samo posedal in raztezal, če je bilo kaj takega na cesti.

Nevem če tebi to dela. ČE sem čisto falil mimo, se opravičujem :)))
bob3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Feb 16, 2009 9:18 am

Prednje roke imajo luft, zanima me če se da menjati sam gumce ali je treba vse komplet?
Zanima me kje se da dobit ugodno spodnje in zgornje roke in kdo na primorskem jim menja.
Odgovori
  • Informacija