Sprednje roke (zgornje in spodnje) - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
motorist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 5:46 pm

če se ti ne da furat nikamor poklič v firmo prekom 01/75 90 150 (horjul) pa ti še isti dan pošlejo po pošti če ne morš pridt iskat. Stane pa okol 7 čukov.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pa a so res tolk drazje od 156ke al kaj, jz sm dou za nove 8k...

LP
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

kdo bi pa to menjal v MB ?!
------------------------------------------------------
joo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prevalje

Men je tut pobralo letos čez poletje notranji rob sprednjih gum. Zanima me pa če lahko sam kako preverim če so krive roke? Na optiko pa v vsakem primeru grem.
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Ma meni se zdi, da je to bolezen alf....
Sem imel 155-ko...rablo gume, imel 145-ko....rablo gume, imam 156-ko....ne boste verjeli: RABI GUME !!!!!
Ma fak of !
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Alfa lahko žre samo zunanje robove - fantje to je zarad prevelke hitrosti in vaših užitkov v ovinkih... Bo treba mal bremzat pred ovinki :D

Če žre notranje robove obvezno pogledat če so roke in končniki vredu potem pa optika (in ne v obratnem vrstnem redu!)... pa ne k Španu na Vrhnko.
Drgač pa (sej je že ena tema napisana) men se zdi da ma Alfa v njenih specifikacijah napisan premajhne pritiske (bar-e) gum... Jst predlagam mal bl napumpane gume, boste vidl da je boljš (preverjeno)...
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Overs[t]eer napisal/-a: ... pa ne k Španu na Vrhnko.
Zakaj ne?
Kakšne slabe izkušnje?
Slika Slika Freude Am Fahren
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

hehe, tut moje gume so po robu kr fajn pobrane. kar bolj taka temna barva. sam to je zarad ovinkov in občasnega slajdanja skoznje. mi pa skos po malem puščajo, tko da jih pumpam k sm na črpalki. je pa res najbolš filing z alfo skoz ovinke. nism še vozu avta, k bi bil boljši za ovinkasto cesto. tut tistim pred sabo se v ovinkih zmer nalepm na rit, tut če mu pustim, da mi po ravnini mal uide - skoz ovinke nima za burek.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

friki

dejte mau nabit pritisk u gumah


tam od 2,5 naprej spredi zadi pa vsaj 2,4


pol ne bo pobiral SAMO pazite pol po šodru k drsi aja moje pobere sam po zunanjih robih :)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

black napisal/-a:Zakaj ne?
Kakšne slabe izkušnje?
Ja jst osebno mam s Španom same slabe izkušnje... res da majo pocen gume so pa povsem neprofesionalni... Oziroma njegovi delavci se obnašajo kot eni otroci... Lahko da mam samo jst tako srečo z njimi...
Optiko pa sem delal pri njih leta 2001 na 3 mesece starem Polotu... Zakaj? Jah prej vozu fotrovo Alfo pol pa dubu novga polota pa ni šlo čez ovink pa direkt bočno v pločnik... Zvita sprednja roka in obe feltni... No k smo to poštimal, sem ga tja pelu in mi je optiko naredu v 5ih minutah, zaračunal 7k sit... avto je pa še vedno postran šel. Se mi sploh ni dal kregat it nazaj... da ne govorim kolk mi gre na jetra če mi reče dejte mi ključe pa kr tuki počakte pol pa rally vozjo... al pa k prvič v življenju vidjo avtomatika pol se pa učijo kaj pomenjo oznake P.R.N.D in to kr med vožnjo... pa da ne govoirm kakšn fetiš majo na pokrovčke ventilčkov (vedno jih v žep spravjo)...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

No zdej pa povejte, kje naredijo dobro optiko v okolici Ljubljane :?:
Slika
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ne vem jst sm Polota pol kr na Porsche Slovenija pelu k sem mel vsega poln k...

Na splošno mam zlo dobre izkušnje z AMZSjem na Dunajski nasprot AvtoTriglava - res fajn mojstri nč ne komplicirajo (jst tja vozim vedno računalnike resetirat) pa sm vidu da delajo vse vrste servisov, pa še brez problema si zraven nimajo nč proti (kar men velik pomen)...
Slišu sem da majo tud optiko, zdj če je to res pol jo bom naslednjič pr njih delal... (če pa je že kdo tm mel avto na optiki pa prosim za mnenja.)
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jest sm naedu optko na AMZS, vse okej razn motl me je da je tko grdo volan podlozil in nek kos zeleza ful grdo na sedez naslonu, tko da sm popizdu. Drgac pa ok.
Uporabniški avatar
robcon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: So Nov 08, 2003 2:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

avtooptika in vulkanizerstvo Stane Kadunc
pri grosupljem

cena 5000sit :)
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Sam to lahko povem da so v Postojni na amzs en qrc majstri pa še z slabo opremo :evil:
Tja sem šel zarad menjave fedrov zato ker sem rabu izpis iz optike za homolomo.
Grem pač tja,da avto na mizo in nastavi optiko.Vse lepo in prav kaže na monitorju.Tist plačam,se vsedem v avto,zapelem se par metrov in mi volan stoji za četrt obrata v levo,avto gre pa naravnost :?
Grem nazaj seveda.Reče un mehanik da more kalibrirat napravo in da nej pridem čez eno uro.Pridem čez eno uro nazaj pa še ni blo fertik,še sem pol ure tam postopal okol.Da avto še enkrat gor,na monitorju je itak vse narobe kazal.Tist pol zrihta.
ni blo še konc :evil:
Ko se pelem domov spet opazm da je malenkost volan obrnen v levo če gre avto naravnost.
Drugi dan ponovi vajo... :x še enkrat kalibracija in vse ostalo.

Šele tretjič so zrihtal :roll:
Slika Slika Freude Am Fahren
Odgovori
  • Informacija