Sprednje roke (zgornje in spodnje) - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

če bi jaz mogu dat 1600€ za servis, raje avto zakurim!
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

svabo napisal/-a:Če bi dal ta denar ki si dal za servis,zraven ko si kupoval AR,bi dobil 3-4leta mlajšo,ki nebi bila potrebna takega servisa :wink:

Ampak so bile okoliščine verjetno takšne da so ti odgovarjale :wink:
To je malce dvorezno. Splošno pravilo je tako da rabljenemu avtu, ko ga kupiš moraš skoraj nujno prištet jurčka € za razna popravila. Tko da če bi kupil malce dražji oz. novejši avo bi ravno tako moral prištet kak € za kakšno popravilce, samo to nebi bilo 1600 ampak 600€ od oka.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

no vsem nejevernim tičem :wink: menjal sem :

motorno olje (full sintetic) tesnilka, oljni filter, zračni filter, notranji filter,svečke, set zobatega jermena, micro jermen, natezalec micro jermena, rola micro jermena, vodna črpalka, termostat, antifriz,zavorni disk spredi/ zadi , zavorne ploščice spredi / zadi , žica ročne, roke spredaj- spodnje leva/ desna

No upam da sm vas utišal...kdor pa pravi da bi servis naredu za 600€ pa zgleda še ni naredu velikega servisa :( dost žalostn za njega...

in ja avto sem dobil zelo zelo ugodno tako da če vse skupi seštejem sem profteru okoli 1000€ ( za nove feltne GTA "17 replica in pa novi športni fedri)

lp, Jure
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

ka maš zaen motor?
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

dnovak24 napisal/-a:ka maš zaen motor?
Je povedal že takoj na začetku :wink:
Lencdo napisal/-a:lep pozdrav

Danes sem naredil velik servis na AR 156 2.0 TS s 155000 km
servis me je prišel 1600 €
Sicer pa glede na to, da samo velik servis za 2.0 TS pride okoli 850-900€ + da je menjal komplet zavore + zajle za ročno + spredaj roke + termostat, niti ni pretirana cena za originalne nadomestne dele.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

foggy hvala dolžen za pivo;) :lol: se vidi da redno serviseraš AR
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Lencdo napisal/-a:no vsem nejevernim tičem :wink: menjal sem :

motorno olje (full sintetic) tesnilka, oljni filter, zračni filter, notranji filter,svečke, set zobatega jermena, micro jermen, natezalec micro jermena, rola micro jermena, vodna črpalka, termostat, antifriz,zavorni disk spredi/ zadi , zavorne ploščice spredi / zadi , žica ročne, roke spredaj- spodnje leva/ desna

in ja avto sem dobil zelo zelo ugodno tako da če vse skupi seštejem sem profteru okoli 1000€ ( za nove feltne GTA "17 replica in pa novi športni fedri)

lp, Jure
Pardon, jaz pod velik servis ne štejem zavor, ročne in rok. Z menjavo naštetega pa verjamem da pride zadeva 1600€. My bad!!
Lencdo napisal/-a:No upam da sm vas utišal...kdor pa pravi da bi servis naredu za 600€ pa zgleda še ni naredu velikega servisa :( dost žalostn za njega...
Ravno zato ker nabavljam materjal za veliki servis me je cena :shock:
Uporabniški avatar
tajfl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Jun 10, 2008 11:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm

no hvala lepa za vse odgovore, samo najprej bo treba potrdit da so sploh zrele za menjavo... 8)
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

minimi za jtdja je smešno poceni servis proti tsu :D
Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

minimi napisal/-a:
svabo napisal/-a:Če bi dal ta denar ki si dal za servis,zraven ko si kupoval AR,bi dobil 3-4leta mlajšo,ki nebi bila potrebna takega servisa :wink:

Ampak so bile okoliščine verjetno takšne da so ti odgovarjale :wink:
To je malce dvorezno. Splošno pravilo je tako da rabljenemu avtu, ko ga kupiš moraš skoraj nujno prištet jurčka € za razna popravila. Tko da če bi kupil malce dražji oz. novejši avo bi ravno tako moral prištet kak € za kakšno popravilce, samo to nebi bilo 1600 ampak 600€ od oka.
Če si pri novejšemu avtu(mlajši od 5let),moral dodati nevem kok eur za razna "popravilca"pol si se nategnu že ko si zjeban avto kupil :doubt:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ce kdo rabi sklopko za novejsi tip 2.0 Ts 16V ( 145/146 FL, 156 , 147 , 166 ) imam eno valeo sklopko s valeo hidravlicnim potisnim lezajem ki se ga dokupi. cena je 200eur.

mal offtopic ampak ok :D

LP :D
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

dnovak24 napisal/-a:minimi za jtdja je smešno poceni servis proti tsu :D
Tega pa nebi vedu. Men so se zdel kosi za dizle zmeri malenkost dražji, morda se motim.
svabo napisal/-a:Če si pri novejšemu avtu(mlajši od 5let),moral dodati nevem kok eur za razna "popravilca"pol si se nategnu že ko si zjeban avto kupil
Avto je bil star 7 let ko sem ga kupil in je imel par stvari za porihtat.
Rolca mikro jermena je tulila, zato sem menjal vse kar je s tem povezano (mikro jermen, šponer in obe rolci).
Bil je zjeban en končnik, ena spodnja in ena zgornja roka. In ker ma avto 7 let in 160kkm sm se odločil da zamenjam komplet roke, stabilizatoje in ker je blo več ali manj vse narazen smo zamenjali še vse manšete (preventivno), pa še nove amontizerje je dobila in 30mm niže se vozi. Brez amontizerjev in fedrov je blo blizu jurčka €. Zdaj se avto pelje pa kot iz trgovine in mi ni žali tistih €.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

svabo napisal/-a:
Če si pri novejšemu avtu(mlajši od 5let),moral dodati nevem kok eur za razna "popravilca"pol si se nategnu že ko si zjeban avto kupil :doubt:
letnik 99
loud pipe saved lives
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Evo, še eden ko ima AR z 170000km, pa bo treba menjat vse. Sem naročo roke(komplet), prejšni mesec zajle za ročno, pa še servis (olje, filtri, pa mogoče še zavore, ker mi cvilijo ko bremzam) pa bo spet kakih nekaj tisoč km mir.
Zmeraj sem hoto alfo, zdaj jo imam, pa ne grem vstran od alfe.
Slika
Uporabniški avatar
bokyboy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Feb 10, 2009 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Na forumu nisem našel novejših obvestil o cenah za zgornje in spodnje roke na pogonskih kolesih za 156 JTD. Na pooblaščenem servisu je originalna zgornja 68 €, original spodnja pa 120€. Imaja pa tudi 2 leti garancije. Vaše mnenje o kopijah koliko stanejo in sama zdržljivost le teh bo dobrodošla.
Hvala. :roll:
Bolje vprašat in biti neumen 5 minut, kot pa biti tiho in ostati neumen celo življenje
Odgovori
  • Informacija