Žarnice (kratke & dolge luči + meglenke)...menjava - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Pozdravljeni sem iskal to temo ampak je nisem našel. Če je že odprta prosim da admin prestavi objavo :D No zanima me katere žarnice uporabljate v svojih Alfah 156. Jas sem probal philipsove ki se dobijo na črpalki pa svetijo bol slabo pa še na živce mi gre ker svetijo rumeno. Potem sem probal neko kitajsko sranje, ko pogledaš v luč sveti lepo belo ampak vidi se pa nič ne pa še crknila je po 2 tednih. Potem sem kupil na črpalki neke led white žarnice ki tudi lepo belo svetijo ko pogledaš v luč, vendar svetijo tudi slabo. Pravzaprav je svetilnost tako slaba da se po temi vozim tudi z meglenkami ker drugače ne vidim nič. Pravzaprav sem zaradi teh slabih luči zbil srno, ki bi se ji lahko umaknil če bi luči vredu svetile in bi jo prej videl. ](*,)
Imamo pa tudi Alfo 159 v kateri so enake žarnice kot pa v 156, pa se vidi še enkrat slabše tako da se ponoči brez dolgih luči sploh ne moreš peljati. Razmišljal sem na kakšne xenon kite ker sem se malo pogovarjal z ljudmi pa so eni kr zadovoljni drugi ne...ampak sem se pol odločil da xenona nebom kupoval že zaradi policajev in ker se močno greje pa še leče nimam (v156). Zdaj me pa zanima katere žarnice mi priporočate za Alfo 156 in za 159 (159 ima lečo) ker to moram res porihtati,
Mogoče kakšne LED žarnice? Ker eni vem da imajo kr dobre izkušnje z njimi? Res bi pa rad da sveti lepo belo.
Pa še mogoče kakšna ideja za bele meglenke?
HVALA :D
manhad
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 10:24 am

Dal sem enkrat neke led h4 sicer v berlingota iz ebaya notri. Malo boljše, vendar še zmeraj ugodno(cca 25€) in niso bile nič boljše od navadnih. Še zmeraj se sprašujem ali so tiste za 100€ kaj boljše.

V 166 sem imel xenon kit. Videlo se je slabo. Ko so mi pa na tehničnem težili, da ni homologirano in sem dal navadne notri je bilo pa še za odtenek slabše. Neke hude razsvetljave z xenon ni bilo.

Na GTjki so original xenoni in se vidi boljše kot v 166, ampak še zmeraj bolj bogo.

Napram Toyoti Yarisu, ki je poceni japonc svetijo zanič.

Mogoče morem luči spolirat kaj pa vem..
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kaj ni xenon mrzel? Zaradi tega imaš pa pranje luči zraven.



Edit: Vse teme na to debato združene v eno ...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

miki007 napisal/-a:Pozdravljeni sem iskal to temo ampak je nisem našel.
Zanimivo; bila je pod "sticky" temami, označena z rumeno deteljico.... :wink: 8)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Po pravici povedano tja nisem gledal.Napisal sem v iskanje pa so bile teme mešane, te pa res nisem videl se opravičujem.
Koliko jas vem se xenon močno greje. Pranje se uporablja zato ker se svetloba pri xenonkah močno lomi če je umazana luč in baje tudi moti nasproti vozečega. To je to kar jas vem, ali je res ali ne pa ne vem.
Moj kolega ima led žarnice za 100€ v Oplu Astri pa je baje zadovoljen. Zato pa pravim da bi namontirav led, ampak nekaj kar vem da vredu sveti da nebom 100€ stran metav. Nočem pa enake kupovati kot kolega na Oplu ker ima Opel večji in boljši fokus od Alfe, pa zato vrjetno pri Alfi ne bo vredu svetila in me zanima če ima kdo kaj takega v Alfi.
Ker pa pravijo da je led svetloba močno razpršena in če nimaš leče ni v redu.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Xenon se ne ogreje tako močno, kot se navadne halogenke ali LED, zato nujno potrebuje dodatno pranje za pozimi (odstranjevanje nabranega snega na "prehladnem" žarometu, pa tudi umazanije zaradi pravilnega snopa, res je).

O LED žarnicah pa že tu teče debata: viewtopic.php?f=4&p=532676#p532676" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

A ni rečeno da je led žarnica hladna? Ker baje imajo te nove SCANIE probleme z led lučmi ker jim snega ne topi iz luči?? Zdaj pa res ne vem več :O
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

Sama ledica se ne greje, grejejo se hladilna rebra oz. hladilni trakovi, ki so tako ali tako za parabolo in nimajo efekta na topljenje snega s stekla luči. Glede na to pa da ima tovornjak serijsko Led luči bi pa moral imeti pranje.
UrošV6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jul 14, 2018 5:38 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.5 V6 24v, 156 1.8 TS, 145 1.6 TS
Kraj: Trbovlje

Scremer napisal/-a:V neki drugi temi sem zasledil vprašanje kako se zamenja pozicijske luči pri Alfi Romeo 156. No ker trenutno nimam ravno velik časa bom zdejle vrgel notri samo eno par slikic od navodil iz knjige o vzdrževanju in pa tisto kar sem v tem trenutku uspel poslikat na svoji Alfi. Čim bom imel več časa bom poizkusil napravit kako slikico več in bolj po domače opisat postopek menjave.

lp

Nove Slike Spodaj
Hvala, bom raddo pogledal. Namreč imam trenutno dve 156-ke (1.8TS & 2.5 V6) in na obe imam težavo z poziciskimi lučmi ...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Moram zamenjati xenon žarnice, pa je na trgu malo morje tega. Kaj priporočate? So pa D2S žarnice
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

samo Philips ali OSram, s katerima nimaš kaj zgrešiti.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

capocapo napisal/-a:Sama ledica se ne greje, grejejo se hladilna rebra oz. hladilni trakovi, ki so tako ali tako za parabolo in nimajo efekta na topljenje snega s stekla luči. Glede na to pa da ima tovornjak serijsko Led luči bi pa moral imeti pranje.
Ne bo držalo. Poglej Mercedes (vozila), niti eden nima pranja žarometov.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kako naj vem, koliko lumnov imajo te žarnice?
Nikjer ne zasledim podatkov.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3546044485" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Banny napisal/-a:Kako naj vem, koliko lumnov imajo te žarnice?
Nikjer ne zasledim podatkov.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3546044485" onclick="window.open(this.href);return false;
3200 lm na žarnico.
Odgovori
  • Informacija