Žarnice (kratke & dolge luči + meglenke)...menjava - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Odgovor black-u:
Po neuspelem naročilu preko ebaya sem nanje naletel na servisu na baragovi, vzel sem zadnji par, stali pa so me 12€ po komadu.

Ko sem pred parimi tedni spraševal po njih, jih niso imeli, očitno jih naročajo en pa po en par. :lol:

Klical sem pred tem tudi v a3m, odgovor prodajalca je bil približno tak:
"Ja, zdele nimamo nč tazga, bi blo treba naročit, se da vse zrihtat."

Moje nadalnje vprašanje: "Kako pa to, da nimate takih manjših (beri cenejših) kosov na zalogi?"
Prodajalec: "Ja, pol ostane preveč robe na lagerju, k se ne proda"

Jaz si pa pri sebi mislim:
Bumbarji neumni, sej zato pa nič ne prodate, k je treba vsak beden
žmigavc naročit!

"Hvala lepa, nasvidenje!"

No in ker mi ni do večmesečnega čakanja na dva žmigavca, sem iz fore šel pogledat na baragovo in presenečen ugotovil, da imajo cela dva bela žmigavca, celo levega in desnega. Ko sem pa še ugotovil, da ponujajo aero brisalce za 156 po tretjini cene Boschevih, potem so mi pa sploh polepšali dan. :D

Podjetja pri nas se žal kljub EU ne obnašajo podjetno, kaj šele profesionalno, je več ali manj vse skupaj še vedno ena velika ĆARŠIJA.
EU my ass, pri nas bo še 10 let BALKAN.


Screamer:
Na fotografijah je tudi menjava bočnih smerokazov, še enkrat hvala. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Lol, pa res... Kakšna dušica sem...
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

tnx bass :wink:
bo treba na kakšen servis it pogledat :)
Slika Slika Freude Am Fahren
Alfaman69
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: So Feb 17, 2007 4:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljutomer

Meni so prav tako dokaj pogosto pregorevale pozicijske žarnice, dokler mi Petrovčič v MB ni zaupal skrivnosti. Ko štartaš avto ne imej prižganega stikala za luči. Z upoštevanjem tega nasveta se mi je življenska doba pozicijskih žarnic (ki so povrh še zelo drage) izredno podaljšala.
Dio mio che Cuore Sportivo!
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

bass napisal/-a:Odgovor black-u:

Klical sem pred tem tudi v a3m, odgovor prodajalca je bil približno tak:
"Ja, zdele nimamo nč tazga, bi blo treba naročit, se da vse zrihtat."

Moje nadalnje vprašanje: "Kako pa to, da nimate takih manjših (beri cenejših) kosov na zalogi?"
Prodajalec: "Ja, pol ostane preveč robe na lagerju, k se ne proda"
Se pridružujem, naročil kristal črne žmigovce pri a3m-u, tip mi reče največ 1 teden pa me pokliče in jih dobim :roll: 3 tedne - vsak teden šel vprašat, če so jih dobli pa nič #-o četrti teden si grem neki drujga kupit in glej dobili so jih pa nobeden ni poklical #-o še sreča, da sem šel malo naokrog pogledat in jih našel :? ko sem naročeval sprednje za 33-ko bele pri čik-o v avstriji huh 1 dan pa so bili pa me je šefica poklicala :D takšni bi mogli bit :P
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfaman69 napisal/-a:Meni so prav tako dokaj pogosto pregorevale pozicijske žarnice, dokler mi Petrovčič v MB ni zaupal skrivnosti. Ko štartaš avto ne imej prižganega stikala za luči. Z upoštevanjem tega nasveta se mi je življenska doba pozicijskih žarnic (ki so povrh še zelo drage) izredno podaljšala.
Enak princip prakticiram tudi jaz, sicer primarno zaradi HID žarnic, je pa boljše tudi za pozicije, se razume. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

se da komu za 147ko poskenirat navodila za menjavo žarnic? Nimam navodil, ko nimam knjigce. Nekak se mi zdi neumno na servis vozt zaradi ene ušive žarnice.
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

OMG, ta majhna gejevska žarnička za pozicijsko luč stane 4€!! #-o #-o #-o Sej skor nisem verjel prodajalcu :?
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Glede teh žarnic za poziciske lučke. Da neboste zapravljali celo premoženje.
Lahko jo nadomestite tudi z navadno pozicijsko žarnico, katere dobite na vsakem petrolu. Stanejo nekaj 10 centov. Govorim o žarnici, katere so imeli mislim, da yugoti in podobni stari avtomobili. Bistvo je kovinsko podnožje. Problem pa je sledeč. Ta žarnica ima na kovinskem podnožju 2 čepa, med katerima je kot 180 stopinj. Take žarnice, ki pa so original za v alfo pa imajo večji kot med tema čepoma.
Jaz sem problem rešil tako, da sem enostavno zbrusil en čep stran. Minutka pazljivega dela. Žarnica tako paše v grlo kot original. Dela brez posebnosti, le rahlo šibkejša (rumena) svetloba je kot pri originalu.
Zelo poceni in enostavna rešitev :wink:

Če komu ni jasen ta postopek lahko nalepim kako slikco za lažjo predstavo.
Lahko dodam slikco kakšna je razlika v svetlobi med original in "profesoriš" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Pa ti pol ne gori opozirlna lučka (tista za prekurjeno žarnico)??
Dej še fotko zraven, prosim.
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Alfa Dog napisal/-a:Pa ti pol ne gori opozirlna lučka (tista za prekurjeno žarnico)??
Dej še fotko zraven, prosim.
Ne, vse dela kot mora.

Takšna je razlika v svetlovi. Bolj svetla je original.

http://shrani.si/f/3I/I2/4Z5PqNWT/img1450.jpg

Tu pa je za lažjo predstavo skica. Tako izgledajo žarnice če jih gledamo v spodnjo ploskev podnožja. Bodite pozorni na čepe, ti čepi so nekakšna vodila za namestitev v podnožje. Bistvo je kot med njimi.
A: original
B: neoriginal
C: neoriginal z zbrušenim čepom

Slika

Se opravičujem za ogromne slike :oops:
Zadnjič spremenil thunderbolt, dne Pe Nov 02, 2007 6:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jagatinho
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: So Maj 19, 2007 6:54 pm

Vi vidite ti 2 slikci? Jaz ne.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Leva luč na sliki ima originalno parkirko desna pa ne :wink: Vsaj tako predvidevam da je to, ker je na mojem avtu isto... Originalne presvetlijo kot že kaka prava žarnica :mrgreen:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja vec sveti, ker leva je halogenska, desna je pa pac navadna parkirna zarnica. A je pa komu uspelo dobit kake BELE LED-ice ,da bi dal namesto parkirne, pa da nebi javljalo napake za pregorjeno zarnico?
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Meni se zdi Thunderboltova rešitev čisto OK =D> Ko mi bo naslednjič pregorela pozicijska, bom zamenjal obe z navadnimi, pa bo!
Odštevamo čas do nove alfe...
Odgovori
  • Informacija