Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

No, jaz sem danes prevozil 300 km brez problema... tok, tok. :D

Mah, bom dodal na spisek spomladanskega sistematskega pregleda pri avtoelektricarju, ce bom imel mir do takrat... :)

(ne diraj lava dok spava.press :mrgreen: )

lp
Uporabniški avatar
Guliver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 9:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dol pri Ljubljani--mal naprej

lp
Danes ko sem šel na šiht zčne padat dež, vključim brisalce in glejga zlomka brisalci na poziciji pavze delajo non stop malo šaltam na intrval pavze skoz isto jih izkjučim oni se ustavjo kjer jih izključim sploh ne gredo na pozicijo mogoče kdo ve v čem je fora.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

to se jst sprašujem že 2 mesca, ker se punci na cliotu dogaja čist isto. žal nimam pojma v čem je fora, bi pa rad slišal odgovor 8)
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

to se tudi meni dogaja pa ne vem kaj je.a ve kdo kako da se popravijo.
svet se vrti okoli AR
sport
Alfist
Alfist
Prispevkov: 291
Pridružen: Po Jun 05, 2006 6:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: P.G.

Mam en velik problem z brisalci, in sicer:
Zadnje 2 dni se mi dogaja da ko prižgem brisalce na prvo stopnjo ( takrat ko naj bi se vklaplal na 15 sekund )
mi pobrišejo ene 3krat v takem intervalu potem pa začnejo kar brisat kot na drugi stopnji ( se pravi počasna stopnja ).
Potem pa ko jih hočem izklučit še kar delajo. Na vseh stopnjah so hitrost in intervali isti razen na čist zadnji
brišejo hitreje.

Uglavnem če jih hočem izključit morem ugasnit avto da se še brisalci izklopjo, kaj bi lahko blo narobe?


L.P.
VOZI HITRO IN RESKIRAJ ! ! !
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

sport napisal/-a:Mam en velik problem z brisalci, in sicer:
Zadnje 2 dni se mi dogaja da ko prižgem brisalce na prvo stopnjo ( takrat ko naj bi se vklaplal na 15 sekund )
mi pobrišejo ene 3krat v takem intervalu potem pa začnejo kar brisat kot na drugi stopnji ( se pravi počasna stopnja ).
Potem pa ko jih hočem izklučit še kar delajo. Na vseh stopnjah so hitrost in intervali isti razen na čist zadnji
brišejo hitreje.

Uglavnem če jih hočem izključit morem ugasnit avto da se še brisalci izklopjo, kaj bi lahko blo narobe?
Crknila ti je kontrolna elektronika brisalcev, vzrok za to je lahko bojda dotrajan motorček brisalcev. Poskusi zamenjati z rabljeno vendar, če je res kej z motorčkom se ti zna napaka ponoviti.
Emperor of The Dark Realm
sport
Alfist
Alfist
Prispevkov: 291
Pridružen: Po Jun 05, 2006 6:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: P.G.

1 mesec nazaj je bil podmazan celoten sistem pa očiščen motorček tko da mi je to mal čudn.
Bom pa dal pregledat še elektonko.

A se da to pregledat prek obd-ja ?


L.p.
VOZI HITRO IN RESKIRAJ ! ! !
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

sport napisal/-a:1 mesec nazaj je bil podmazan celoten sistem pa očiščen motorček tko da mi je to mal čudn.
Bom pa dal pregledat še elektonko.

A se da to pregledat prek obd-ja ?
Kolikor vem ne, je črna škatlica pod brisalci na zunanji strani na sovozniški strani.
Emperor of The Dark Realm
sport
Alfist
Alfist
Prispevkov: 291
Pridružen: Po Jun 05, 2006 6:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: P.G.

Aha hvala za info.

Bom probu še mal vezje u škatlci pregret pa če bo pol delal uredu
je ziher elektonka šla...


Aja čist bajdovej to je moj prvi problemček pri tej alfi :D


L.P.
VOZI HITRO IN RESKIRAJ ! ! !
ŽaaN_16v
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: To Avg 04, 2009 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gornji Grad

sport napisal/-a:Aha hvala za info.

Bom probu še mal vezje u škatlci pregret pa če bo pol delal uredu
je ziher elektonka šla...


Aja čist bajdovej to je moj prvi problemček pri tej alfi :D


L.P.
In kak si zrihtal? mam namreč podoben problem :) kje se nahaja ta elektronika? #-o
Chuck Norrisu 2.0 TwinSpark nikoli ne zariba!
dromly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Apr 21, 2008 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarje-sap

Imam nenavaden primer... Ko ugasnem avto ga zaklenem grem stran šlišim en švrk... obstojim razmišljam kaj je to čakam moment še enkat pa že mal zacvili brisalc... Opazil sem da mi brisalci delajo, ko je avto ugasjen in zaklenjen z brisalci na off? Mal drkam brisalce pri ugasjenem pa ključ zuni pa delajo normalno(a sem men a še komu drugmu). Pol sem zaklenu pa je bil mir... A ma brisalce prek kompa al relejev? A je že mel kdo podoben problem in kako ga je rešli... al bom pa pač prek varovalke še en stikal naredu... da ne bom akumulatorja uniču...
Hm kača je šla ostal mi je samo še križ in težave... bed carma:) (PIŠI KAKO PRIĆAŠ) JTD POWER!!!!!!!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Verjetno kak zlepljen rele ali kaj podobnega. Lahko je pa tudi stikalo za brisalce kaj fuc.

LP
AR156SW
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Avg 24, 2008 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radomlje

Imam problem pri moji 156ki letnik 2003...vsakič, ko vklopim brisalce mi skuri eno in isto varovalko...je imel že kdo kdaj tak problem?hvala, lp
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Zdravo,
Imam dve težavi z brisalci na svoji alfi:
- Že odkar imam alfo, mi prvi levi brisalec briše pomojem malo preveč, se pravi čez rob stekla. To se pozna v tem, da malo zaropota. Jaz sem se sicer že navadil, vendar vedno znova ko koga peljem, se čudi, kaj to poka. Ali ima kdo kako idejo, kako bi nastavil, da bi se brisalec malo (1 cm) prej ustavil?
-V zadnjih dveh mesecih imam težave z zadnjim brisalcem. Občasno kar neha delati. Potem nekaj časa dela, pa spet ne...kot da bi bilo nekaj s stikom. Ali je kdo že imel podobne težave? Kako jih je reševal?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Za prvo tezavo je simpl resitev. Dvignes pokrovcek kjer je brisalec privijacen na "motorcek", odvijes vijak, snames brisalec in ga za 1cm zamaknes navzgor in nazaj privijacis.


Za drugi problem pa nimam pojma kaj bi blo. Lahko je kaj s stikalom, lahko pa le kje kak slab kontakt ali pa masa. Pri 156kah je veilkokrat problem rja v motorcku. Podres proc motorcek in ocistis rja na osovinci motorcka.

LP
Odgovori
  • Informacija