Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Ja, verjetno bo res treba razdreti motorček, vendar sem mal gledal in je to verjetno kar težko opravilo, saj je treba prtljažna vrata čist raztavit, pa plastiko dol dajat.
Ali je kdo to že delal?
Uporabniški avatar
_doog_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 174
Pridružen: Sr Maj 06, 2009 9:56 pm

Jst sm rastavljal in ni šlo lih lahko.
Problem pa je v tistem "vodilu" do brisalca, ki zarusta.
Ko razstavišt fajn našprici z wd-jem pa obrači sm pa tja cca 15 min potem namaži z kakšnim mazilom.
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Ja je simpl ampak ne pali to vsaj pr men ni! Sem nastavu brisalec na aksi čist dol do roba šipe ampak gre še vedno preveč gor in posledično mal čez rob potegne, in me kar precej to jezi očitno je to pogost pojav! :x
Zgleda so ripne že mal zjebane.

Glede zadnjega brisalca je pa tko: sem ga razdiral ker se je komaj premikal, očistil sem os sestavil in potem ni hotel delat.
In sem ugotovil da so na tistem vezju na motorčku hladni spoji, pa sem jih na novo pocinil in sedaj dela. Demontaža plastike je pa zoprna ima 4 plastične čepe ki držijo za znort in seveda sem plastiko polomil! :evil:
Tko da obilo užitkov pri razdiranju. :)
jtd-M 20V
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

MEn tud ne dela zadnji brisalec + gretje šipe. Imam pa eno prednost - plastiko imam že polomljeno :) tako da se ne bom tako sekiral če še kaj dodatno polomim :)
Imate kakšen nasvet glede gretja zadnje šipe -- mogoče kakšna varovalka =?

LP Rok
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ali varovalka ali pa kje kak snet konektor.

LP
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Zelo pogosto je da zadnji motorček brisalca heca :wink:
"I cant" is not an option !
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

svabo napisal/-a:Zelo pogosto je da zadnji motorček brisalca heca :wink:
Heca heca -sem danes podrl ... 12V dobi, vendar motorček samo nekaj škjoca :) ni nič od njega.

Imam pa še eno vprašanje v prtljažnem prostoru na sw-ju imam dve lučki za osvetlitev. Ena v prtljažniku druga na prtljžnih vratih. Dela mi nobena od teh dveh. Tudi 12V ni ko sem pomeril... MA kdo kakšno idejo..?
ITALIJANI ZNAJO LEPO DREK U CELOFAN ZAVIT :)
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

Kaj noben nima pojma zakaj tiste dve lučki ne delata. Ker drugač moram razkopat pol avtomobila da vidm v čem je problem... Katero stikalo je povezano s tem da se zadaj prižgejo lučke. Ker mal sumim da je stikalo zanič...Je to mogoče tisto ki je pri ključavnici?
ITALIJANI ZNAJO LEPO DREK U CELOFAN ZAVIT :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ne vem kako ima 156, ampak pri 147ki je stikalo pri kljucavnici. Najprej preveri varovalke, pol pa konektorje. Drugega nima skor kaj bit. Aja pa se zarnice :)

lP
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

Potem je skoraj 100% stikalo. Ker sem včeraj čist vse preveril, le na to nisem pomislil, oziroma sem pa nisem dost :) danes sprobam če dela. Sporočim če bo mel mogoče kdo kdaj podobno težavo.
ITALIJANI ZNAJO LEPO DREK U CELOFAN ZAVIT :)
Tomaž88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jul 06, 2009 6:46 pm
Član Alfa Kluba: 0

Če bo komu kaj pomagalo, ko bo v prihodnosti to temo prebiral ... Pri AR 147 se zadnji brisalec prižge avtomatsko, ko da voznik v vzvratno prestavo. Kar naenkrat mi to ni več delovalo. Izkazalo se je, da mi je crknila žarnica za vzvratno vožnjo, na katero je očitno zaporedno vezan nek kontakt za brisalec.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

pozdravljeni!

sem preiskal forum o tej temi pa nič takega kar bi mi lahko pomagalo...
moj problem je pa sledeč: sem peljal avto v avtopralnico, po končanem pranju vklopim prednje brisalci in ko jih hočem izklopit oni še dalje šopajo...sploh se nočejo ustavit...zadnja dela normalno!

sem se moral furat domov z brisalci :P

a je možno da je prišla vlaga med elektroniko? motorček je bil menjen decembra...kupil sem rabljenega pri lajterju...so ga očistili pa zamenjali...

a ima kdo kakšen predlog?
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Hehe, men se je nekaj podobnega zgodilo včeraj.
Bil v avtopralnici, ko pa sem speljal, sem vklopil intervalno brisanje prednje šipe. Kar naenkrat je še zadnji začel delat. Po nekaj urah se je nehalo - verjetno se je vlaga posušila (al pa je ljubica samo migala z repom od veselja da sem jo prvič od novembra opral #-o :lol: :lol: )
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

hehe :) moja tudi ni vidla že vode dolgo....
ja upam da je res samo to da je vlaga prišla zraven...ker zdaj malo brskam pa upam da ni šlo stikalo za brisalce ali kaj podobnega...bom pozneje še enkrat poskusil če je res samo vlaga ali je kaj drugo...
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

brisalci delajo spet..izgleda da res samo voda prišla zraven...kako bi pa to lahko poriktal...ve kdo?
Odgovori
  • Informacija