Brisalci: Težava / Problem - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

S kakšnim silikonom zafilaj tisto lukno skozi katero je tekla voda ?
Lp
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

sem že naredil to včeraj za silo...ko bom doma v prekmurju bom malo bolj pogledal kak je stanje ker tu nimam fotrovega orodja na razpolago :)
potem bom pa šeč v avtopralnico pa bomo videli kak je stanje!

tema je zaključena! hvala vsem za pomoč
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Meni se pa občasno dogaja, da se brisalci kar sami id sebe prižigajo (nimam senzorja za dež). To zna bit problem pozimi, ko treba avto odtalit...Ima kdo kakšno idejo kje bi lahko bila teževa? ali v ročici, ali v motorju ali v elektroniki?

hvala za pomoč
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

kej je bil problem? kam je prišla voda? v motor ali v kakšne konektorje?
jaz imam enake probleme...brisalci se vsake toliko kar sami od sebe prižgejo
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Zadji brisalec mi je ribal. Na koncu se je med delom ustavljal....potrbno je razdret oblogo na zadnjih vratih (zna bit kar problem, jaz sem en par plastičnih smrekic polomil) potem odvijačiš motorček dol. Tista osovina ki gre od motorčka na brsalec gre skozi cca 10cm dolgo cevko...notri so tudi ene gumice. Vse je potrebno razdreti. notri v cevki je bilo vse oksidirano. Malo sem z vodobrusnim papirjem pobrusil osovino, zamenjal gumice, dobro podmazal z mastjo, in sedaj dela kot mora.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

uf...že en cajt nazaj to :)
meni se niso sami prižgali, ampak jih nisem mogel ugasnit, po par urah spet delalo vse normalno! izgleda da je nekje prišla vlaga zraven k elektroniki in povzročila stik, se pa ta napaka nikoli ni več ponovila! je pa za kakšen mesec po tem šel ležaj v motorju za brsalce...če je to kaj povezano pa dvomim.

preglej kable pri motorju za brisalce, če niso precvikani ali kaj podobnega....
imaš senzor da dež?
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

ne..senzorja za dež nimam...brisalci se vsake toliko kar sami od sebe prižgejo, potem pa se čez nekaj časa ugasnejo...skrbi me za zimo...da se mi nebodo prižgali glih ko bom odtajeval šipo...in bo vse skupaj potrgalo...
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Je treba brisalce odstranit pa tisto plastiko pod šipo da prideš do motorčka, potem pa razderi in namaži fino vse na mehanizmu in s kakšnim wd-jem našpricaj konektorje. Pa vezje preglej če je suho, da ni kakšne vlage. Za take težave je največkrat kriva vlaga ali še celo voda ki pride na vezje.
Meni je Ford svetil kot novoletna jelka ko je voda prišla na varovalke #-o :mrgreen:
jtd-M 20V
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ker je pač tema že odprta bom kar tukaj postavil vprašanje in sicer me zanima če je kaj narobe, ker sem izključil senzor brisalcev. Pač mi ne odgovarja, ker ima določene izpadem, zato me samo zanima če še kaj za sabo potegne s tem ko je senzor izključen.
Alfie18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Pe Jun 27, 2008 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Zdravo. Mam priblem, in sicer mi ne delajo stopnje hitrosti brisalcev.. Deluje samo zgornja (ročna) in mislim da tretja (najhitrejša) hitrost brisanja. Mi lahko kdo pove, kaj bi lahko bil vzrok, kako ga odpraviti,..? LP
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

Danes razdiral zadnji brisalec, ker je spet tako daleč da je nehal delat in bo glede na vremenske razmere sedaj pogosteje rabljen.

ugotovitev: Fuč oni plastičen kolešček ki gre po stikih, na enem delu pobrušeni vsi zobniki..

Ima mogoče kdo kakega odveč za prodat?
..: Win or Die Trying :..
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Meni (oz. moji mami=)) se je zgodilo isto in zdaj mam iste simptome kot ti.. a bi bilo možno še enkrat prilepiti slike, ker jih ne morem pogledat.

hvala.

aja kje pa lahko kupim te diode??
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

aja pa se sploh splača zaj.. al je bolš it na odpad po rabljeno?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

KikiTron napisal/-a:Zakaj je diode odneslo se bomo ubadali drugič ko bo čas :lol:

Drugače pa kot obljubljeno link do slik:
http://kikitron.googlepages.com/alfa156

Slika
Slika
Slika
Če imaš voljo in čas, spiši kak vodič. Slikic se žal ne vidi.

lp
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Ojla,imam sledeč problem pri moji 156.Ko pritisnem ročko za brizg vode na steklo se mi ne vklopijo tudi brisalci ampak samo špricne voda.Vse ostalo z brisalci deluje normalno.Če pritisnem ročko za enkraten vklop brisalcev gor pa mi včasih brisalci ostanejo na sredi stekla-se ne vrnejo v prvoten položaj.Ostalo-interval in vse hitrosti brisalcev dela normalno.Kakšna ideja,kaj bi lahko bilo?Hvala!
Odgovori
  • Informacija