Termostat (Kje in kakšnega kupiti?) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
theLman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 124
Pridružen: To Mar 13, 2007 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, očitno bom kmalu prodajal nov termostat, ker mi po zgornjih dokazih dela normalno. Vseeno še preverim kmalu na računalniku, a imam občutek, da ga bom moral probat prodat :? :?
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Porkaputana, zgleda da sem menjal čisto dober, delujoč termostat. Pa verjetno nisem edini
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Meni kaze tocno tako kot na zgornjih slikah, malo nad "70". Bom pa v kratkem preveru preko PCja koliko je dejansko...
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Po eLearnu se termostati na 156 odpirajo in zapirajo okoli:
JTD 80°C +-2°C
TS 83°C +-2°C
V6 87°C +-2°C
Precej hladno se mi zdi tole vse skupaj...

Če kdo rabi kak priklop na računalnik naj pove... da naute preveč zapravljal za nove termostate :D
Xul
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Sep 16, 2009 5:50 pm

pozdravljeni alfisti,
alfa se mi ne segreva do 90 razen če dolgo stojim ali zelo v koloni, menjava termostata torej. Sem vzel starega iz prejšne mašine, da bi zamenjal sedanjega ki ne deluje pa je star drugačen, zanima me ali je ta razlika pomembna ali lahko tega na novi mašini zamenjam s starim-delujočim?
slike novega in starega:

nov z nekim "plastičnim" delcem notri
Slika
star brez tiste plastike-izgleda kot da tam manjka...
Slika
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Kot vidim na sliki spodnjemu manjka priključek z leve strani za manjšo cev. Jaz bi rajš dal noter takega kot mora bit.
jtd-M 20V
Balki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Jan 08, 2009 6:09 pm

Imam tudi jaz eno vprašanje meni pa števec za temperaturo včasih zleze čez 90 tam okrog 100- 110 stopinj hladilnik je bil menjan in je nov bil sem tudi že pri mehaniku pa priklop na računalnik ni pokazal nobene napake. Ima mogoče kdo kakšno idejo ali je to vredu oziroma kaj bi lahko bilo narobe?
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Balki napisal/-a:Imam tudi jaz eno vprašanje meni pa števec za temperaturo včasih zleze čez 90 tam okrog 100- 110 stopinj hladilnik je bil menjan in je nov bil sem tudi že pri mehaniku pa priklop na računalnik ni pokazal nobene napake. Ima mogoče kdo kakšno idejo ali je to vredu oziroma kaj bi lahko bilo narobe?
Priklop na računalnik ti tudi ne bo pokazal zakaj ti temp. zleze na 110, na testerju lahko edino ugotoviš če ti števec temperature laže.
Malo več povej kaj se dogaja npr. kdaj doseže 110°C, na mestu ali med vožnjo pa kakšen motor maš itd...
jtd-M 20V
Balki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Jan 08, 2009 6:09 pm

Motor je 1,9 Jtd 115 km temperatura pa naraste med vožnjo po avto cesti če dalj časa vozim kakšnih 160 km/h. Naprimer glih včeraj se mi je to zgodilo ko sem se vračal domov z morja. Sem se tudi ustavil in pogledal če bo vklopilo ventilator na hladilniku pa se je normalno vklopil.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

termostat bi jst mogu met en doma, je nov, uporabljal sem ga cele 2 tedna :) Če ga kdo rabi naj pošlje zs pa en sixpack prpele ko ga pride iskat :D
Je pa termostat bil za 156 2.0TS
\°/
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Balki napisal/-a:Motor je 1,9 Jtd 115 km temperatura pa naraste med vožnjo po avto cesti če dalj časa vozim kakšnih 160 km/h. Naprimer glih včeraj se mi je to zgodilo ko sem se vračal domov z morja. Sem se tudi ustavil in pogledal če bo vklopilo ventilator na hladilniku pa se je normalno vklopil.
Če si bil na testerju, ali je bila temperatura na števcu točna?
Drgač je pa možno da termostat ne odpira dosti, ker med vožnjo po AC se kar dobro hladi pa tudi ventilator praviš da vklopi.
Zato bi blo pa fajn da najprej na testerju preveriš dejansko temperaturo vode.
jtd-M 20V
Xul
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Sep 16, 2009 5:50 pm

sem dal starega notri in zaenkrat pali tako kot mora. drzi na 90 stopinj in vklopi ventilator.
LP
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Pozdravljeni, ker sem opazil da mi termostat solzi tam kjer je plastični del termostata "zapertlan" na kovinski del ohišja sem odlocil za menjavo. Zanima pa me sledeče : termostat ki sem ga kupil cca. dve leti nazaj je bila kopija. Zanima pa me, ali je tu isto kot pri rokah, zavorah, da kupim original termostat ali spet zamenjam s kopijo. Sušnik mi je reku da je drag in da se bolj splača kopijo. Zanima pa me še mnenje najbolj izkušenih. Hvala vam že vnaprej :)



Edit: Premaknjeno v že obstoječo temo. Vse identične teme združene ....
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Če želiš original ga imam jaz in sicer original je BEHR. Osebno pa vedno dajem VERNET in do sedaj niti osebno niti stranka nobena še ni imela problema z njim.

Zamenjaj pa čimprej, ker če že solzi, lahko samo narazen pade in ne bo fajn :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vernet je čisto ok, dela bp.
Odgovori
  • Informacija