Sklopka - AR 156, 1.9 JTD(m)....(8V in 16V)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

andrejk napisal/-a:Okvirna cena sklopke za JTDjko?
Original 222€ (vrjetno obnovljena- nisem 100%) Je pa za menjavo predviden čas sedmih ur! Baje da je potrebno clo most dol spustit.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Danes sem bil v motomatu:
-original sklopka za jtd-ja(obnovljena lamela) po principu staro za novo je 180€,
-sachs sklopka 266€

OT:
Morda kdo ve, kje dobiti iztrošeno lamelo za jtd-ja, da bi si pri sinterju zrihtal carbon sklopko, saj mislim enkrat čipat avto, pa bi imel malo boljšo sklopko, tudi zavorne ploščice bom verjetno dal boljše, morda tudi diske. Lahko na zs.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Majhen nasvet, če vam je škoda stran metat denar za menjavo sklopke se raje izogibajte obnovljenih lamel. Sam sem moral zaradi le te menjat sklopko po 30k km.
Emperor of The Dark Realm
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Hvala za odgovore.

Kaj se tiče zamejave sklopke. Mislim, da jo bom zamenjal. Vem pa da paše sklopka od Fiat Marea z istim motorjem in še od veliko ostalih, sedaj pa ne vem natanko od katerih vseh avtov. Enkrat sem se pogovarjal z enim serviserjem in mi je dejal, da je original sklopka od Mare-je cenejšs od neoriginalne za Alfo. Alfa original pa je taka cena kot ste napisali.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

BTW: nekdo v malih oglasih prodaja sklopko za JTD. Cena:95€ :wink:
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

GTAm napisal/-a:BTW: nekdo v malih oglasih prodaja sklopko za JTD. Cena:95€ :wink:
Brez potisnega ležaja. Ko ga kupiš posebej, nisi veliko prišparal.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:Majhen nasvet, če vam je škoda stran metat denar za menjavo sklopke se raje izogibajte obnovljenih lamel. Sam sem moral zaradi le te menjat sklopko po 30k km.
Originalne sklopke so obnovljene... tako, da ne vem, kaj hočeš povedati.
Jaz bi nabavil le sinter karbonsko lamelo (uravnoteženo na 12.000rpm), ostalo pa original, novo. Jtd pa v sanjah ne vidi 12k rpm, tako, da je to bolj kot ne overkill.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

bass napisal/-a:Originalne sklopke so obnovljene... tako, da ne vem, kaj hočeš povedati.
Ne, original sklopke niso obnovljene, lahko pa kupiš obnovljeno sklopko v "Ricambi originali" škatli. Kakšna je njihova kvaliteta ne vem, pa mi niti ni do ugibanja.
bass napisal/-a:Jaz bi nabavil le sinter karbonsko lamelo (uravnoteženo na 12.000rpm), ostalo pa original, novo. Jtd pa v sanjah ne vidi 12k rpm, tako, da je to bolj kot ne overkill.
Vse lepo in prav, če je material pravi in pa seveda debelina.

Sedaj pa dve osebni izkušnji z obnovljenimi lamelami:

1.) AR 164 3.0 V6 - Mehanik predlaga obnovljeno lamelo, po njegovih besedah to ni noben problem, samo prinetajo gor nov frikcijski material in sklopka je kot nova. Težave se pokažejo šele ko je 8 urna operacija končana in sklopka ne odvaja dovolj, ker so pametni mojstri, ki so obnavljali uporabili predebel frikcijski material ...

2.) Lancia Kappa 2.4 - Preden je avto prišel v moje roke je bila zamenjana sklopka pri 130k km, račun iz pooblaščenega servisa. 30k km kasneje sedim na sovoznikovem sedežu, ko mehanik, ki vozi avto ugotovi, da sklopka ne spusti do konca. po razdiranju ugotovimo, da je bila sklopka Natinal Auto Parts z obnovljeno lamelo, kateri so zaradi balansiranja z aluminijasto kovico pritrdili utež(podloško). Nesrečna "utež" pa je potem, ko je kovica popustila skočila direktno med košaro in potisno ploščo in s tem poskrbela, da se potisna plošča nikoli ni povsem ločila od lamele. Spet 8 ur kasneje in nov komplet ricambi originali ne obnovljene sklopke kasneje, stvari delujejo, kot je treba.

Verjamem, da mi nauka obeh zgodb ni potrebno posebej pisati ...
Emperor of The Dark Realm
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Sedaj pa mene zanima konkretno katero sklopko propročate in približno koliko stane.
Koliko stane menjava in kako dolgo traja. A se da menjat brez problema ali treba kaj posebej razdirat.

Za vse imam približne informacije. Nekaj že vem iz lastnih izkušenj (ne na tem avtu).
Enkrat mi je en mehanik, sicer original sevis dejal, da sklopka z delom okrog 50000 SIT ali 208 EUR.
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

brundo napisal/-a: Enkrat mi je en mehanik, sicer original sevis dejal, da sklopka z delom okrog 50000 SIT ali 208 EUR.
Je moglo bit že dolgo nazaj, al pa se vidva nista dobro razumela.

Za menjavo porabi 7 ur, po 20€/h, kar znese 140€ samo delo + material (cca 220€).




#-o
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Kaj pa majmun dela 7 ur ??? a novo sklopko nardi ? Če sem jest neznalac to anredu v 1 uri in sm delal to prvič pol nevem res marajo met mehaniki čist gola jajca od vsega praskanja po njih.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

stuntz napisal/-a:Kaj pa majmun dela 7 ur ??? a novo sklopko nardi ? Če sem jest neznalac to anredu v 1 uri in sm delal to prvič pol nevem res marajo met mehaniki čist gola jajca od vsega praskanja po njih.
1 ura na 156 JTD? Ker boxer ni najbolj primerljiv po konstrukciji.
Emperor of The Dark Realm
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

na jtd ne na boxerju mi je dalal kolega sem bil odsoten pa nisem mogel na linjicu (golf SDI) sem delal
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

stuntz napisal/-a:na jtd ne na boxerju mi je dalal kolega sem bil odsoten pa nisem mogel na linjicu (golf SDI) sem delal
Pol si pa res hiter, ker tovarniška norma za golfa sdi je okoli 3 ure. Za 156 JTD pa bližje 8. Je pa vsekakor res da veliko mehanikov nateguje ravno pri delu za menjavo sklopke.
Emperor of The Dark Realm
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Ma lej 3 ure bi jest tudi verjel da je norma to pmeni da si tip vzame čas in vse pregleda tralala ampak 8 ur sam veš da v takem času vržeš ven motor pa drugega notr daš ne pa ene boge sklopke zamenjaš nategujejo k zmaji
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Odgovori
  • Informacija