Sklopka - AR 156, 1.9 JTD(m)....(8V in 16V)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz bi stavil na cilinder.
Rok_2231
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Pe Avg 13, 2010 5:35 pm

na bratovi 147 je tud trda gratla samo je na čase parkrat mehka pol pa spet trda. pa nevem kaj bi jebalo
od kar ma fiat alfo prek je v pizdi
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ajnilaftat cilinder od skolopke, ce to ne pomaga, pa vejretno drug cilinder
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Gape156 napisal/-a:Kaj je lahko narobe s sklopko? Pri vožnji v mestni koloni (prestavljanje 1, 2 max 3.) postane pedal za sklopko trd in se zatika. Ko se potem peljem po avtocesti oz. relaciji postane pedal zopet mehak. Občutka nimam, da bi sklopka drsela, avto dobro pospešuje in vleče v klanec, avto ima cca 155.000 km, večina vožnje je bila relacija.
Rekel bi da cilinder sklopke. Nov pride tam okoli 50€ plus obvezno einliftat.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Če je cilinder potem te pride v Celju u GMTju 49€ , meni je šel 2 dni nazaj ampak ni ratal trd pedal ampak ko sem sklopko stisnil je šlje špricnovn ker so bile hin gumice in mi je padal od sklopke notri ostal.
lp
Uporabniški avatar
aleš rozman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Feb 08, 2010 12:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica- Gorenjska
Kontakt:

jest imam tudi trdo sklopko, ampak se mi zdi da ko u 3.4.5 pohodim gas da skopka spodrsava, sam ni mi pa jasno zakaj se to ne na dogaja 1,2 a ima gdo kakšno idejo?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ker je takrat največ navora...
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal svojo težavo s trdo sklopko.
Zdi se mi da imam vedno bolj trdo sklopko čeprav sem lani menjal komplet sklopko, zavorno olje in na koncu se je sistem še odzračil na cilindrih za sklopko.
Ne zdi pa se mi ravno normalno tako trda sklopka. Nevem kako je pri drugih alfah 156, ker nimam možnosti probat...

Cilindra za sklopko nista bila menjala. Je možno da je eden od niju zanič :?:
Kiki
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Predvčerajšnjim se je enako zgodilo meni. Pedal za sklopko je postal trd. Po še nekaj menjavah prestav pa je naenkrat samo poknilo in pedal je ostal not. Z avtovleko na servis, kjer so ugotovili, da je glavni cilinder šel rakom žvižgat.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
losa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Apr 27, 2010 9:10 am

U 99% slučajeva problem tvrde sklopke se riješi podmazivanjem piksi na viljuški, i osovine na kojoj klizi potisni ležaj.

Može se podmazati i bez skidanja getribe, tako da se skine pomoćni cilindar, poluga i gornja piksa na getribi.
Zatim se uz viljušku, i u smjeru osovine dobro našprica sa WD-om, a nakon toga sa uljem.
Kada se to napravi, sklopka je obično meka kao pero.

Slika
Uporabniški avatar
KapsL
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Mar 22, 2011 12:09 am

losa napisal/-a:U 99% slučajeva problem tvrde sklopke se riješi podmazivanjem piksi na viljuški, i osovine na kojoj klizi potisni ležaj.

Može se podmazati i bez skidanja getribe, tako da se skine pomoćni cilindar, poluga i gornja piksa na getribi.
Zatim se uz viljušku, i u smjeru osovine dobro našprica sa WD-om, a nakon toga sa uljem.
Kada se to napravi, sklopka je obično meka kao pero.

Slika
zdravo...katero olje..
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

pozdravljeni,mene pa zanima ce mi lahko kdo pomaga.imam podobni primer,samo meni sklopka dela normalno ampak ko se pripeljem v krizisce ali da nekaj casa stojim na mestu z prizganim avtom mi sklopka postane nekje do polovice zelo mehka nato pa normalna.ko pa odpeljem naprej pa postane sklopka cela normalna.kot da nekje zgubi olje za nekaj casa.prosim pomoc.imam pa 1.8 ts
alec99
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 21, 2012 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Portorož

Bi mogoče vedel kaj bi lahko bil vzrok za kurjenje sklopke ob močnejšem speljevanju na ravnem ali pa v strm klanec?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kuplungo bo treba zamenjat...
alec99
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 21, 2012 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Portorož

Aha, hvala. Sem upal da ni še tako hudo :)
Odgovori
  • Informacija