Sklopka - AR 156, 1.9 JTD(m)....(8V in 16V)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

lej te mehaniki usi delaj probleme s temi demontažami .............


Dejstvo je da so preleni in preneumni da bi pogledali kaka navodila za menjavo sklopk ipd. . 2.5 V6 je zlo nabasan motorni prostor in je jasno da je tolk normativ ter da tolko traja . Pri subaruju je glavni mehanik delal na pamet in je trajalo pa trajalo , ko smo ga prislili da je pogledal navodila je bil menjalnik demontiran v 20 tih minutah s tem da smo se še norce delali in smejali okoli namontiran je biu pa v 25 minutah ( bi trajalo manj ampak se je zapletlo pri montaži intercoolerja ker je kolega pozabu dat gor objemke :) ). Pri linijskih motorjih je stvar še lažja . Pri Evotu ki ma linijski motor je stvar še hitreje in je normativ pri rallyu 15 minut :) . Če si pa solo mehanik brez pravih držal in orodij pol pa ne rečem da traja tud dva dni.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

no ja pro rallyju res ne moreš pprimerjat.. tam je tko narejeno da je vse na hitro pa ni en kup stvari k so prio cestnih avtih .. pomoje..
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Nč Pro serijski avto N gruppa neč predelano za hitrejšo demontažo. Mislem da ma Evo normo nekje okol 5 ur al kok so razlagal ko delaš na serijskem ,ki pa je isti kot N gruppa :) . Jest čist razumem da traja sam kaj bi pa lahko zajebal mi pa ni jasno. menjalnik dol sklopko dol košaro sklopko potisni nazaj gor sestaviš zašravfaš sprobaš pelješ. Ni kle nič za nastavljat k je itak hidravlična sklopka tko da mi je misterij zakaj bi ne naredili uredu.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
jakavw1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Po Nov 15, 2004 7:00 pm

Sigurno je že kdo od vas menjal sklopko, pa me zanima koliko je odštel za sklopko? Meni se zdi draga ko hudič, saj jo cenej kot 55000 ni za dobit razn v motomatu, ki pa ima samo firmo internacional s katero mam pa slabe izkušnje! Original je 85000, sachs je okol 60000, valeo tud tm nekje!
Hudo drago!!!
Sprašujem za kolega, da me ne napadete takoj!

Je pa 1.9 105 konjev!

LP Jaka
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Po mojih izkušnjah SACHS definitivno.

IN kvaliteta stane. Tu nimaš kaj!
eDDi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 08, 2006 6:47 pm

če imaš čipan motor, potem ti priporočam zamenjavo lamele z keramično.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Cena keramike?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Pokliči in vprašaj za sklopko od fiat marea z istim motorjem.
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

brundo napisal/-a:Pokliči in vprašaj za sklopko od fiat marea z istim motorjem.
Tole sem tud jaz že razmišlu če paše. motorja naj bi bla enaka potem so tudi sklopke vrjetno enake! Je pa sklopka za mareo občutno ceneje.
Zadnjič spremenil bosko001, dne Sr Nov 22, 2006 1:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

bass napisal/-a:Cena keramike?
Lamela od 16k SIT navzgor pri Sinterju...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

racingboy napisal/-a:
q_verde napisal/-a:a je ze kdo cipal m-jetko pri chiptuning.si? me mika in rabim kaksno informacijo.
Pri njih sem čipal Stilota m-jet ki ima isti motor kot ta alfa. Avto je šel full bolje in tudi na porabil je manj ampak je bil pa problem ker potisna in sklopka nista zdržali tega navora in je kmalu začelo drseti in vrteti v prazno, tako da sem kmalu dal nazaj original program.
To je moja bojazen - da celoten sklop ne bo prenesel navora. A ima stilo enako sklopko kot 156 1,9 jtd ali je boljša pri m-jetu?

Naj še tako vprašam: kakšne so razlike med sklopkami v 1,9; 2,4; 1,9Mjet?
Zdajle nisem ravno pri denarju za nov clutch, sem ravno kupil xenon in šparam za čipanje in veliki servis.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
brundo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 10:57 pm

Mene zanima zakaj je sklopka na moji Alfi 156 1,9jtd (letnik 2000) včasih trda, včasih pa mehka. Tudi, ko je avto segret na delovno temperaturo je včasih trda, včasi pa mehka. Nimam občutka, da bi kaj drsela ali kaj podobnega. Tudi problemov z prestavljanjem nimam.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Mogoče bi bilo smiselno mal pregledat vzvode in cilindrček na menjalinku, ter stvari očistit ter namazat.
Pri pedalih in glavnem cilindrčku pa tudi nebi bilo narobe, če se mal pregleda in po potrebi ukrepa. :wink:

Tolk za začetek.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Odgovor mojega serviserja je bil, da bo sklopka počasi zrela za menjavo, ker se potisni ležaj užira v košaro. Sledilo naj bi tresoče prijemanje skloke... Pri meni bo tudi počasi potreba po novi. Avto ima 203k km.
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Okvirna cena sklopke za JTDjko?
Odgovori
  • Informacija