Sklopka - AR 156, 1.9 JTD(m)....(8V in 16V)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

stuntz napisal/-a:Ma lej 3 ure bi jest tudi verjel da je norma to pmeni da si tip vzame čas in vse pregleda tralala ampak 8 ur sam veš da v takem času vržeš ven motor pa drugega notr daš ne pa ene boge sklopke zamenjaš nategujejo k zmaji
No za 159 JTD ne morem nč rečt ampak za 164 3.0V6 in Kappo 2.4 je pa 8 ur kr realno. Mogoče bi bilo res lažje vyet vse skupi z menjalnikom in motorjem ven pa na ponku menjat sklopko. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lybra 2.4 jtd je kar velik dela je treba dol vzet most pa ne vem kaj točn še (delal Rafko) sklopko najcenej dobil na rudniku kjer je sedaj opel servis včasih bil fiat. sklopka bila valeo kar je tud prva vgradnja cena je bila 50 k sit (sorry ne vem kolk je v evrih :roll: ) tam sem jo dobil najcenej izmed vseh ponudnikov najbolj smešno pa je, da so jo pripeljal iz a neta kjer sem tud spraševal sam je bila cena 75k sit :evil: :evil: :evil:
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Kupil sem rabljeno 156 1,9 jtd v avtotehni vis in po treh mes. so nastali problemi. :cry:
Stisnem pedal sklopke in dam v prestavo potem pa hocem spelat in zacne neki drsat (cuden zvok).Avto sicer spelje ampak lamela pa zasmrdi ko hudic.Potem pa spet pritisnem na pedal in neha drsat vendar se ne vrne do konca nazaj.Pedal rata nekak ohlapen vcasih pa kr notr propade in se ne vrne nazaj.Ob ugasnjenen avtu je pa pedal trd.
Prosim pomagajte mi kaj bi lahko bil problem. :oops:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če ni že preveč obrabljena sklopka, potem je nekaj narobe s košaro in možno tudi s potisnim ležajem in vilicami.
Možno je pa tudi, da je problem v samih cilinderčkih in pripadajočih vzvodih. :?

Podroben pregled nalprej cilinderčkev in vzvodov, če je vse ok, potem pa menjalnik proč pa menjava sklopke s košaro in potisnim ležajem. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če je avto mlajši od petih let si po zakonu za varstvo potrošnikov upravičen do 6mesečne garancije.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
weider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 29, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor - Rače
Kontakt:

Ne razumem tega o 6 mesečni garanciji?...imam podoben problem s sklopko...lahko malo obširneje to razložiš? HVALA!

LP!

Simon R.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če je avto kupljen od pravne osebe (firme), zakon narekuje 6mesecev garancije, če je avto mlajši od 5 let, če pa je starejši mislim, da 3 mesece.
Seveda ni vštet potrošni material kot so zavorne ploščice, lamela sklopke itd., čeprav ne dvomim, da dober odvetnik uredi tudi to.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Ok avto sem pelal Ksemarju na dolgem mostu in mi je zamenjal komplet sklopko.Lamela se je raspadla na dva dela in zato je use skupi mlelo.Zdaj je sklopka res mehka in se zelo lepo prestavlja.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No lepo, važno da sedaj dela tako kot mora. :D

Kolk je pa kej koštalo tole?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Za delo sem dal 100 eur, za olje 36eur in za komplet sklopko 250eur.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

madona kaksne cene navajate za zamenjavo sklopke. servisi te res oderejo po domac povedan ko prasca :D cprou 100eurou niti ni veliko za delo..
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Ce bi sel na pooblascen servis bi dau kr mal vec.Sklopko sem pa sam kupil in pol nesel da so mi zamenjal.
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

A mogoce kdo ve kje bi lahko nabavil cilinder za sklopko tist pod akumulatorjem?Motomat,ist in ostali jih nimajo na zalogi rok dobave je pa 3 tedne.Na AT majo edino ampak majo res nabito ceno.
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Po 20 dneh od menjave sklopke so se pojavli problemcki.Ker je sklopka ucasih trda in potem spet cisto mehka sem use skupaj rastavil in se lotil iskanja napake.
Mehanika KSEMAR je iz malomarnosti raztrgal manseto na cilindru sklopke pa se nekaj zraven zvil.Racunal mi je 2 litra olja za menjalnik ampak ker me je firbec matral da ga ni zamenjal sem spustil olje iz menjalnika in ugotovil da ga sploh ni menjal kot je povedu.Zato sem moral po novo olje.
Danes pa mu grem pokazat da ni menjal olja kot mi je sicer potrdil.Na koncu se pa mogoce izkaze da tudi sklopke ni dal nove ki sem mu je prinesel ampak je podvalil eno staro.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Klasika. :lol:

V rit ga nabrcaj.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija