Podvozje: Škripanje/ Pokanje/ Drgnjenje... - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Ta motor bi mogo met izpuh fi 57mm!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

man&alfa napisal/-a:sam to bi mogl bit okej, sam če pa avto mal prtisnem na blatnik oz. hauba pa ga zaguncam gor dol pa kr škripa

pa še eno uprašanje, kok je premr izpušne cevi, tam kjer je gibliva cev a je 40mm, oziroma una taprva ki gre iz motorja do katalizatorja
Meni skripa koncnik na spodnji roki. Kolegu je isto koncnik na spodnji roki.

LP
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

ja krivo je to spodnja vilca, ampek tm k je gumjast selen not, pred končnikom
sergio87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Če Jun 26, 2008 3:03 pm
Vozilo: 156 2.4 mjet

meni ko držim gas se avto normalno pelje, ko pa gas spustim pa se iz levega kolesa ob; najbolj je to takrat slišno; nagrbančenem cestišču sliši "tk tk tktk", kot da ima nekaj verjetno roka luft.menjal sem vse roke samo levo ne..
ali ima kdo tako iskušnjo, da mi pove ali je to spodnja ali zgornja ali stabilizator ali mogoče amortizer.

hvala za odgovor,

lp
in JTD we trust
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

men se pojavlja škripanje, ko zavijam. slišno je iz desne strani iz armaturke. sliši se ko zavijam in kadar se vozim npr. po parkirišču in kadar zapeljem recimo čez "muldo" (po tem teče voda ob cestah, če kdo ne ve).
desna zgornja in spodnja roki sta bili menjani pred dobrim letom. je pa spodnja original, zgornja pa ponaredek... je kriva zgornja roka?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Verjetno je zgornja roka ja. Že originalne ne zdržija kaj preveč dolgo kaj šele ponaredki. Meni še Strongflex po enem letu škripa za popi...pa sem full namazal ko sem menjal.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zdravo,

tudi na moji 156 so roke zrele za menjavo. Menjal bom komplet, torej zgornjo in spodnjo na obeh straneh, po potrebi obnova stabilizatorja.

Cene po današnjih klicih:

Original komplet je 324 evrov
Prekom komplet je 240 evrov
Vargalant komplet je 210 evrov


Z mehanikom sva debatirala, kaj kupiti in vgraditi - prišla sva do ideje vzeti original zgornjo in Prekomovo ali Vargalant spodnjo?

Kakšen bi bil vaš nasvet, ali bodo originali zdržali toliko dlje, da je vredno plačati 80 evrov več? Prekomovi silent bloki naj bi bili strukturno spremenjeni, po besedah prodajalca naj bi zdržali mnogo dlje kot originali? Tudi Vargalant je po njihovih besedah nekaj izboljšal zgornje roke, sedaj naj bi delovale tako kot morajo.

vnaprej hvala za nasvete in pomoč,
lp, Perme
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ce vzames original, pa vgradis na pooblascencu, bo garancija. Mas pa za en cas mir.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pero666 napisal/-a:ce vzames original, pa vgradis na pooblascencu, bo garancija. Mas pa za en cas mir.
Pooblaščen servis ne pride v poštev, preveč zaupam svojemu mehaniku. Garancijo nudijo tudi pri Vargalantu in Prekomu, 1 leto. Je garancijski rok pri originalu morda daljši?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

3 leta garancije za originalno robo v primeru vgradnje na pooblaščenem servisu.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Original del vgrajen na servisu - garancija 2 leti; original del vgrajen na pooblaščenem servisu - garancija 3 leta.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ce ne bos dajal not PF al kej podobnega, se splaca dat original, tistih 80 eur je premali prihranek za slabo robo.
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Mimogrede, se škripanje šteje v garancijo ali ne? Lepo se sliši, da imaš garancijo, potem pa nastopi cel kup problemov, ko je treba kaj brezplačno zamenjat.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Glede na to, da so mi začele originalne roke "škripati" po 10 letih (100.000km), dvomim da bi jih boš še kdaj menjal....
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Originalne zgornje roke po mojih izkušnjah zdržijo preko 100.000km, če za to kilometrino ne rabiš 10 let :D...

Spodnje pa še več. Moje so bile pri 220k ko sem jih menjal še precej OK. (ubistvu nevem zakaj sem jih). :D

Tako da jest toplo priporočam original... zmeni se še za kak procent popusta pa si zmagal.
Odgovori
  • Informacija