Potovalni računalnik/ LCD/ Multifunkcijski zaslon - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Zdravo.

Glede LCD-ja so informacije sledeče: Cena za do 5 displayev je 80 EUR + davek (IVA) 20%. So na zalogi in jih pošljejo po pošti. Poštnina znaša 13EUR tako v ITA kot v SLO. Skupna cena je tako 103EUR - dostavljeno na vaš domači naslov. V primeru nakupa nad 5 je ta cena 85EUR - dostavljeno na vaš naslov. Kontaktni podatki so na njihovi spletni strani. Imajo tudi telefonsko številko in go. Carlo, ki govori hrvaško. Jaz bom zadevo naročil in vam sporočim kako deluje. Pa lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ti boš potem kar za 80€ naročil? (Čeprav verjetno pametno, kolikor je interesentov :) )
Hvala pa za info
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Meni se zdi, da se je mojemu board computeru zmešalo. Zdi se kot da bi imel velikanski zaostanek, pri trenutni porabi ko speljem kaže številke 10.0 in čez, potem pa rabi kar lep čas da pade na "normalno".
Ima kdo podobne težave?

lp, perme
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Perme napisal/-a:Meni se zdi, da se je mojemu board computeru zmešalo. Zdi se kot da bi imel velikanski zaostanek, pri trenutni porabi ko speljem kaže številke 10.0 in čez, potem pa rabi kar lep čas da pade na "normalno".
Ima kdo podobne težave?

lp, perme
Pri 156 je to "normalno", saj trenutno porabo osvežuje v intervalih in ne sproti. Tako je prikaz trenutne porabe povsem neuporaben. Italijani pač :roll: #-o :mrgreen:
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:
Perme napisal/-a:Meni se zdi, da se je mojemu board computeru zmešalo. Zdi se kot da bi imel velikanski zaostanek, pri trenutni porabi ko speljem kaže številke 10.0 in čez, potem pa rabi kar lep čas da pade na "normalno".
Ima kdo podobne težave?

lp, perme
Pri 156 je to "normalno", saj trenutno porabo osvežuje v intervalih in ne sproti. Tako je prikaz trenutne porabe povsem neuporaben. Italijani pač :roll: #-o :mrgreen:
Ampak tej intervali se nebi smeli podaljšati, zdaj ko je ratalo peklensko vroče. Res se zdi, da se je BC-ju zmešalo. Upam da ni kaj drugega, saj mi je ob isti vožnji povprečna poraba narasla po BC-ju za slab liter če ne več. Bom moral kak tank, dva skuriti, da vidim če avto dejansko več skuri.
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Pozdravljeni.
Sedaj je uradno. Iz Minitools sem dobil predračun za LCD. Višina predračuna je 111EUR - z vsemi davki, poštnino... Žal so se na moji alfi pojavile težavice #-o in bo moral LCD malce počakati :( . Ko ga kupim in zmontiram vam javim kako in kaj.
LP, Matjaž
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mi lahko sporočiš ko se odločiš zares nabavit to? Če se takrat odločiva oba za nakup lahko verjetno vsaj na poštnini in ostalem kaj prišparava :wink:
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

Mene tudi zanima, ko se boste odločali mi sporočite in če bo denar sem zraven. :wave:
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Javim - najverjetneja naslednji mesec... Če ta z rezervnimi deli za mojo Alfo ne bo prehud...
LP, Matjaž
Turbolenza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 5:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: GO

Je že kdo od vas tukaj izvedel ta proces zamenjave LCD ekrančka?
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Zdravo.
Proces je relativno enostaven. Dva križna vijaka v režah za zrak, potegneš ven komplet. Tukaj nastopi nekaj natančnega dela - odklop kabla. Odviješ vijake in odstraniš predal za rokavice. Tako imaš prost dostop do konektorja za LCD, ga odklopiš in zadeva je rešena. Nato odstraniš plastičen pokrov na spodnji strani LCD, odklopiš starega, priklopiš novega in v obratnem vrstnem redu nazaj. Preprosto. Na tujih forumih imaš zadevo tudi dobro slikovno predstavljeno.
LP, Matjaž
Turbolenza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 5:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: GO

matmar napisal/-a:Zdravo.
Proces je relativno enostaven. Dva križna vijaka v režah za zrak, potegneš ven komplet. Tukaj nastopi nekaj natančnega dela - odklop kabla. Odviješ vijake in odstraniš predal za rokavice. Tako imaš prost dostop do konektorja za LCD, ga odklopiš in zadeva je rešena. Nato odstraniš plastičen pokrov na spodnji strani LCD, odklopiš starega, priklopiš novega in v obratnem vrstnem redu nazaj. Preprosto. Na tujih forumih imaš zadevo tudi dobro slikovno predstavljeno.
LP, Matjaž
thx =D>
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Turbolenza napisal/-a:
matmar napisal/-a:Zdravo.
Proces je relativno enostaven. Dva križna vijaka v režah za zrak, potegneš ven komplet. Tukaj nastopi nekaj natančnega dela - odklop kabla. Odviješ vijake in odstraniš predal za rokavice. Tako imaš prost dostop do konektorja za LCD, ga odklopiš in zadeva je rešena. Nato odstraniš plastičen pokrov na spodnji strani LCD, odklopiš starega, priklopiš novega in v obratnem vrstnem redu nazaj. Preprosto. Na tujih forumih imaš zadevo tudi dobro slikovno predstavljeno.
LP, Matjaž
thx =D>
ja, čisto lahko!

ps: ko odstraniš predal imaš spodaj kar nekaj konektorjev....samo pravega moraš najti....

pps:

konektor je tako velik in vlečeš ga za radiom, PCjem od klime, ker je polno kablov, tako da verjami da ni " samo izvlečeš"

ppps: v zgornjem delu armaturke, nad števcem za benz...je ena majhna odprtina in velik konektor gre zeloooo težko skozi + dostop do te odprtine je težaven,....no če odstraniš števčke je pa res lahko.....seveda moraš prej odstranit radio.....
--------------------------------------
----------------------------------------

ni težko zamenjat, nikakor pa to ni za 5 min dela!!!

in overall....če greste kupovati nove LCDje ste BUKOVI!!! sori izrazu, samo 80€ samo za LCD, ki ima zelo verjetno podoben problem, samo da se bo pokazal šele čez par let!!

Medtem ko dobiš celoten BC za 20 -30€ od FL verzije, ki je sicer malo drugačen( nižji), ampak z celotnim ohišjem paše na armaturko u nulo, konektorji so enaki....samo plug & play in načeloma z temi LCDji (BCji) ni težav.

lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Gricko napisal/-a: Medtem ko dobiš celoten BC za 20 -30€ od FL verzije, ki je sicer malo drugačen( nižji), ampak z celotnim ohišjem paše na armaturko u nulo, konektorji so enaki....samo plug & play in načeloma z temi LCDji (BCji) ni težav.

lp
Kje pa? LCD-ji v FL 156kah so namreč enaki, samo ohišje okoli je drugačno
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:
Gricko napisal/-a: Medtem ko dobiš celoten BC za 20 -30€ od FL verzije, ki je sicer malo drugačen( nižji), ampak z celotnim ohišjem paše na armaturko u nulo, konektorji so enaki....samo plug & play in načeloma z temi LCDji (BCji) ni težav.

lp
Kje pa? LCD-ji v FL 156kah so namreč enaki, samo ohišje okoli je drugačno
ne bluzi!!

1 FL je bila notranjost, zunanjost je enaka!
2 FL je zunanjost + par malenkosti v notranjosti!

In LCD pro FL2 je malenkost drugačen (nižji) kot v FL1.....zato je tudi ohišje z zračniki malenkost drugačno in tudi izpisi na LCDju so drugače razporejeni!!!

torej najdite razbito alfo 156 FL 2 , poberite ven komplet LCD z zračnikom, zmontirajte in =D>

over and out!
Odgovori
  • Informacija