Potovalni računalnik/ LCD/ Multifunkcijski zaslon - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

A mogoce kdo ve, koliko vhodov ima ekrancek od alfe (od facelifta)?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Nevem kam naj postavim svoje vprašanje pa sem ga kar semle.

Uglavnm, lcd mi normalno deluje, sepravi vidim vse (znak od alfe na začetku kontakta, datum, cel menu se mi izpiše, oil check, door open, uglavnm vse,...), razen ( :doubt:), ko pritisnem na obvolansko ročko, se mi ne pokaže nič (npr. da pogledam "range", povprečno, trenutno,... itd), pač tisti okvirček kamor bi moglo to vse pisat, mi nič ne napiše. Skratka tisti gumb mi ne funkcionira, in to kr na lepem je nehu delat. Spomnim se da mi je delal, potem sem ugasnil avto, in prišel čez recimo 2-4 ure nazaj, prižgem avto in hočem dat na trenutno porabo in stvar ne FUNKCIONIŠE. :twisted:

Kaj bi to lahko bilo?

<-- Gre se pa za ta avto.
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Ok ugotovu sm da če mam recimo stikalo za luči v poziciji, ali pa da luči nimam prižganih, mi tist gumb deluje. Kakšna ideja kako bi lahko to odpru pa očistil, a je zakompliciran tisto ročko dol snet in jo razstavit,.. itd ?
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mogoce kaksna povezava z akumulatorjem ? Luci trosijo kar nekaj energije, kar obremeni slab akumulator. Je pa sicer zelo cudno, da bi slabo delal samo gumb za potovalni racunalnik :D
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

Da malo obnovim temo...
Je komu uspelo uspešno sanirat nedelujoč ekranček (popravit/presadit iz rabljene)?

Ve mogoče kdo na katerem odpadu v Italiji in za koliko bi se ga dalo dobit?

Hvala za info.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

baje, da sčasoma vsazga vrag vzame... bratranec je imel isti problem in se je pozanimal na servisu kaj se da nardit pa baje samo nakup novega...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Pozdravljeni.
Sem nov lastnik 156 SW letnik 2003. To je moja prva Alfa in sem trenutno (še) prijetno presenečen. Okoli LCD v sredinski konzoli je bilo prelitega že kar nekaj črnila na vseh evropskih/svetovnih forumih. Dejstvo je, da zadeva NE deluje in obstaja samo ena rešitev. LCD iz odpada - letnik 2004 in naprej ali pa nakup novega LCD zaslona. Vsakršno lotanje, prelotanje, vstavljanje uporov ali podobni poizkusi so neplodni in nažirajo živce. Ker tudi moj ne deluje sem se odločil za nakup novega. Cena takšnega displeja je 80EUR - v primeru nakupa 5+ displejev pa 60EUR. Spodaj je link. Cena je v katalogu - na desni strani spletne strani. Imam opcijo da se zadeva naroči v Italiji, kjer mislim, da poštnine ni in se potem pripelje v SLO. Če se nas zbere 5+ je cena ugodna. V kolikor ste zainteresirani na ZS.

http://www.mte.net/catalog/Dashboard-Di ... d-alfa-147

LP Matjaž
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jaz sem za. Pa predlagam po prejetju še en "LCD Transplant Meet"... :D
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Super. Still 4 to go...
Menjava pa je sila preprosta - ko imaš enkrat starega zunaj... Tako ostane več časa za :cheers: in občudovanje dobro vidnega LCD tudi pri temperaturi 20 stopinj ali več...
LP, Matjaž
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

Jaz sem tudi interesent če je cena res med 60 in 80 evri.

Bi pa opozoril da na gornjem linku piše, da je nadomestni del za 156ko do letnika 2003. Meni to odgovarja glede na to da je moja 2002 letnik.
matmar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Jul 05, 2011 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Cena je 80 EUR, če se naroči 5 ali manj displayev. V primeru naročila 5+ pa je cena posameznega 60EUR. Takšna je cena v njihovem ceniku. Drug teden kontaktiram s kolegom iz ITA, ki bo tja poklical in se dogovoril tudi okoli stroškov pošiljanja. Mislim, da je v ITA brez stroškov pošiljanja - bom točno vedel drug teden. Če je temu tako, bom naročil na njegov naslov in mi bo potem te LCDje dostavil on. Drug teden bom imel torej fiksno ceno in možnost dostave. Jaz bom zadevo zagotovo kupil in zmontiral. Če ne za 60 pa za 80EUR. Hočem, da zadeva deluje!!!
Kar se tiče letnika: LCDji so enaki. Tudi v letnik 2002 paše iz letnika 2004. Moja je letnik 2003 in bi zadeva morala pasat.
LP, Matjaž
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

matmar napisal/-a:Tudi v letnik 2002 paše iz letnika 2004.
156 letnika 2002-2003 torej tiste, ki so faceliftane samo znotraj imajo tele problematične velike zaslone...
156 od septembra leta 2003 naprej, torej tiste, ki so tudi že na zunaj faceliftane imajo manjše zaslone - je pa res da tisti delajo in niso problematični.

Knock, knock... meni zaenkrat še deluje bp... :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Matmar ima prav.. če stvar razdreš je zaslonček notri povsod iste velikosti.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Hm... možno... pa vseeno ne razumem te poteze - pol zaslona prekrit :-k
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No saj iz prve roke ne vem, ampak sem že prej prebral da znotraj je isti zaslonček.
Zakaj je prekrit pa.. kdo bi vedel :)
Odgovori
  • Informacija