Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - AR 147 / 156, TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

No v tem je problem, imam 147 1.6 eco motor, in zadnič ko sem šel iz morja se mi je prižgala ta lučka, avto dela brez problema, poraba je enaka če ne celo manša:) Zanima me kaj je lahko narobe, oziroma kako resna je lahko okvara.

Problem je biu v tem da sem ta tedn tako čudno hodil v službo da ni bilo časa za obisk na servisu, jutri bi pa rad šel malo na obalo pogledat, pa mal cvikam...

Sem pa s to okvaro naredu že ene 500km...


LP Beno
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Tiste ki zanima kaj je bilo: problem je bil v lamdi sondi... mi dela pa nedela, treba bo zamenat...


LP Beno
Uporabniški avatar
Modena
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: So Sep 10, 2005 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Napiš za kok ti bojo zrihtal pa ti mogoče jst lahko cenej.
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Modena napisal/-a:Napiš za kok ti bojo zrihtal pa ti mogoče jst lahko cenej.
V tej smeri še nisva z mahnkarjam še nč rekla, ker se mi je mudil na morje, tko da mi je samo resetiru računalnik ( cena 2000 sit) in to je bilo to... sedaj se mi je zopet uklopila lučka, tko da bo treba zamenjat sondo... Naj bi pa ble 2 sondi, oz dve različni sondi in vsaka naj bi imela drugačno ceno :?


LP Beno
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

Sem na forumu našel dve temi z to težavo. Pri eni ni blo nič, samo resetirali so računalnik, pri drugi pa je bla lamda...

No pri meni je isto, da mi že 4 dni sveti lučka in pri zagonu mi napiše motor control....

In za danes sem bil zmenjen da mi preverijo na testerju, kaj je narobe.. PA sem pred tem bil danes na eni poti, pa sem naredil 90 km v eno stran... in glej ga zlomka, ko sem štartal je nehalo svetit... in mi celo popoldne ni nič svetilo ali javilo... zdaj me pa zanima ali naj vseeno grem na tester in preverim... ali naj pustim zdaj tak kot je..

drugo vprašanje pa je ali je kaj narobe če bi vzel univerzalno lamdo?
cena je 14000?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Najprej idi na servis, da ti preverijo ali ni kje smaokak slab stik.


Potem šele razmišljaj o sondi. :wink:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Imam podoben problem... Vendar pa me opozori le na vsake toliko časa (predvsem na avtocestu, ko pritisnem na gas - v klanec ali po cestninski). Sem ga dal na tester, pa sporoči da je turbo tlak al nekaj takšnega? Je to kaj bolj resnega?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

OFC napisal/-a:Imam podoben problem... Vendar pa me opozori le na vsake toliko časa (predvsem na avtocestu, ko pritisnem na gas - v klanec ali po cestninski). Sem ga dal na tester, pa sporoči da je turbo tlak al nekaj takšnega? Je to kaj bolj resnega?
V it se je to pojavljalo, če je bil naprevljen čip ne prv natančno! Kdo ti ga je pa montiral? No če nimaš čipa, potem ti bojo pa še ostali pomagali!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

OFC,

če sporoča tester tlak v turbini, je šel verjetno po gobe overboost ventil (ki uravnava ta tlak). Mislim da je strošek tam okoli 20kSIT.

LP.
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nimam čipa,zdej na servisu so mi rekl, da je možno da je lahko samo za spucat turbino. No važno da ni kaj bolj resnega.
Mam pa še eno vprašanje: se mi zdi da prižgan motor (1.9 JTD) oz. nek del zraven oddaja malce piskajoč zvok, kot da bi se jermen kje drgnil*. Najbolj se ga sliši če se sklonim pri desni sprednji gumi. Jermen in vse ostalo je bilo menjano kakšnih 1000km nazaj.
Vem da ste mojstri, zato se tudi obračam na vas 8)

LP


*morate upoštevati da nisem glih nek tehnični stručko..
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Kaj to pomeni, ko se ti izpiše na displayu ?
Sem vpisal v google, se je nekomu to zgodilo z istim motorjem ampak na alfi 156, so mu odgovorili,da je lahko slab bencin...Jaz tankam samo OMV.
Kaj bi bilo lahko ? Lamda morda ? Ker imam tudi porabo pri normalni vožnji 11.5l/100km ?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Za začetek zelo verjetno Lambda, pregled na testerju bi morda kaj pokazal.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
twister22
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Pe Sep 15, 2006 11:23 pm

Zdravo!

Pred kakšnim mesecem sem tudi jaz postal ponosni lastnik alfe 147, kupil sem rabljeno iz uvoza. No sedaj pa k tvojem vprašanju, v ponedeljek ko sem se lepo peljal po večni poti iz službe se mi je kar naenkrat prižgala lučka, ki opozarja na napako: motor control system failure. Ta petek pa sem peljal alfico na veliki servis k Toniju kjer sem izvedel, da je zanič eden izmed treh katalizatorjev, ter da zaradi tega senzor zaznava preveč emisij in posledično javlja napako. Napako pa mi nekaj časa javlja nekaj časa pa je ok, kakor se alfica pač počuti. ;)

Lep pozdrav,

Tibor
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

aha
koliko pa je potem nov katalizator, je sploh vredno to menjavati ?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To zna biti pošten strošek.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija