AR 156 1.6 - problemi z motorjem

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

Gre za fotrov avto, letnik 98, 80 tkm. Zadnjič sem ga po dolgem času spet vozil in ugotovil naslednje.

Ko je motor mrzel, se nekako čudno odziva na gas, nekoliko cuka. Čez kakšno minuto steče razmeroma normalno, predvidevam da takrat, ko se vklopi lamda sonda. Če je temperatura okrog ničle, je kakšno minuto brez moči, kar za njega ni preveč problematično, ker živi ob morju, avto je pa v garaži.

Druga stvar, občutek mam, da mu manjka moči, kot da bi ga nekaj dušilo. Če je gas pritisnjen do tretjine ali do konca, ni kakšne bistvene razlike. Fotr pravi, da ne gre čez 170. Včasih je šel okrog 220, po števcu seveda.

Injektorji so bili čiščeni, ampak ni bilo kakšne večje razlike. Zamenjan je bil variator in ena cin-špula, ki je pregorela. Zadnje čase tanka izključno 98 na OMV. Svečke so še originalne.

Temperatura motorja je nekoliko nižja kot bi morala biti, okrog 75 stopinj, verjetno bi bilo fajn zamenjati termostat v bližnji prihodnosti. Ampak ne vem če je to glavni problem. Verjetno bi bilo fajn tudi preveriti svečke (sicer se menjavajo na 100 tkm), ampak motor ne spušča taktov, verjetno tudi to ni vzrok.

Avto je bil na diagnostiki in serviser je trdil, da je vse 'videti v redu'

A je mel kdo podoben problem?
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alex napisal/-a:Gre za fotrov avto, letnik 98, 80 tkm. Zadnjič sem ga po dolgem času spet vozil in ugotovil naslednje.

Ko je motor mrzel, se nekako čudno odziva na gas, nekoliko cuka. Čez kakšno minuto steče razmeroma normalno, predvidevam da takrat, ko se vklopi lamda sonda. Če je temperatura okrog ničle, je kakšno minuto brez moči, kar za njega ni preveč problematično, ker živi ob morju, avto je pa v garaži.

Druga stvar, občutek mam, da mu manjka moči, kot da bi ga nekaj dušilo. Če je gas pritisnjen do tretjine ali do konca, ni kakšne bistvene razlike. Fotr pravi, da ne gre čez 170. Včasih je šel okrog 220, po števcu seveda.

Injektorji so bili čiščeni, ampak ni bilo kakšne večje razlike. Zamenjan je bil variator in ena cin-špula, ki je pregorela. Zadnje čase tanka izključno 98 na OMV. Svečke so še originalne.

Temperatura motorja je nekoliko nižja kot bi morala biti, okrog 75 stopinj, verjetno bi bilo fajn zamenjati termostat v bližnji prihodnosti. Ampak ne vem če je to glavni problem. Verjetno bi bilo fajn tudi preveriti svečke (sicer se menjavajo na 100 tkm), ampak motor ne spušča taktov, verjetno tudi to ni vzrok.

Avto je bil na diagnostiki in serviser je trdil, da je vse 'videti v redu'

A je mel kdo podoben problem?
Kaj pa če je samo zamorjen. Probi fejst raztišat, mogoče bo kaj bolš.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Mogoče kej kolektor zajebava?
alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

@Dr:
Hm, ne verjamem da je motor zamorjen, itak ga fotr dosti tišči, ker ne gre tako kot bi moral, on pa ni ravno počasen voznik.

@Turtle:
Glede kolektorja, 1.6 TS, kolikor vem, nima variabilne sesalne kanale, če si na to mislil, tako kot 1.8 in 2.0, tako da to ne bi smel bit problem.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alex napisal/-a:Gre za fotrov avto, letnik 98, 80 tkm. Zadnjič sem ga po dolgem času spet vozil in ugotovil naslednje.

Ko je motor mrzel, se nekako čudno odziva na gas, nekoliko cuka. Čez kakšno minuto steče razmeroma normalno, predvidevam da takrat, ko se vklopi lamda sonda. Če je temperatura okrog ničle, je kakšno minuto brez moči, kar za njega ni preveč problematično, ker živi ob morju, avto je pa v garaži.

Druga stvar, občutek mam, da mu manjka moči, kot da bi ga nekaj dušilo. Če je gas pritisnjen do tretjine ali do konca, ni kakšne bistvene razlike. Fotr pravi, da ne gre čez 170. Včasih je šel okrog 220, po števcu seveda.

Injektorji so bili čiščeni, ampak ni bilo kakšne večje razlike. Zamenjan je bil variator in ena cin-špula, ki je pregorela. Zadnje čase tanka izključno 98 na OMV. Svečke so še originalne.

Temperatura motorja je nekoliko nižja kot bi morala biti, okrog 75 stopinj, verjetno bi bilo fajn zamenjati termostat v bližnji prihodnosti. Ampak ne vem če je to glavni problem. Verjetno bi bilo fajn tudi preveriti svečke (sicer se menjavajo na 100 tkm), ampak motor ne spušča taktov, verjetno tudi to ni vzrok.

Avto je bil na diagnostiki in serviser je trdil, da je vse 'videti v redu'

A je mel kdo podoben problem?
Moja alfa tudi nikamor ni šla!

Pa smo spet tam, debimeter! Pejt do ZEGE, za 156 ima baje na zalogi, pa boš lahko preizkusil!

Meni tudi tester ni nix pokazal! Vse je blo zmeri OK, pa je bil avto tudi 2 uri priklopljen!

Pri novejših alfah in tudi drugih avtomobilih debimetri precej crkavajo, zamenjajo pa jih potem z drugačnimi in je OK!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

možnoje tudi da imaš zaradi pokvarjenega termostata predolgo zaug vključen in dobi motor preveč bencina. Vsekakor menjaj še termostat.
alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

Debimeter - to je torej merilnik pretoka zraka, kot sem zvedel v sosednjem postu. Tudi jaz mam to reč na sumu, ker je podobna stvar zezala na različnih VW-jih, s podobnim učinkom - avto ne gre tako kot mora. Tale motor ma namreč tudi Bosch-evo elektroniko.

A je debimeter tisti prvi senzor za zračnim filtrom, ki zgleda tako kot en velik "T"-kos, konektor je pa obrnjen proti motorju ? Koliko zadeva stane?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alex napisal/-a:Debimeter - to je torej merilnik pretoka zraka, kot sem zvedel v sosednjem postu. Tudi jaz mam to reč na sumu, ker je podobna stvar zezala na različnih VW-jih, s podobnim učinkom - avto ne gre tako kot mora. Tale motor ma namreč tudi Bosch-evo elektroniko.

A je debimeter tisti prvi senzor za zračnim filtrom, ki zgleda tako kot en velik "T"-kos, konektor je pa obrnjen proti motorju ? Koliko zadeva stane?
cca 60kSIT! Za mojo 155 16V sem dal dobrih 110kSIT! :(
alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

Ufff, ni malo. Hvala za info.
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kar se tiče dušenja avta.Sem skoraj 100% da je avto oz. mašina zamorjena.To opažam tudi pri sebi oz. pri bivši fotrovi Alfi saj jo je potrebno pošteno raztiščati.To da hitro vozi je daleč od tega kar Alfa zmore in za kar je narejena mašina!!!

p.s. pri 3 Alfah poznam ta problem, če temu tako rečem.
Lp G.A.
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Jst mam isti problem z cukanjam pa verjem da nimam zamorjene mašine :D
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

racingboy napisal/-a:Jst mam isti problem z cukanjam pa verjem da nimam zamorjene mašine :D
Ma ajde naj ti bo, ti verjamem :D :D

Sem ti pozabil povedat, da se mi je ABS spet sam od sebe popravil, tako da ne rabim menjat senzorjev zaenkrat.

lp, dejan
alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

Možno je, da je mašina zamorjena, bodisi da so zapacane svečke, injektorji (čeprav so bili čiščeni), katalizator, ventili, kaj pa vem kaj. Ampak fotr ma verjetno precej časa gas do konca, ker avto ne gre v redu, pa tudi šalta dosti višje kot jaz, tako da res sumim elektroniko.

Vseeno, hvala vsem za informacije, bomo preverili vse po vrsti, termostat bo vsekakor treba zamenjat, to sem mu že povedal.
alex
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:01 am

Ja, glede cukanja mu je pa serviser rekel, da je na njegovi (2.0 TS) enako, in da je to 'pač tako'. Počakaš pač tisto minuto da se motor 'ogreje' in potem je v redu. Ampak ostala avta z ajnšpricom, s katerim mam izkušnje, nimajo tega problema, tako da - nekaj je očitno narobe.

Bom poročal, ko se fotr loti zadeve (običajno malo traja).
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alex, če poznaš koga, ki ima tudi 156-ko, enako, samo prešraufaj debimeter in boš takoj videl, če je to to!
Termostat pa nebi smel vplivati na porabo, vsaj pri meni ni!
Odgovori
  • Informacija