Nestabilen zadnji del - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

Pozdravljeni

Po cca 5 letih sem ponovno presedlal na alfo. Nabavil sem 166ko letnik 02 110kw.

Ugotovil sem, da je zadnji del avtomobila hudo nestabilen, pri menjavanju voznega pasa, kakšnih neravninah na cesti ali pa če z volanom zmigaš levo in desno. Kot da zaostaja.
Prebral sem sedaj kr nekaj tem na to težavo, pa nisem čisto ziher kaj povzroča to težavo in kaj morem zamenjat.
Je to kriv krak, roka, zglob...
Ker sem imel včasih 156ko, se spomnim, da si slabe roke predvsem slišal ko so pokale, tukaj pa nič ne cvili, nič ne poka. Vse tiho. Vožnja je pa skoraj nevarna.
Mi lahko kdo prosim obrazloži točno kater del to povzroča in kaj se najbolj splača kupit.

Hvala za odg in lp
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Dvigni avto pa preglejte predvsem Uniball-e zadaj in pa sprednje zgornje roke. Simptomi so podobni :)
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Kaj pa amortizerji?
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

bvogri napisal/-a:Dvigni avto pa preglejte predvsem Uniball-e zadaj in pa sprednje zgornje roke. Simptomi so podobni :)
Se pravi tole pod številko 2 in 1??

Slika
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

axis86 napisal/-a:Kaj pa amortizerji?
Amortizerji so ok.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Gume?
Če imaš v bližini kakega dobrovoljca z istim avtom (oz. da pašejo feltne) za test prešraufaš.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Amortizerji če majo za sabo več kot 120.000 km skoraj sigurno niso ok (kako slabi dejansko so se ponavadi najlepše opazi šele z menjavo za nove).
Drugače pa avto dvignit pa preverit zračnost vseh sklopov podvozja zadaj, pa nikakor ne pozabit preverit 4-ih velikih puš v mostu!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

napis wobbly rear end alfa 166 pa preglej teme iz alfaownersa, zadaj mas luft v pusah, uradno drago k pr norcih, neuradno pa pase not pusa od starga mercedesa in je 11eu komad :mrgreen:

Moja tko plese ze skor 5 let pa se mi ne da menjat hehe, na ac mi na ovinkih mal gunca pr 140 pa se pol raj nad 180 pelem k je cist mirna :P
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

Je to kateri od delov oznacen na sliki zgoraj?.
Sem bral nekaj, ampak ne najdem tocno kater del naj bi bil in od katerega mercedesa. Je kdo ze imel to tezavo in je menjal??
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Tole so uniballi. Powerflex dela samo puše. ČE ti zadaj kolesa stojijo zelo na A so 100% za zamenjat. Potem pa še zaje*ancija z nastavitvijo optike če hočeš v 0. Jih pa dajejo not od MBja ja.

Slika
Altmann

Ce ti bo kaj pomagalo, oznaka dela je Mercedes Silen zadnji most "DG 894". Imam sedaj 2 Silena 3 leta v autu. Optika je po menjavi Silenov obvezna.
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

evo, če bo kdo imel podoben problem, tole so ležaji

http://www.ebay.de/itm/2x-MERCEDES-LAGE ... SwmLlX~VxB" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.onlinecarparts.co.uk/lemforder-1242415.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija